Zde si můžete prohlédnout plán celého areálu TJ Sokol Kostelecká Lhota:
Pro názornost přidáváme i letecký snímek:
Areál letecky.jpg
Naše zrekonstruované hřiště se nachází v obci Koryta. Při průjezdu Kosteleckou Lhotou po hlavní silnici hledejte směrníky "Na Penaltě, hřiště a hospůdka." Na křižovatce v Korytech vás dále navede směrník "Hřiště."
Pro zobrazení na mapě klikněte na odkaz níže.
TJ Sokol Kostelecká Lhota
Hřiště "Na Penaltě" - Koryta
Předseda oddílu
Luboš Faltys
Kostelecká Lhota 66
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 602 871 599
Sekretář oddílu
Jaroslav Malátek 
Kostelecká Lhota 39
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 736 113 062
Správce hřiště
Luboš Faltys
Kostelecká Lhota 66
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 602 871 599
Hospoda
Tomáš Plocek
Koryta 20
Kostelec nad Orlicí 517 41
autoři 2.jpg
S případnými dotazy na autory této stránky se obracejte na emailové adresy: daniel.faltys@gmail.com, nebo michal.faltys@gmail.com
Město Kostelec nad Orlicí
mesto.jpeg
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
msmt.jpg
Autoškola Podorlicko Jiří Myšák
Myšák.jpg
TFA s.r.o.
tfa.jpg
Chlenská uzenina
uzenina-logo.png
Barvy a laky Hostivař
barvy.gif
Obklady a dlaždy Josef Morávek
logo_josef.gif.png

oficiální stránky fotbalového klubu

Lhota cup 2012 kořistí domácích hráčů

Třináct mužstev se sešlo na 18. ročníku tradičního turnaje v malé kopané Lhota cup 2012, aby se popralo o vítězství. Turnaji nakonec dominovali místní borci, kteří všech svých sedm utkání vyhráli a zcela po právu se stali vítězi. Druhé místo obsadily Čoginovy děti, vítěz ročníku 2011, který tentokrát v repríze loňského finále na Lhotu nestačil. Třetí skončili Krásní a nezkrotní - mužstvo složené z mladíků ze Solnice.
Za typického podzimního počasí se na dvou hřištích rozeběhly boje v 9 hodin ráno a to nejprve v základních skupinách. Vedení turnaje rozlosovalo 13 přihlášených týmů do 3 skupin, kdy "A" byla pětičlenná a zápasy v ní se hrály 2x8 minut a "B" a "C" byly čtyřčlenné a hrálo se v nich 2x10 minut. Výsledky ve skupinách pak určily osm čtvrtfinalistů a dále se již hrálo klasickým vyřazovacím způsobem. Do čtvrtfinále si zajistily postup ty týmy, které obsadily první dvě místa ve skupinách "B" a "C" a tři nejlepší týmy z áčka. Zbylé jedno místo doplňující čtvrtfinálovou osmičku pak připadlo lepšímu mužstvu na 3. místě ze skupin "B" či "C".

 Skupina „A"

 Pětičlenná skupina „A" měla daného favorita v podobě domácího týmu ze Lhoty. Ten je tradičním účastníkem turnaje a svoje zkušenosti zúročil. Skupinu vyhrál s plným ziskem 12 bodů při impozantním skóre 16:2. Druhé místo v této skupině si uhráli Kapitáni z Rychnovska, tým složený z mladíků hrajících povětšinou za dorost Rychnova. Třetí a tedy ještě postupové místo si za minutu dvanáct vybojovali Living legends, kteří ve vzájemném souboji porazili 1:0 Flanděrky a odsunuli je na nepostupové čtvrté místo. Poslední ve skupině skončilo mužstvo s názvem Pupíci, kteří jako jediný tým turnaje nevstřelili ani jednu branku.

 Skupina „B"

 Béčko opanovaly dle předpokladů Čoginovy děti, i když nutno říct, že rozjezd měly hodně těžkopádný. Začaly nečekanou remízou 1:1 s Gang of Choceň, kterou navíc zachraňovaly v poslední minutě. Pak ale porazily 3:0 Bůvolovy krávy a nakonec daly „bůra" outsiderovi s názvem Skřeky z řeky. Druhé místo ve skupině obsadil Gang of Choceň, třetí skončily Bůvolovy krávy, které si také zajistily postup do vyřazovací části. Nejhorším týmem této skupiny a vlastně i celého turnaje byly Skřeky z řeky, které ve třech zápasech inkasovaly 16 branek!

 Skupina „C"

 Ve skupině „C" se strhnul velký boj o první místo a tudíž výhodnější pozici pro čtvrtfinále. Díky lepšímu skóre se mohli z prvenství v této skupině nakonec radovat Krásní a nezkrotní, kteří na druhou pozici odsunuli Union Kostelec. Jak se později ukázalo, pro ambiciózní Union to bylo klíčové, neboť pak ve čtvrtfinále narazil na Čoginovy děti a s nimi prohrál. Třetí v céčku skončila Invaze hrdinů, která sahala po postupu, ale dvoubrankové vedení s Unionem Kostelec prohospodařila a v turnaji tak nakonec končila už po skupině. Zklamáním byly Nenahraditelný nuly, které se v roce 2009 probojovaly až do finále celého turnaje, ale letos neuhrály ani bod a se skóre 4:10 odjížděly brzy domů. Slabinou tohoto mužstva byl post brankáře, kde nuly nedokázaly sehnat kvalitního gólmana, který by tým v rozhodujících chvílích podržel.

 Čtvrtfinále

 Přestože ve vyřazovacích bojích už jde o hodně, hned tři ze čtyř čtvrtfinálových bojů byly celkem jasnou záležitostí. Lhota nasekala 4:0 Bůvolovým kravám, stejným výsledkem si poradili Kapitáni z Rychnovska s Gangem of Choceň. I Krásní a nezkrotní sehráli poměrně jednoznačný zápas s Living legends, porazili je 2:0. Jeden čtvrtfinálový zápas byl však napínavý až do poslední sekundy a nadchnul snad všechny přihlížející diváky.  Někteří se dokonce nebáli jej označit za předčasné finále. Utkali se Union Kostelec a Čoginovy děti. Čoginovci šli poměrně brzy do vedení, ale to smazal gólem turnaje Jakub Nosek, který snad z 15 metrů trefil nechytatelnou bombou šibenici Junkovy svatyně. Drama nakonec rozseknul Radim Pinkas, který se na levé straně hřiště hezky uvolnil a prostřelil Tomáše Matouška. Do semifinále tak nakonec postoupily Čoginovy děti a Union v čele s Jakubem Noskem, Filipem Stiebrem či Petrem Tichým musel balit kufry.

 Semifinále

 Do semifinálové čtyřky se probojovaly týmy se slušnou fotbalovou kvalitou a na zápasech to bylo znát. Hrálo se nahoru dolů a bojovalo o každý metr. Pozdější vítěz Lhota porazila 3:0 Krásné a nezkrotné, i když zápas to byl napínavý až do konce. V něm právě Lhota zaúřadovala a definitivně si pojistila účast ve finále. Druhé semifinále mezi Čoginovými dětmi a Kapitány z Rychnovska skončilo po dvaceti minutách hry 1:1 a na řadu přišly pokutové kopy. Hned v první sérii nedal Tomáš Přikryl (Čoginovy děti) a až do třetí série Kapitáni ani jednou nezaváhali. Čoginovci se pak odhodlali k netradičnímu kroku, když poslední dvě penalty šel chytat téměř dvoumetrový hráč z pole známý ve fotbalových kruzích jako „Pedro Mendez". A tato taktika zafungovala dokonale. Kapitáni jako by se zalekli velké postavy v brance, dvakrát přestřelili a do finále tak nakonec pustili Čoginovy děti.

 O 3. místo

 V zápase poražených byla znát hořkost z Kapitánů, kteří měli finále na dosah. Zápas o třetí místo asi vypustili a Krásní a nezkrotní si vystříleli ceny za 3. místo hned pěti brankami. Kapitáni nedali ani jeden gól, a tak zápas o 3. místo skončil jednoznačně 5:0.

 Finále

 Ve finále se potkali staří známí, stejně jako vloni Lhota proti Čoginovým dětem. A stejně jako vloni se Lhota brzy ujala vedení, když nádherný pas přes celé hřiště dokázal „zalepit" Michal Faltys a střelou mezi nohy gólmana Junka otevřel účet zápasu. A podobně jako vloni pak Lhota přenechala iniciativu soupeři a ten pálil na Lukáše Lohniského jednu bombu za druhou. Čoginovcům se nakonec vyrovnat podařilo, když se z ostrého úhlu milimetrově trefil David Marek. Rozuzlení emotivně vypjatého zápasu přišlo 4 minuty před koncem, kdy Petr Jakubec předložil lahůdkovou přihrávku Davidu Rešlovi a ten rozhodl o vítězi 18. ročníku Lhota cupu. Lhota vyhrála finále 2:1 a po loňském druhém místu letos vystoupala na pomyslný trůn. Nejsmutnějším hráčem v dresu Čoginových dětí musel být Tomáš Přikryl, který mohl obhájit první místo potřetí v řadě. Předloni totiž vyhrál turnaj s týmem Dušani 97, vloni již právě s Čoginovými dětmi.

 

Na závěr turnaje předal předseda TJ Sokol Kostelecká Lhota Luboš Faltys nejlepším třem týmům věcné ceny a také poděkoval trojici rozhodčích - František Bednář, Tomáš Matuška a Milan Jindáček. Zároveň bylo vysloveno přání, aby se turnaj uskutečnil i příští rok.

Konečné pořadí Lhota cupu 2012:

 1. Lhota (Lukáš Lohniský - David Rešl, Jan Potoček, Daniel Faltys, Miloš Andrys, Petr Jakubec, Michal Faltys)

2. Čoginovy děti (Lukáš Junek - Dominik Podstávek, Zdeněk Novák, David Marek, Radim Pinkas, Petr Klapal, Jan Švandrlík, Tomáš Přikryl, Michal Brandejs, „Pedro Mendez")

3. Krásní a nezkrotní (Michal Švorc - Tomáš Šarapatka, Jaroslav Hlavsa, Miroslav Cvejn, Michal „Stapi", Radek Vrba, Martin Kadavý, Jakub Šrámek)

4. Kapitáni z Rychnovska

5.-8. Union Kostelec, Living legends, Bůvolovy krávy, Gang of Choceň

9.-13. Flanděrky, Invaze hrdinů, Nenahraditelný nuly, Pupíci, Skřeky z řeky

19.11.2012 11:33:41
Daniel Faltys
  1. Deštné  0:0 0
  2. Borohrádek 0:0 0
  3.  Rychnov B 0:0 0
  4. Černíkovice 0:0 0
  5. Doudleby 0:0 0
  6. Zdelov     0:0 0
  7. Častolovice 0:0   0
  8. Kostelec B 0:0 0
  9. Lukavice 0:0 0
10. Dobruška B 0:0 0
11. Albrechtice 0:0 0
12. Žďár n. Orl. 0:0 0
13. Kost. Lhota 0:0 0
14. Petrovice 0:0 0
Konec
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one