Zde si můžete prohlédnout plán celého areálu TJ Sokol Kostelecká Lhota:
Pro názornost přidáváme i letecký snímek:
Areál letecky.jpg
Naše zrekonstruované hřiště se nachází v obci Koryta. Při průjezdu Kosteleckou Lhotou po hlavní silnici hledejte směrníky "Na Penaltě, hřiště a hospůdka." Na křižovatce v Korytech vás dále navede směrník "Hřiště."
Pro zobrazení na mapě klikněte na odkaz níže.
TJ Sokol Kostelecká Lhota
Hřiště "Na Penaltě" - Koryta
Předseda oddílu
Luboš Faltys
Kostelecká Lhota 66
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 602 871 599
Sekretář oddílu
Jaroslav Malátek 
Kostelecká Lhota 39
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 736 113 062
Správce hřiště
Luboš Faltys
Kostelecká Lhota 66
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 602 871 599
Hospoda
Tomáš Plocek
Koryta 20
Kostelec nad Orlicí 517 41
autoři 2.jpg
S případnými dotazy na autory této stránky se obracejte na emailové adresy: daniel.faltys@gmail.com, nebo michal.faltys@gmail.com
Město Kostelec nad Orlicí
mesto.jpeg
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
msmt.jpg
Autoškola Podorlicko Jiří Myšák
Myšák.jpg
TFA s.r.o.
tfa.jpg
Chlenská uzenina
uzenina-logo.png
Barvy a laky Hostivař
barvy.gif
Obklady a dlaždy Josef Morávek
logo_josef.gif.png

oficiální stránky fotbalového klubu

Devatenáctý Lhota cup putuje do Rychnova

Stejně jako v loňském roce se Lhota cupu zúčastnilo 13 týmů. Obsazení ovšem bylo mnohem kvalitnější. Důkazem budiž výsledky některých loňských semifinalistů, kteří letos vypadli již ve skupině. Turnaj vyhráli zcela zaslouženě hráči FC Spartak Rychnov nad Kněžnou, kteří nepoznali hořkost porážky a suverénně se vypořádali i s nástrahami vyřazovacích bojů. Druhé místo patří domácímu týmu z Kostelecké Lhoty, třetí skončil „černý kůň" turnaje - mužstvo pod názvem Kolenáři. 

Přihlášené týmy byly dva dny před turnajem rozlosovány do tří základních skupin, kdy „A" skupina čítala 5 týmů a skupiny „B" a „C" byly čtyřčlenné. V áčku se hrály zápasy 2x8 minut, v dalších skupinách 2x10 minut. Postup do čtvrtfinále si zajistily první tři týmy z áčka, dále dva nejlepší z béčka a céčka a osmičku doplnil lepší tým na 3. místě ze skupin „B" a „C". Dále se pak již hrálo klasickým KO systémem.

Boje ve skupinách měly svůj začátek v 9 hodin, kdy se ještě nad lhoteckým areálem držela hustá mlha. Ta se ale postupem času rozplynula, a tak turnaj proběhl za hezkého, i když chladného podzimního počasí.


Skupina A

Již před turnajem bylo jasné, že tato skupina je ze všech nejtěžší. A jak se později ukázalo, oba finalisté prošli právě základní skupinou A. Dále se v této skupině představily Čoginovy děti, které patří dlouhodobě k nejlepším týmům turnaje. A pětici doplňoval nevyzpytatelný Hřbitov Vamberk a Murphys Kostelec. Hned na úvod mohl kartami zamíchat Murphys Kostelec, který měl na lopatě loňské šampiony - domácí Lhotu. Vedl 2:0, ale lhotečtí třemi rychlými brankami ve druhém poločase stihli zápas otočit. Ani Čoginovy děti neměly rozjezd oslňující. Hřbitov Vamberk přehrály těsně 1:0. Zato rychnovští ukázali svoji sílu hned na začátku. Nejprve porazili Hřbitov, pak Murphys. Dvěma bezbrankovými remízami s postupujícími soupeři se však odsunuli na druhé místo. První totiž skončili Čoginovci, kteří kromě zmíněné remízy s Rychnovem zbylé zápasy vyhráli. Třetím postupujícím do čtvrtfinále byla Lhota. Hřbitov nakonec skončil ve skupině čtvrtý, když si v závěrečném zápase poradil s Murphysem 5:0. Murphys byl jediným týmem na turnaji, který nezískal ani bodík. A kromě úvodního utkání se Lhotou se pak již neprosadil ani střelecky.

 

Skupina B

Béčko byla také zajímavá skupina. První dva týmy - Lubošovy děti a Union Kostelec - získaly shodně po šesti bodech. O jejich konečném pořadí rozhodl vzájemný zápas, který měl lepší Union Kostelec. Vyhrál ho nejtěsnějším rozdílem 1:0. Vodu v této skupině čeřil tým pod názvem Nenahraditelný nuly, který dokázal porazit vítěze skupiny Union Kostelec. A remízou 2:2 s Krásnými a nezkrotnými si zajistil postup ze třetího místa do čtvrtfinále. Poslední místo ve skupině obsadili Krásní a nezkrotní, kteří tak nedokázali navázat na loňské třetí místo a letos se ziskem jediného bodu opouštěli turnaj již v poledne.    

 

Skupina C

Papírově nejschůdnější skupinou se před začátkem turnaje zdálo právě céčko. Ovšem opak byl pravdou. Loňský semifinalista - Kapitáni z Rychnovska - poznal krutost této grupy a díky dvěma porážkám s později úspěšnými Kolenáři a Doudlebami balil kufry. Svoje ambice ukázali již ve skupině mladíci z Doudleb, kteří si dvěma těsnými výhrami 1:0 nad Kolenáři a Kapitány zajistili prvenství ve skupině. To si pak pojistili závěrečnou plichtou s Invazí hrdinů. Druhým postupujícím byli Kolenáři, kteří po úvodní porážce s Doudlebami zabrali a dvěma jasnými výhrami si zajistili potřebných 6 bodů. O Kapitánech již byla řeč, poslední příčku skupiny C obsadili tradiční outsideři turnaje pod názvem Invaze hrdinů. I když jeden cenný skalp málem získala. Vítěze skupiny z Doudleb mohla porazit, vedla 1:0 i 2:1, ovšem dvakrát o svoje vedení přišla.

 

Čtvrtfinále

Čtvrtfinálové zápasy byly nesmírně vyrovnané, padalo v nich málo branek a ve dvou případech o postupujících do semifinále musely rozhodnout až pokutové kopy. Penaltovou loterii si vyzkoušely po bezbrankové remíze Doudleby proti Nenahraditelným nulám, pevnější nervy měli Doudlebští, kteří penalty vyhráli v poměru 3:1. Překvapením byl i penaltový duel mezi Čoginovými dětmi a Kolenáři. Favorizovaní Čoginovci nedokázali v normální hrací době vstřelit gól a na penaltovou loterii nakonec doplatili. Tomáš Přikryl a Radim Pinkas neproměnili a prvotřídní senzace v podobě postupu Kolenářů mezi nejlepší čtyřku byla na světě. V dalších zápasech porazil domácí TRN K. Lhota Union Kostelec, když jedinou branku duelu vsítil Petr Jakubec. Domácí tým si pak úpornou defenzivou a s velkým přispěním bezchybného Lukáše Lohniského v brance hubené vedení pohlídal. A konečně ve čtvrté bitvě porazil Spartak Rychnov Lubošovy děti 2:1. Tým Lubošových dětí, kde se představili staří mazáci nejen malé kopané (např. Aleš Kuhn, Kamil Kaplan, Míra Přikryl či brankář Luboš Vích) tak zůstal lehce za očekáváním.

 

Semifinále

Zápasy nejlepších čtyř slibovaly dramatickou podívanou. Ovšem v jednom případě to neplatilo. Lhotecký TRN se nepáral s Kolenáři. Domácí hráči se brzy ujali vedení zásluhou Patrika Baža. Pak z rychlého brejku zvýšil na 2:0 Michal Faltys a Kolenáři museli vrhnout vše do útoku. To bylo vodou na mlýn ostřílenému TRNu a ten nakonec rozdrtil Kolenáře 5:0, když si hattrick připsal Michal Faltys. Ve druhém semifinále se potkaly mladé generace. Úspěšnější byla dle předpokladů ta rychnovská, která dokázala jednou překonat obranu Velešova Doudleby a zaslouženě postoupila do finále.

 

O 3. místo

V zápase poražených semifinalistů i přes velké šance na obou stranách gól nepadl, a tak si oba týmy již podruhé v turnaji vyzkoušely penaltový rozstřel. Kolenáři měli pevnější nervy a především lepšího brankáře, který svými fintami dokonale rozhodil střelce Doudleb a zajistil tak svému týmu konečné 3. místo. Což jak později přiznal jeden z hráčů Kolenářů Tomáš Žežule bylo pro tento tým tak nějak nad plán.

 

Finále

Vrchol turnaje nastal okolo třetí hodiny odpolední. O titul si to rozdali domácí TRN, který se představil ve finále potřetí za sebou, a proti němu stáli hráči Spartaku Rychnov, jež byli na turnaji nováčky. Po opatrném začátku se ujali vedení rychnovští. Martin Valášek ukázal svoji rychlost a milimetrově přesné zakončení - 0:1. Lhotečtí poté otevřeli obranu ve snaze vyrovnat, ale byl to Spartak, který udeřil podruhé. Do rozhozené obrany podnikl rychlý brejk a situaci 3 na 2 vyřešil dokonale. Lhota ve druhém poločase měla šance na vyrovnání, ale její kanonýři v koncovce selhali, a tak se po vítězství 2:0 radovali z prvenství hráči Rychnova. Domácí tým tak svoje loňské vítězství neobhájil a skončil stejně jako předloni stříbrný.

 

Závěr turnaje

Nejlepší týmy si z rukou předsedy pořádajícího oddílu Luboše Faltyse převzaly hodnotné ceny. Bylo poděkováno rozhodčím (Jedlinský, Jindáček, Matuška) za rozhodování turnaje a týmům za fair play. Zároveň bylo řečeno, že příští rok se můžou hráči těšit na jubilejní 20. ročník.


Konečné pořadí Lhota cupu 2013


1. FC Spartak Rychnov nad Kněžnou (Jiří Počtýnský - Erik Šmol, Miroslav Pups, Dominik Trejtnar, Martin Valášek, Lukáš Volný)

2. TRN Kostelecká Lhota (Lukáš Lohniský - Víťa Hrubý, Patrik Bažo, Daniel Faltys, Miloš Andrys, Michal Faltys, Petr Jakubec)

3. Kolenáři (Dominik Krejčí - Dominik Málek, Michal Kozel, Tomáš Žežule, Tomáš Vilímek, Jan Vilímek, Adam Jošt, Ondřej Buben)

4. Velešov Doudleby

5.-8. Čoginovy děti, Union Kostelec, Lubošovy děti, Nenahraditelný nuly.

9.-13. Hřbitov Vamberk, Kapitáni z Rychnovska, Krásní a nezkrotní, Invaze hrdinů, Murphys Kostelec.      

 

26.03.2014 19:29:52
Daniel Faltys
  1. Deštné  66:32 36
  2. Borohrádek 44:21 36
  3.  Rychnov B 51:27 31
  4. Černíkovice 42:26 29
  5. Doudleby 30:22 28
  6. Zdelov     39:28 26
  7. Častolovice 46:27   25
  8. Kostelec B 27:31 19
  9. Lukavice 33:31 16
10. Dobruška B 22:47 16
11. Albrechtice 23:33 11
12. Žďár n. Orl. 23:57 10
13. Kost. Lhota 22:44   7
14. Křivice 13:55   4
Konec
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one