Autoškola Podorlicko Jiří Myšák
TFA s.r.o.
Chlenská uzenina

Vendeta za loňskou sezonu se povedla

1:4 v Poháru OFS a pak 0:3 a 1:5 v mistrákách. Takové výsledky jsme měli s Lukavicí v minulé sezoně. Hrozivou bilanci jsme chtěli s ambiciozním soupeřem odčinit a to se také povedlo. Před fantastickou návštěvou - na které měli veliký podíl i hostující fanoušci - se hrál fotbal slušné okresní úrovně. V prvním poločase se Lhota zaměřila na držení míče a postupné dobývání hostující obrany, lukavičtí zase dlouhými balony za naši obranu větrali volné křídelní prostory. Po dvou nevyužitých šancích se lhotečtí dočkali gólu ve 33. minutě. Z trestného kopu nastřelil míč do předbrankového prostoru Dan Faltys a Petr Jakubec jej "hokejovou" tečí usměrnil za záda Václava Vaněčka - 1:0. O 7 minut později však bylo srovnáno - Lukáš Nosek utekl po levé straně a v souboji s Pavlem Hejčlem upadl. Penalta - a David Boško ji s ledovým klidem uklidil do sítě, 1:1. To bylo resumé prvních 45 minut. Do druhé půle se role trošku vyměnily - lhotečtí víc sázeli na brejky a kombinační hrou se prezentovali hosté. Jeden takový brejk vyšel Lhotě už ve 49. minutě, když Petr Jakubec unikl ofsajdové pasti lukavických a svůj únik vyšperkoval ještě přihrávkou na Romana Svatoše - ten už měl před sebou jen prázdnou klec, 2:1. A na rozdíl dvou branek jsme zvýšili v 58. minutě, když se po ukázkovém rohu trefil David Rešl hlavičkou - angličan od břevna a vedeme 3:1. Hosté pak vysunuli do útoku svého nejlepšího střelce Boška, ale to jim nebylo nic platné. Lhota pozorně bránila a zdramatizování výsledku již nedopustila. Naopak v závěru jsme ještě měli dvě dobré šance, ale ani Petr Jakubec, ani střídající Jarda Filip je ke gólové tečce nedotáhli. Byl to povedený nedělní podvečer, po zápase opět proběhla děkovačka a pozvánka na další dva "super" zápasy. Středeční semifinále Poháru OFS s Kostelcem B a nedělní derby ve Zdelově.
Fakta z utkání

Branky: 33. min. Petr Jakubec - 1:0, 40. min. David Boško (z penalty) - 1:1, 49. min. Roman Svatoš - 2:1, 58. min. David Rešl - 3:1.

Rozhodčí: Miloš Hrubý - Zdeněk Tobiška, Tereza Machačová.

Delegát: Miroslav Martínek.

ŽK: 3:4 (45. Daniel Faltys, 49. Roman Svatoš, 69. Ondřej Plocek - 15. Jakub Tlapák, 48. Roman Pross, 63. Miroslav Kalousek, 80. Michal Běla). ČK: 0:0. Poločas: 1:1. Diváci: 225.

Sestava Lhoty: Hejčl - Andrle (46. Hejčl ml.), Rejchrt, Tobiška, M. Faltys - O. Plocek, Rešl, D. Faltys (80. L. Oberreiter), Svatoš - Jakubec (86. Filip), Voltr.