Zde si můžete prohlédnout plán celého areálu TJ Sokol Kostelecká Lhota:
Pro názornost přidáváme i letecký snímek:
Areál letecky.jpg
Naše zrekonstruované hřiště se nachází v obci Koryta. Při průjezdu Kosteleckou Lhotou po hlavní silnici hledejte směrníky "Na Penaltě, hřiště a hospůdka." Na křižovatce v Korytech vás dále navede směrník "Hřiště."
Pro zobrazení na mapě klikněte na odkaz níže.
TJ Sokol Kostelecká Lhota
Hřiště "Na Penaltě" - Koryta
Předseda oddílu
Luboš Faltys
Kostelecká Lhota 66
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 602 871 599
Sekretář oddílu
Jaroslav Malátek 
Kostelecká Lhota 39
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 736 113 062
Správce hřiště
Luboš Faltys
Kostelecká Lhota 66
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 602 871 599
Hospoda
Tomáš Plocek
Koryta 20
Kostelec nad Orlicí 517 41
autoři 2.jpg
S případnými dotazy na autory této stránky se obracejte na emailové adresy: daniel.faltys@gmail.com, nebo michal.faltys@gmail.com
Město Kostelec nad Orlicí
mesto.jpeg
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
msmt.jpg
Autoškola Podorlicko Jiří Myšák
Myšák.jpg
TFA s.r.o.
tfa.jpg
Chlenská uzenina
uzenina-logo.png
Barvy a laky Hostivař
barvy.gif
Obklady a dlaždy Josef Morávek
logo_josef.gif.png

oficiální stránky fotbalového klubu

Joga bonito vítězem 23. Lhota cupu

Třiadvacátý Lhota cup je za námi a vítěznou trofej si tentokráte odvezli hráči Jogy bonito. Parta okolo letohradského Radka Tichého má ráda kouzla s míčem, proto ten název po vzoru brazilských hračiček. Tentokráte ale museli kromě kouzel předvést i nesmírnou bojovnost a obětavost. Letošní ročník byl totiž mimořádně silný, vždyť druhé Čoginovy děti měly sestavené mužstvo z hráčů krajského přeboru a třeba nejlepší střelec turnaje Marek Brich má divizní zkušenosti. Ten se svojí Marií obsadil celkově 3. místo a mezi nejlepší čtyřku se dostali doudlebští TJ Velešov. Již tradičně se udílely i individuální ceny - nejlepším gólmanem byl vyhlášen Jan Ehrenberger z vítězného mužstva a nejlepší hráčem Tomáš Přikryl z Čoginových dětí, který se blýskl pěti nastřílenými góly včetně jednoho efektního ve finále turnaje. 


Letošní ročník měl naprosto totožný hrací systém jako dva předchozí. 16 přihlášených týmů bylo rozděleno do 4 skupin po 4 účastnících, z každé skupiny postupovali dva nejlepší a dále se jelo KO systémem až do vítěze, který byl znám okolo 16. hodiny odpolední. Hrací doba všech utkání byla 2x10 minut, každý přihlášený tým tak měl zaručenou hodinu hry. Finalisté si vychutnali přesně dvojnásobnou porci, tedy 120 minut malé kopané.

Skupina A

Podle papírových předpokladů měli z této skupiny s přehledem postoupit Čoginovy děti a Mydliovci. Tak to také po prvních odehraných zápasech vypadalo. Čoginovci na úvod nasázeli 3:0 Vidousovým dětem a Mydliovci stejným poměrem porazili Kluky paní Radky. Jenže... Od druhých zápasů této skupiny se začaly dít věci. Čoginovy děti vyrobily tři hrubky v obranné fázi a rázem byli ve hře Kluci paní Radky. Ti nabídnutou šancí nepohrdli a loňského šampiona skolili 3:1. Mydliovci pak přehráli Vidousovy děti 3:1, ale stejně neměli na 100% zaručený postup. Rozhodnout musely třetí zápasy. Vidousovy děti už byly bez nároku na postup a to se projevilo v zápase s Kluky paní Radky naplno. Kluci zvítězili 4:0 a živili naději na postup. Spoléhat museli na Mydliovce, aby neprohráli o více jak gól s Čoginovými dětmi. Ty naopak pro postup potřebovaly porazit Mydliovce alespoň rozdílem 2 branek. Bylo to zamotané, ale rozuzlení nakonec přišlo. A to za vteřinu dvanáct, nebo rovnou v hodině dvanácté. Čoginovy děti brzy vedly 1:0 a bušily do obrany Mydliovců. Jenže ti z ničeho nic vyrovnali a zdálo se být po Čoginovcích. Loňští šampioni stáli na tenkém ledě, ale z bryndy je vytáhl později vyhlášený nejlepší hráč turnaje Tomáš Přikryl. Dvěma góly zařídil vytouženou výhru rozdílem 2 branek a postup svého týmu do čtvrtfinále. Ten postupový vstřelil v čase 19:59. Mydliovci se mezi osmičku prokousali také a na Kluky paní Radky zbyla v minitabulce šestibodových týmů nepostupová příčka. Každopádně mladá parta kosteleckých a častolovických hráčů poskládaná okolo Jirky Cvejna bude v příštích ročnících velikou hrozbou pro favority.

Skupina B

Tato skupina bylo o poznání klidnější, zato s mnohými překvapeními. Zdelováci vzali prvenství ve skupině útokem, když hned v prvním zápase porazili pozdějšího vítěze, ještě nejspíš trošku ospalou Jogu bonito 3:1. Dalších 6 bodů uhráli s Lajdáky a Nenahraditelnými nulami po shodných výhrách 2:0. Zdelováci se opírali o neprostupnou obranu v čele s gólmanem Milošem Zemanem, za tři zápasy ve skupině dostali jediný gól. Druhý postupový stupínek si uhráli hráči Jogy bonito, kteří po úvodním zaváhání smetli 3:0 Nenahraditelný nuly a v důležitém zápase přetlačili kostelecké Lajdáky 1:0. Ti byli největším zklamáním skupiny a vlastně i turnaje. Vloni celkově třetí, letos nevstřelili jedinou branku a neuhráli ani bod! Zřejmě scházel ostrostřelec Kamil Kaplan, který šel hrát za jiné mužstvo. O moc produktivnější nebyly ani nuly, ty ale aspoň jednou zažily vítěznou euforii - po gólu Honzy Vrány hned na úvod porazili právě poslední Lajdáky. Pak už ale dostály svého názvu a byly neproduktivní.

Skupina C

Céčko si opanovali domácí borci TRN Kostelecká Lhota. Do turnaje vstoupili výhrou 3:1 nad Velešovem, aby následně nasekali Těm mladým 7:0 a postup stvrdili v přestřelce se Zkušenostmi - 4:2. Lhotečtí byli suverénně nejproduktivnějším mužstvem skupin, když nastříleli 14 gólů, o nichž se podělilo hned 7 hráčů TRNU. Druhé místo si v céčku vybojoval doudlebský Velešov, který po úvodní porážce se Lhotou vyhrál zlomový zápas se Zkušenostmi 2:1. Doudlebští byli posíleni o kamarády z Prahy, kteří mají zkušenosti z vyšších soutěží a turnaj svými výkony určitě oživili. Naopak Zkušenosti doplatily na pomalejší tempo a nedokázaly navázat na svůj triumf před dvěma lety. Přeci jen roky zastavit nejdou... Skupina C měla i rekordmana smutného a bylo jím mužstvo pod názvem Ti mladí. Kostelečtí mladší dorostenci ještě neuzráli natolik, aby mohli konkurovat dospělým hráčům. Celkové skóre 1:20 budiž toho důkazem. Ale kluci hlavy nahoru, za pár let budete třeba Lhota cup vyhrávat!

Skupina D

Déčko mělo svého favorita v podobě Unionu Kostelec a ten to také beze zbytku potvrdil. Výhrami 2:0 nad týmem Vobě nohy levý a 1:0 nad Nekopy si kostelečtí zajistili účast mezi osmičkou a poté v atraktivním zápase remizovali s voděradskou Marií 3:3. Tu tento výsledek také katapultoval do osmičky, ale nebýt tohoto bodu z posledního zápasu, skončila by Marie ve skupině poslední... V déčku totiž došlo na krádeže bodů mezi Marií, kterou nejprve porazili Nekopové 3:1, jenže následně ztratili s Voběma levými nohami 0:2. Marie zase porazila 2:1 Vobě nohy levý. Ze vzájemných zápasů tak měli všichni tři po třech bodech. Marie ale ukořistila čtvrtý bod s Unionem, a tak se mohla těšit na čtvrtfinále. Nutno říci, že týmy na nepostupových místech měly velikou kvalitu. Nekopové byli mladí dorostenci Hradce Králové - kategorie U16. Pokud je místní rodák a hráč FCHK Adam Novotný bude brát na Lhota cup i v dalších letech, máme tu celkem jistě nové vítěze. I Vobě nohy levý jsou mladí kluci, v jejichž týmu vyniká Jan Bulušek - člen reprezentační futsalové U21. Jsme rádi, že takovou kvalitu můžeme v Kostelecké Lhotě přivítat.

Čtvrtfinále

Ač je to skoro k neuvěření, tak všechny 4 zápasy čtvrtfinále spojuje jeden fakt - do semifinále z něj nepostoupil jediný tým, který vyhrál svoji základní skupinu. Nejblíže byli Mydliovci, kteří svůj taktický part dotáhli s Jogou bonito po bezbrankové remíze do penaltového rozstřelu. Tam ale měli pevnější nervy "hračičkové". Nepostoupil ani favorizovaný domácí TRN, který marně doháněl jednogólový náskok Marie z prvního poločasu. Nepomohla ani tříminutová power-play bez brankáře. Naopak v poslední minutě TRN inkasoval podruhé a byl de facto Markem Brichem vyřazen. Nejlepší střelec turnaje tak svůj tým nejprve poslal hattrickem ze skupiny a následně dvěma góly do semifinále. I Velešov zaskočil favorita Union Kostelec a po gólech Ondry Kotyzy a Sebastiana Zdichynce postoupil po výsledku 2:0. A konečně poslední zápas nejlepší osmičky - Zdelováci vůbec nechytili nástup Čoginových dětí, ty během úvodních dvou minut daly 2 góly a postupně přidávaly další, až z toho byl potupný debakl 5:0. Nejvíce se na výsledku podílel hattrickem Lukáš Říha.

Semifinále

Oba zápasy byly vedeny takticky, jinak už to v těchto fázích turnaje a s kumulující se únavou ani nejde. V duelu Jogy bonito s Marií se zrodil výsledek 2:0, když se gólově prosadili Martin Valášek a Tomáš Kabourek. A jelikož Joga udržela na uzdě Marka Bricha, mohla se těšit na finále. Do něho dokráčel i obhájce Čoginovy děti, který porazil jediným gólem TJ Velešov. Vstřelil jej pár minut před koncem Dominik Krupka, když tečoval přímý kop svého spoluhráče Lukáše Říhy. Radost Čoginovců v tu chvíli neznala mezí a diváci se bavili.

O 3. místo

Navzdory zvyklostem se letos oba smutní semifinalisté dohodli jen na penaltovém rozstřelu a v něm měl největší zásluhu na konečném 3. místě pro Marii její obětavý gólman Radek Jedlička, který chytal penalty doslova všemi částmi svého těla. Rozstřel nakonec skončil 5:4 ve prospěch Marie. Konečné 4. místo tedy patřilo TJ Velešovu.

Finále

Bylo to na knop, dohrávalo se na hranici viditelnosti, ale stihlo se to do tmy. Finále 23. ročníku mělo obrovskou fotbalovou kvalitu, ale dokázalo i hodně pobavit prokřehlé diváky a fanoušky malé kopané. Nejprve díky Tomáši Přikrylovi, který nezištnou patičkou poslal Čoginovy děti do vedení. Už už se zdálo, že to obhájci titulu zvládnou, ale pak najednou napálil míč z levé strany Erik Týfa a s pomocí teče jednoho z Čoginovců musel jejich gólman Varol Ikizgul lovit míč ze své sítě. 1:1 to skončilo a kvůli blížící se tmě se vypustilo pravidly stanovené prodloužení a šlo se rovnou na nervy drásající penalty. V prvních třech sériích byli střelci neomylní. Od čtvrté série se už utkali jen dva snajpři - kliďasové Erik Týfa a Tomáš Přikryl. Ve čtvrté sérii oba proměnili. V páté šel proti Týfovi do branky téměř dvoumetrový hráč Petr Klapal, ale ani on jej nezastrašil. Tomáš Přikryl následně neuspěl a nejlepší gólman turnaje Jan Ehrenberger se následně dostal do mlýnu slavících spoluhráčů. Čoginovy děti : Joga bonito 1:1, na penalty 4:5. To byla tečka za vydařeným 23. ročníkem Lhota cupu.

Závěr turnaje

Oficiální razítko na konec pak obstaral slavnostní ceremoniál, při němž předseda lhotecké kopané a hlavní organizátor turnaje Luboš Faltys předal nejlepším jednotlivcům i týmům hodnotné ceny, poděkoval trojici rozhodčích - Tomáš Mucha, Leon Horský a Tomáš Matuška - a vyslovil přání, aby se v roce 2018 uskutečnil Lhota cup s pořadovým číslem 24.  

Konečné pořadí Lhota cupu 2017

1. Joga bonito 
(Jan Ehrenberger - Martin Valášek, Roman Krystl, Tomáš Kabourek, Radek Tichý, Patrik Hrabar, Tomáš Krejčík a Erik Týfa)

2. Čoginovy děti (Varol Ikizgul - Martin Jedlička, Dominik Krupka, Tomáš Přikryl, Lukáš Říha, Petr Klapal, Matěj Cvejn, Lukáš Brandejs a Tomáš Mondík)

3. Marie (Radek Jedlička - Radek Plachetka, Marek Derner, Lukáš Sedlák, Marek Brich, Jakub Holoubek, Tomáš Falta, Jan Brich a Ondřej Podsztavek)

4. TJ Velešov (Vojtěch Gartner - Patrik Kudláček, Matěj Mazura, Michal Šrom, Ondřej Kotyza, Tomáš Hájek, Josef Luňáček, Sebastian Zdichynec a Adam Hájek)

5.-8. TRN Kostelecká Lhota, Zdelováci, Union Kostelec a Mydliovci

9.-16. Kluci paní Radky, Zkušenosti..., Vobě nohy levý, Nekopové, Nenahraditelný nuly, Lajdáci, Vidousovy děti a Ti mladí 
30.11.2017 07:57:37
Daniel Faltys
  1. Deštné  66:32 36
  2. Borohrádek 44:21 36
  3.  Rychnov B 51:27 31
  4. Černíkovice 42:26 29
  5. Doudleby 30:22 28
  6. Zdelov     39:28 26
  7. Častolovice 46:27   25
  8. Kostelec B 27:31 19
  9. Lukavice 33:31 16
10. Dobruška B 22:47 16
11. Albrechtice 23:33 11
12. Žďár n. Orl. 23:57 10
13. Kost. Lhota 22:44   7
14. Křivice 13:55   4
Konec
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one