Zde si můžete prohlédnout plán celého areálu TJ Sokol Kostelecká Lhota:
Pro názornost přidáváme i letecký snímek:
Areál letecky.jpg
Naše zrekonstruované hřiště se nachází v obci Koryta. Při průjezdu Kosteleckou Lhotou po hlavní silnici hledejte směrníky "Na Penaltě, hřiště a hospůdka." Na křižovatce v Korytech vás dále navede směrník "Hřiště."
Pro zobrazení na mapě klikněte na odkaz níže.
TJ Sokol Kostelecká Lhota
Hřiště "Na Penaltě" - Koryta
Předseda oddílu
Luboš Faltys
Kostelecká Lhota 66
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 602 871 599
Sekretář oddílu
Jaroslav Malátek 
Kostelecká Lhota 39
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 736 113 062
Správce hřiště
Luboš Faltys
Kostelecká Lhota 66
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 602 871 599
Hospoda
Tomáš Plocek
Koryta 20
Kostelec nad Orlicí 517 41
autoři 2.jpg
S případnými dotazy na autory této stránky se obracejte na emailové adresy: daniel.faltys@gmail.com, nebo michal.faltys@gmail.com
Město Kostelec nad Orlicí
mesto.jpeg
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
msmt.jpg
Autoškola Podorlicko Jiří Myšák
Myšák.jpg
TFA s.r.o.
tfa.jpg
Chlenská uzenina
uzenina-logo.png
Barvy a laky Hostivař
barvy.gif
Obklady a dlaždy Josef Morávek
logo_josef.gif.png

oficiální stránky fotbalového klubu

Bílí andělé nenašli přemožitele

Stalo se již tradicí, že fotbalový podzim na Rychnovsku uzavírá turnaj v malé kopané Lhota cup. A ani letos tomu nebylo jinak. Vyznavači malého fotbalu se v nedávno zrekonstruovaném sportovním areálu v Kostelecké Lhotě sešli již popatnácté. Jubilejního ročníku se zúčastnilo dvacet mužstev, což místní pořadatele mile překvapilo.

Dvacet mužstev, čtyři skupiny po pěti, pouze vítěz skupiny měl zaručený postup do čtvrtfinále - takový byl dopolední program. A nutno říct, že základní skupiny nabídly velice zajímavou podívanou. Nebyla nouze o pořádně vyhecovaná derby, gólové přestřelky, selhání favoritů i příjemná překvapení outsiderů. K tomu všemu se turnaje zúčastnily dva exotické týmy - a sice složené z žadatelů o mezinárodní ochranu z uprchlického tábora v Kostelci. Toto všechno navíc vyšperkovalo nádherné podzimní počasí, a tak není divu, že kromě cca. 150 sportovců navštívilo turnaj i mnoho diváků a fanoušků. A jak že se bojovalo ve skupinách? Tak tedy pěkně po pořádku.

                Skupina „A" nabídla hned na úvod doslova bratrovražedné derby. Lhotečtí fotbalisté se před turnajem rozdělili na dva týmy, Rum-uni pod vedením Miloše Andrýse obhajovali loňské stříbro, naproti nim se postavil nový tým vedený Přemkem Jelínkem - tzv. Křenovy děti. Vyhrocené derby nakonec skončilo 0:0. Velikým zklamáním bylo v áčku mužstvo Rozzuřený hlemýžď Přepychy, které se se ziskem 4 bodů neprokousalo ani k postupu do baráže o čtvrtfinále. Celkově byla skupina „A" skoupá na góly, v deseti zápasech padlo pouze 14 branek, což je opravdu podprůměr.

                V béčku dominoval Union Kostelec, který jako jediný tým na turnaji získal v základní skupině plný počet bodů. To vše při impozantním skóre 13:1. Své ambice ukázali doudlebští Lajdáci, kteří ukořistili devět bodů a později si dokráčeli až k celkovému čtvrtému místu.     Skupinu „C" měli opanovat loňští vítězové Mladý pušky, ale opak byl pravdou. Obhájce zachraňoval alespoň postup do baráže za minutu dvanáct, když v zápase o všechno vyřadil doudlebský tým „Bengo". Skupinu vyhrál pozdější finalista, nováček turnaje, mužstvo pod názvem Nenahraditelný nuly. Zklamáním byly výsledky zahraničních akvizic - Gabit nezískal ani bod a inkasoval hrozivých 15 branek!

                A největší překvapení si pro sebe schovala skupina „D". V ní se z prvenství radoval doudlebský dorost, který odsunul na druhé místo i pozdější vítěze - Bílé anděle. A pořádným šokem bylo umístění Matláků - velezkušení hráči jako Kuhn, Kánský, Kaplan - skončili s jediným bodem poslední!

                Po odehrání skupin byli známí čtyři čtvrtfinalisté, o zbylá čtyři místa mezi nejlepší osmičkou bojovala mužstva, která obsadila druhá a třetí místa ve skupině. V této baráži ostudně vypadli loňští šampióni Mladý pušky, dál se neprokousaly ani Křenovy děti, Odpadlíci a Rajecký masakr.

                Čtvrtfinálové bitvy již nabídly opravdu kvalitní podívanou. Dva souboje našly rozuzlení až v penaltovém rozstřelu, naopak jasnou záležitostí byl souboj kosteleckých týmů Union vs. Bílí andělé. Ve skupině suverénní Union nezvládl tíhu okamžiku a s anděly prohrál o třídu - 0:3.

                Semifinále nabídlo jeden penaltový souboj, Rum-uni vypadli s Bílými anděly 4:5, když jako jediný neproměnil Jirka Plocek. Druhé semifinále opanovaly Nenahraditelný nuly, nejpříjemnější překvapení turnaje zatarasilo cestu do finále Lajdákům.

                V souboji dvou zklamaných získali nakonec bronz Rum-uni, kteří tak částečně potvrdili svoje ambice a skončili pouze o příčku níž, než v loňském Lhota cupu.

                A finále? Opravdový vrchol turnaje - důrazné souboje, pohledné kombinace, tři branky a padesátka spokojených diváků. Brankový účet otevřely nuly - trefil se Honza Souček. Po změně stran však vyrovnal Lukáš Šrámek, Bílým andělům narostla křídla a jejich převahu korunoval Tonda Řehák střelou po zemi. Vítězné mužstvo nastoupilo ve složení Šrámek M. - Řehák, Pinkas, Hodač, Šrámek L., Bolehovský, Mráz Pavel.

                Čtyři nejlepší týmy Lhota cupu obdržely hodnotné ceny, na slavnostním vyhlášení bylo poděkováno i pětici sudích (Veselík, Provazník, Jindáček, Fišer, Svatoš) za pevné nervy při rozhodování mnohdy vypjatých duelů.

                A jak zhodnotil patnáctý ročník lhotecké malé kopané předseda pořádající TJ Luboš Faltys? „Jubilejní patnáctý ročník Lhota cupu se opravdu vydařil po všech stránkách. Velkou účastí mužstev, kvalitními výkony hráčů i rozhodčích. Navíc celé akci přálo počasí, takže se do Lhoty přijeli podívat i diváci a fanoušci malé kopané. Zdařilý průběh narušily snad jenom dvě menší potyčky mezi hráči, což ovšem svědčí o prestiži tohoto turnaje. A tak se už teď těšíme na další, tentokráte šestnáctý ročník."  

19.08.2015 15:54:16
mis.sha
  1. Deštné  66:32 36
  2. Borohrádek 44:21 36
  3.  Rychnov B 51:27 31
  4. Černíkovice 42:26 29
  5. Doudleby 30:22 28
  6. Zdelov     39:28 26
  7. Častolovice 46:27   25
  8. Kostelec B 27:31 19
  9. Lukavice 33:31 16
10. Dobruška B 22:47 16
11. Albrechtice 23:33 11
12. Žďár n. Orl. 23:57 10
13. Kost. Lhota 22:44   7
14. Křivice 13:55   4
Konec
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one