Zde si můžete prohlédnout plán celého areálu TJ Sokol Kostelecká Lhota:
Pro názornost přidáváme i letecký snímek:
Areál letecky.jpg
Naše zrekonstruované hřiště se nachází v obci Koryta. Při průjezdu Kosteleckou Lhotou po hlavní silnici hledejte směrníky "Na Penaltě, hřiště a hospůdka." Na křižovatce v Korytech vás dále navede směrník "Hřiště."
Pro zobrazení na mapě klikněte na odkaz níže.
TJ Sokol Kostelecká Lhota
Hřiště "Na Penaltě" - Koryta
Předseda oddílu
Luboš Faltys
Kostelecká Lhota 66
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 602 871 599
Sekretář oddílu
Jaroslav Malátek 
Kostelecká Lhota 39
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 736 113 062
Správce hřiště
Luboš Faltys
Kostelecká Lhota 66
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 602 871 599
Hospoda
Tomáš Plocek
Koryta 20
Kostelec nad Orlicí 517 41
autoři 2.jpg
S případnými dotazy na autory této stránky se obracejte na emailové adresy: daniel.faltys@gmail.com, nebo michal.faltys@gmail.com
Město Kostelec nad Orlicí
mesto.jpeg
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
msmt.jpg
Autoškola Podorlicko Jiří Myšák
Myšák.jpg
TFA s.r.o.
tfa.jpg
Chlenská uzenina
uzenina-logo.png
Barvy a laky Hostivař
barvy.gif
Obklady a dlaždy Josef Morávek
logo_josef.gif.png

oficiální stránky fotbalového klubu

Dvaadvacátý Lhota cup vyhrály Čoginovy děti

Přesně po pěti letech si Čoginovy děti připsaly další triumf na Lhota cupu. Letos sestavili opravdu kvalitní mančaft a ve všech 6 zápasech nenašli přemožitele. Navíc v jejich týmu byl nejlepší střelec turnaje - pětigólový Dominik Krupka. Druhé místo patřilo stejně jako vloni Unionu Kostelec, který se tak po letech strádání konečně zařadil mezi elitní týmy turnaje. I Union měl ve svém středu výraznou osobnost - Filipa Stiebera, který byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Bronz pak brali kostelečtí Lajdáci, i oni obhájili loňské umístění. Bramborová medaile zbyla na lhotecký TRN, který odehrál zkušené partie a v základní hrací době prohrál pouze v zápase o 3. místo. A brankář TRNU Pavel Hejčl byl vyhlášen nejlepším v celém turnaji. 


Hrací systém turnaje byl totožný jako minulý rok. Kapacita 16 účastníků byla naplněna, a tak se dva dny před turnajem rozlosovaly týmy do 4 skupin po 4 mužstvech. Ve skupinách se hrálo 1x20 minut, ve vyřazovacích bojích už pak 2x10 minut. Malým zklamáním byla pro pořadatele neúčast loňského šampiona - Zkušeností na odchodu. Ale i tak se ve Lhotě sešla celkem slušná fotbalová kvalita a od prvních zápasů se rozhodně bylo na co dívat. Jen veliká škoda, že turnaj poznamenal déšť, který začal někdy po 10. hodině a téměř do 15 hodin neustal. Terén se tak stal náročnějším a kvalitativní rozdíly mezi týmy se mírně mazaly.

Skupina A

Skupinu A opanovalo před turnajem poměrně neznámé a nečitelné mužstvo - Promile tým. Ti si hned v prvním zápase vyšlápli na později celkově třetí Lajdáky z Kostelce (2:0) a po druhém zápase s Baníkem (3:0) si jako první tým zajistili postup do čtvrtfinále. Druhé postupové místo brali Lajdáci, kteří zvolili poměrně zajímavý systém s tvořivým brankářem Tondou Řehákem. Po úvodní prohře Lajdáci zabrali a poslali na oběd kostelecké a vamberecké dorostence hrající pod názvem Young Gunners. Následně si poradili i s vambereckým Baníkem (3:0) a měli tak postup v kapse. Na Baník a Young Gunners zbyla nepostupová místa, avšak nutno jedním dechem dodat, že i tyto týmy měly svoji kvalitu. Například Young Gunners ve svém posledním zápase porazili lídra skupiny - Promile tým.


Skupina B

Béčko mělo tři naprosto vyrovnané týmy a o postupující dvojici nakonec rozhodla až minitabulka vzájemných zápasů a skóre z nich. Nejlépe z tohoto měření vyšli Mydliovci, a to o větší počet vstřelených branek. Mydliovci začali remízou 0:0 s Marií, pak porazili Baník Vamberk B a nakonec remizovali s domácím TRNEM 1:1. Lhotečtí si zajistili postup výhrou 2:0 nad Vamberkem B, takticky uhranou remízou 0:0 s Marií a na poslední chvíli vybojovanou remízou 1:1 právě s Mydliovci. O té rozhodl David Rešl až v 18. minutě zápasu. TRN tak byl na pokraji vyřazení, ale nakonec se dostal do bojů o medaile. Na špatnou koncovku doplatila voděradská Marie FC, která s prvními dvěma týmy remizovala 0:0 a nic ji pak nebyla platná ani jasná výhra 3:0 s outsiderem skupiny - Baníkem Vamberk B.   


Skupina C

Céčko vyhrál nejproduktivnější tým základních skupin - Union Kostelec. Ten postupně nasázel 3:1 Políčku a 5:0 TJV a v posledním zápase si pak pojistil první místo atraktivní remízou 3:3 se Zdelováky. Mladá zdelovská generace získala stejně jako kostelecký Union 7 bodů a postoupila z druhého místa. Zdelovští byli milým překvapením této skupiny. Hráli atraktivní otevřený fotbal plný gólů a zaslouženě postoupili mezi 8 nejlepších. Třetí ve skupině skončilo doudlebské béčko pod názvem TJV, které po úvodních debaklech 0:3 se Zdelováky a 0:5 s Unionem alespoň porazilo poslední Políčko - v ofenzivních manévrech 4:3. Políčko nezískalo ani bod, ale svým pojetím fotbalu rozhodně nezklamalo. Možná trošku zradila koncovka, šance si tito outsideři vytvářeli, leč bohužel neproměňovali.


Skupina D

Poslední skupinu vyhráli s přehledem pozdější vítězové Čoginovy děti, které měly po prvních dvou zápasech 6 bodů a skóre 7:0, a tak si mohly dovolit remízu 3:3 v posledním zápase s Prima Jamem. Čoginovcům sekundoval Velešov, který po úvodní porážce s vítězem skupiny zabral a po výhrách 2:0 s Prima Jamem a 1:0 s Mladými se prokousal mezi nejlepších osm. Meziříčský Prima Jam získal pouze dva body, a tak musel na boj o medaile zapomenout. Sympatickým mužstvem byli Ti mladí - nastoupili zde starší žáci či mladší dorostenci Kostelce a nejprve v prvním zápase měli na lopatkách Prima Jam, ale nakonec gólem inkasovaným v poslední vteřině jen remizovali 2:2. Následně v posledním zápase trápili Velešov a až gól Jakuba Šrámka rozhodl o tom, že se mladíci museli spokojit s jedním bodem. Už teď ale můžeme s jistotou říct, že se v tomto týmu pohybovalo několik budoucích vítězů turnaje - jen tak dál hoši!


Čtvrtfinále

Dva jasné zápasy a dva penaltové rozstřely. Tak vypadal boj osmi nejlepších. TRN Kostelecká Lhota možná až trošku překvapivě hladce smázl po gólech bratrů Faltysových a Davida Rešla vítěze skupiny A - Promile tým. I Čoginovy děti rozebraly Zdelováky, kteří ještě zkrátka nemají tolik zkušeností. Na výsledku 3:0 se podíleli svými brankami Dominik Krupka, Matěj Cvejn a David Marek. A napínavější souboje proběhly mezi Mydliovci a Lajdáky a také mezi Unionem Kostelec a Velešovem. V prvním zmíněném zápase se po 20 minutách zrodila remíza 1:1. Na řadu tak přišly penalty a ty se rozhodovaly až v 6. sérii. Po 5 sériích to bylo 4:4 a pak nedal Láďa Bartoš a finalistu voděradského Vršovanu či vítěze Trnov cupu tak diváci v dalších bojích už neměli možnost vidět. Asi nejhezčím čtvrtfinále byl souboj Unionu s Velešovem. Union se brzy dostal do vedení zásluhou Tomáše Hojného. Velešov ale záhy srovnal Markem Mazurou. Na 2:1 pro Union dával Lukáš Plocek nádhernou ránou pod břevno. Neméně hezkou brankou srovnával na 2:2 Jakub Šrámek a poté dalekonosnou střelou dokonce poslal Velešov do vedení opět Marek Mazura. Těsně před koncem však Standa Hanel poslal zápas do penaltového rozstřelu. V něm byli lepší střelci Unionu a mohli se těšit na semifinále. Velešov by si ho snad také zasloužil, ale bohužel postoupit může vždy jen jeden.


Semifinále

Čoginovy děti narazily na Lajdáky a došlo tak ke střetu mladé kostelecké generace s tou starší. Mlaďáci svoje starší spoluhráče nešetřili a nakonec jim za 20 minut naložili 6:2. I když po gólu Jana Kvasničky prohrávali 0:1, rychle zápas otočili ve svůj prospěch. Svými góly se o to postarali Tomáš Přikryl (2x), Lukáš Říha, Dominik Krupka, Matěj Cvejn a dokonce brankář Lukáš Junek, který se blýskl přesnou trefou přes celé hřiště. Za Lajdáky pak už korigoval jen Kamil Kaplan. Druhé semifinále bylo napínavé do poslední minuty a nakonec stejně jako ve čtvrtfinále museli hráči Unionu prokázat pevné nervy v penaltovém rozstřelu. V základní hrací době nejprve vedl TRN K. Lhota zásluhou Davida Rešla, ale Filip Stieber našel odpověď a šlo se na pencky. Za TRN se hned dvěma hráčům nezadařilo, a tak si cestu do finále proklestil kostelecký Union.


O 3. místo

V pohodovém zápase dvou smutných si bronzovou medaili uhráli Lajdáci, a to hlavně zásluhou Kamila Kaplana, který vsítil obě branky střetnutí. Domácí TRN poznal poprvé hořkost porážky až v tomto zápase a po loňském fiasku tak tradičně patřil mezi špičku turnaje. K ní se řadí i Lajdáci, vloni taktéž třetí. Uvidíme, zda se jim někdy podaří prokousat až do finále.


Finále

Union Kostelec vstoupil do střetu s Čoginovými dětmi velmi dobře a ujal se zaslouženého vedení. Úspěšným střelcem byl kapitán Unionu a tvůrce tohoto tradičního týmu Roman Svatoš. Union udržel vedení do poločasu, ale ve druhém se začaly dít věci! Čoginovy děti se vyhecovaly, vytvořily na branku Unionu tlak a nakonec vyrovnaly Petrem Klapalem na 1:1. Když už zápas spěl do penaltového rozstřelu a vypracované šance žádný z týmů ne a ne využít, vzal zodpovědnost na svá bedra Lukáš Říha a gólem z trestného kopu ani ne 2 minuty před koncem rozhodl o triumfu Čoginovců. Union Kostelec stejně jako vloni zůstal těsně pod vrcholem.  

  
Závěrečný ceremoniál

Předávání cen a gratulace nejlepším týmům turnaje už probíhaly za umělého osvětlení. První čtyři mužstva byla ohodnocena věcnými cenami, přičemž na medailisty čekaly ceny v hodnotě vyšší, než bylo startovné do turnaje. Oceněni byli i jednotlivci - nejlepší střelec turnaje Dominik Krupka s 5 góly, Filip Stieber jako nejlepší hráč a Pavel Hejčl jako nejlepší gólman - dostal pouze 4 góly, což bylo z nejlepších týmů turnaje suverénně nejméně. Na závěr poděkoval předseda lhotecké kopané Luboš Faltys hráčům za klidný průběh turnaje, trojici rozhodčích - Milan Jindáček, Miroslav Jedlinský a Petr Jakubec - za pevné nervy při rozhodování v těžkých klimatických podmínkách a zároveň slíbil, že 23. ročník Lhota cupu opět proběhne v tento pozdní podzimní termín roku 2017. Už teď se těšíme! 


Konečné pořadí Lhota cupu 2016

1. Čoginovy děti (Lukáš Junek - Petr Klapal, Tomáš Přikryl, Zdeněk Novák, Radim Pinkas, Lukáš Říha, Dominik Krupka, David Marek a Matěj Cvejn)

2. Union Kostelec (Tomáš Matoušek - Roman Svatoš, Tomáš Hojný, Filip Stieber, Lukáš Plocek, Stanislav Hanel a Michal Brandejs)

3. Lajdáci (Antonín Řehák - Josef Čihák, Pavel Pinkas, Jan Kvasnička, Jan Souček, Martin Merta, Kamil Kaplan, Lukáš Šrámek a Radek Scholze)

4. TRN Kostelecká Lhota (Pavel Hejčl - David Rešl, Daniel Faltys, Lukáš Krupka, Ondřej Plocek, Michal Faltys a Miloš Andrys)

5.-8. Mydliovci, Promile tým, Velešov, Zdelováci

9.-16. Marie FC, Young Gunners, Baník, TJV, Prima Jam, Ti mladí, Políčko, Baník Vamberk "B"

 

 
21.11.2016 22:02:19
Daniel Faltys
  1. Deštné  0:0 0
  2. Borohrádek 0:0 0
  3.  Rychnov B 0:0 0
  4. Černíkovice 0:0 0
  5. Doudleby 0:0 0
  6. Zdelov     0:0 0
  7. Častolovice 0:0   0
  8. Kostelec B 0:0 0
  9. Lukavice 0:0 0
10. Dobruška B 0:0 0
11. Albrechtice 0:0 0
12. Žďár n. Orl. 0:0 0
13. Kost. Lhota 0:0 0
14. Petrovice 0:0 0
Konec
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one