Zde si můžete prohlédnout plán celého areálu TJ Sokol Kostelecká Lhota:
Pro názornost přidáváme i letecký snímek:
Areál letecky.jpg
Naše zrekonstruované hřiště se nachází v obci Koryta. Při průjezdu Kosteleckou Lhotou po hlavní silnici hledejte směrníky "Na Penaltě, hřiště a hospůdka." Na křižovatce v Korytech vás dále navede směrník "Hřiště."
Pro zobrazení na mapě klikněte na odkaz níže.
TJ Sokol Kostelecká Lhota
Hřiště "Na Penaltě" - Koryta
Předseda oddílu
Luboš Faltys
Kostelecká Lhota 66
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 602 871 599
Sekretář oddílu
Jaroslav Malátek 
Kostelecká Lhota 39
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 736 113 062
Správce hřiště
Luboš Faltys
Kostelecká Lhota 66
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 602 871 599
Hospoda
Tomáš Plocek
Koryta 20
Kostelec nad Orlicí 517 41
autoři 2.jpg
S případnými dotazy na autory této stránky se obracejte na emailové adresy: daniel.faltys@gmail.com, nebo michal.faltys@gmail.com
Město Kostelec nad Orlicí
mesto.jpeg
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
msmt.jpg
Autoškola Podorlicko Jiří Myšák
Myšák.jpg
TFA s.r.o.
tfa.jpg
Chlenská uzenina
uzenina-logo.png
Barvy a laky Hostivař
barvy.gif
Obklady a dlaždy Josef Morávek
logo_josef.gif.png

oficiální stránky fotbalového klubu

Lhota cup 2010 kořistí častolovických Dušanů 97

22 týmů, krásné podzimní počasí, vítězství častolovických Dušanů 97 a finálový smutek loňských šampionů Bílých andělů. Nejen takový byl Lhota cup 2010, tradiční fotbalová akce okresního formátu, která každoročně zakončuje podzimní sezonu.
Boje ve skupinách měly svůj začátek v 9.00 a na čtyřech travnatých hřištích se od prvních minut hrálo na plný plyn. Favorité museli ukázat svoji sílu, outsideři zase několikrát zle kousali a často promlouvali do konečného účtování nečekanými výsledky. Pojďme se podívat, jak že to v jednotlivých skupinách dopadlo.  

V šestičlenné skupině "A" určovalo tempo mužstvo Mladých pušek, kterým se nakonec podařil husarský kousek. Po pěti odehraných kolech měli předloňští šampioni na kontě 15 bodů za pět výher a skóre 8:0. Gólman Mladých pušek Lukáš Lohniský tak nemusel ani jednou lovit míč ze své sítě. Druhým postupujícím z "áčka" byla možná pro někoho trošku překvapivě Invaze hrdinů, která prohrála pouze zápas s puškami a jinak získala 8 bodů. Před branami čtvrtfinále tak skončili i ambiciózní Ludvíkovci, tým poskládaný okolo Jana Švandrlíka (hráč Kostelce) a s legendou malé kopané v brance - Václavem Vaněčkem. Jinak odborníky byla skupina "A" označena jako "nejslabší" na turnaji.   

I skupina "B" čítala šest týmů a měla svého jasného krále. Pozdější vítězové Dušani 97 od prvního zápasu jasně ukazovali, že pomýšlí na mety nejvyšší. Pět výher, skóre 19:1, 15 bodů. Taková byla bilance častolovických harcovníků. Druhou pozici a tudíž účast ve čtvrtfinále si zajistili rychnovští Čege-mege, kteří podle slov kapitána týmu Radka Mondíka ještě v pátek večer nevěděli, zda se turnaje pro nedostatek hráčů zúčastní. Překvapením bylo až třetí místo Nenahraditelných nul, které v loňském ročníku skončily celkově druhé. Týmu zřejmě scházel vamberecký bombarďák Jan Souček, který "přestoupil" k Invazi hrdinů. V "béčku" byli příjemným oživením hráči lhotecké rezervy, kteří vystupovali pod tradičním názvem Best off a dvakrát se radovali z vítězství. To u tohoto týmu nebývá příliš častým jevem.

Pouze pětičlenná skupina "C" byla zřejmě nejvyrovnanější a zároveň nejvyhecovanější skupinou turnaje. Většina týmů se totiž skládala z mladých temperametních hráčů a jeden konflikt hráče s rozhodčím dokonce museli řešit pořadatelé turnaje. Vše naštěstí dobře dopadlo a nyní k výsledkům. Hned tři týmy získaly shodný počet sedmi bodů. O postupu dvou z nich do čtvrtfinále tak musela rozhodnout až minitabulka vzájemných zápasů. Z ní nejlépe vyšlo D.N.O., kterého do čtvrtfinále doprovodil tým s nejdelším názvem na turnaji - Kule dej si doprava. Černý Petr tak zbyl na Les charlos, kteří z minitabulky dopadli nejhůře. Obrovským zklamáním byly nejen výkony, ale i vystupování hráčů Union Kostelec. Tento jinak ambiciózní tým úplně vyhořel a skončil s pouhým jedním bodem na kontě poslední. Frustrace hráčů Unionu ze špatných výsledků pak byla více než patrná.

A zřejmě nejnašlapanější skupinou bylo déčko. V něm potvrdili svoje kvality Bílí andělé, loňský vítěz Lhota cupu. Kostelečtí hráči doplnění zkušeným gólmanem z Dobrušky Milanem Šrámkem získali 10 bodů, když jednou remizovali s Rum-uny a zbylá utkání vyhráli. Druhou příčku obsadili domácí borci Rum-uni, kteří hráli o postup do čtvrtfinále "zápas o všechno" s Hlemýžděm Přepychy. V něm zúročili svoje letité zkušenosti a po výhře 2:0 se nakonec mezi poslední osmičku prokousali. Třetí ve skupině skončily Divoký kecky, na Rozzuřený hlemýžď Přepychy zbyla až čtvrtá příčka a poslední Citroni byli bodově nejchudším mužstvem celého šampionátu - nezískali totiž ani bod.

Po bojích v základních skupinách pokračoval turnaj čtvrtfinálovými zápasy, neúspěšná mužstva ze skupin v turnaji končila a obsadila tak celkové 9. až 22. místo. Dva souboje o nejlepší čtyřku byly hodně jednoznačné. Bílí andělé se příliš nemazlili s Invazí hrdinů a nasázeli jí pověstného bůra. Ještě krutější na svého soupeře bylo rychnovské mužstvo Čege-mege, které rozstřílelo D.N.O. 8:0. Za dvacet minut hry nasázet osm branek, to už je úctyhodný výkon a Čege-mege se postarali o letošní nejvyšší vítězství celého turnaje. Ani Dušani 97 neponechali nic náhodě a doudlebské mladíky s názvem Kule dej si doprava přetlačili 2:0. Nejdramatičtější a nejprestižnější čtvrtfinále se však hrálo na hřišti číslo 1. V souboji dvou lhoteckcýh fotbalových generací se střetli Rum-uni s Mladými puškami. "Staří" Rum-uni Mladé pušky k ničemu výraznému nepustili a ve druhém poločase měli po žluté kartě Michala Faltyse výhodu dvouminutové přesilovky. Ani Rum-uni však kulatý nesmysl za záda Lukáše Lohniského nedotlačili, a tak musel o postupu do semifinále rozhodnout až penaltový rozstřel. V něm zazářil gólman Mladých pušek a v kombinaci se svými neomylnými střelci se mohl radovat z postupu do bojů o medaile.

Semifinálové mače nabídly již velmi takticky vyspělou hru. Mladé pušky, které prozatím neinkasovaly ani jednu branku, přišly o svoji nulu ve druhém poločase bitvy s Dušany 97. Obrana pušek pozapomněla na Tomáše Přikryla, který se trefil parádně k tyči. Jelikož se jednalo o jediný gól zápasu, do boje o titul postoupili častolovičtí snajpři. Druhé semifinále tak dramatické nebylo, neboť jej díky dvěma brankám Tondy Řeháka a jedné Lukáše Bolehovského vyhráli Bílí andělé nad Čege-mege celkem jasně 3:0.

V "zápase poražených", jak se celkem hojně nazývá bitva o třetí místo, padlo celkem pět gólů a parádní byly především první dva. Lukáš Brandejs jimi poslal Čege-mege do pohodlného dvoubrankového vedení. Ještě do poločasu Mladý pušky snížily zásluhou Petra Jakubce, jenže po změně stran ve snaze vyrovnat otevřely obranu a ještě dvakrát inkasovaly. Celkové účtování zápasu o 3. místo tedy zní 4:1 pro Čege-mege.

Před finále se v zákulisí šuškalo, že zápas rozhodne jediná branka. A skutečně tomu tak bylo. Bílí andělé sice nezačali špatně, ale paradoxně inkasovali. S troškou pověstného štěstíčka se Šrámkovi mezi nohy trefil Petr Mráz. Bílí andělé měli vzápětí šance na vyrovnání, ale především Lukáš Šrámek v koncovce selhal. Ve druhém poločase se hrálo nahoru dolů a i když se diváci branky nedočkali, byla radost se na takový souboj dívat. Vítězem šestnáctého ročníku Lhota cupu 2010 se tak stalo mužstvo Dušani 97, které hrálo ve složení: Jedlička - M. Přikryl, Suchý, Pavel Mráz, Petr Mráz, T. Přikryl, Marek. Na druhé příčce skončili Bílí andělé, jeden z nejúspěšnějších týmů historie Lhota cupu. Andělé nastoupili v této sestavě: M. Šrámek - Řehák, Čihák, Hodač, Klapal, Bolehovský, Pinkas, L. Šrámek, J. Šrámek.

Tři nejúspěšnější týmy obdržely hodnotné ceny, čtvrtý tým bral cenu útěchy. Poděkování patří čtveřici rozhodčích Jindáček, Svatoš, Veselík a Matuška a samozřejmě pořadatelům, kteří svojí mravenčí prací opět připravili kvalitní turnaj.

19.08.2015 14:12:54
Daniel Faltys
  1. Deštné  66:32 36
  2. Borohrádek 44:21 36
  3.  Rychnov B 51:27 31
  4. Černíkovice 42:26 29
  5. Doudleby 30:22 28
  6. Zdelov     39:28 26
  7. Častolovice 46:27   25
  8. Kostelec B 27:31 19
  9. Lukavice 33:31 16
10. Dobruška B 22:47 16
11. Albrechtice 23:33 11
12. Žďár n. Orl. 23:57 10
13. Kost. Lhota 22:44   7
14. Křivice 13:55   4
Konec
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one