Autoškola Podorlicko Jiří Myšák
TFA s.r.o.
Chlenská uzenina

Hlavní stránka

Podzimní sibérie, která panovala během zápasu Lhoty s Deštnou, vyhovovala více klukům z hor. Ti, vědomi si svého dosavadního hubeného bodového zisku, vlétli do zápasu s velikým odhodláním a na hřišti to vypadalo, jako by hrála Deštná doma. My jsme se jen bránili, byli všude o krok pozdě a vytrvalý tlak nemohl dopadnout jinak než góly v naší síti. Jako první se trefil Zdeněk Lanta po rohovém kopu hlavou - 31. minuta a 0:1. O osm minut později zvyšoval rychlonožka Radim Práza už na 0:2. Lhotu mohl nastartovat náhodný gól těsně před pauzou, který si hosté vstřelili sami. Jakub Vítek odvracel míč po standardní situaci tak nešťastně, že přehodil svého gólmana a míč zapadl do sítě - 1:2 a odchod do kabin. Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil, hosté na hřišti dominovali a v 59. minutě si pojistili výhru zásluhou Lukáše Macháčka - pěkná střela z hranice vápna a 1:3. Za zbývající půlhodinu se zaslouží poděkovat Pavlu Hejčlovi, který dalších x šancí soupeře zlikvidoval. My si vypracovali všehovšudy jednu, z níž však Honza Voltr ani netrefil branku. Za týden budeme muset přidat na pohybu, jestli chceme překvapit podobně naběhaný tým Vamberka.
Náročný týden proložený pohárovou středou na nás nezanechal stopy únavy. V derby se Zdelovem jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem a nakonec šťastným gólem v 88. minutě dokonali obrat zápasu. Vstup do utkání jsme měli vlažnější a za naši pasivitu nás potrestal Richard Dostálek svým důrazem ve vápně na hranici pravidel. 12. minuta a prohráváme 1:0. Ani inkasovaný gól nás příliš nenabudil, naopak domácí přidali za čtvrt hodinky druhý zářez - trefil se i jejich druhý útočník Tomáš Hurdálek. Až tento gól na 2:0 nás trošku probudil a se závěrem poločasu jsme využili nabídnutou standardní situaci ke snížení skóre - zahrával Dan Faltys a přesně pod břevno hlavičkoval David Rešl - 2:1 a odchod do kabin na poločasovou poradu. Do druhé půle jsme vlétli jako vyměnění a po 5 minutách bylo srovnáno - z pravé strany hřiště jsme se na tři doteky dostali k vápnu a David Rešl řešil svoji šanci chladnokrevně - 2:2 a zápas tak začal od nuly. To, co se dělo následujících 40 minut, byla jedna veliká divočina. Zápas nahoru dolů, taktika šla stranou, oba týmy chtěly vyhrát. My jsme mohli dát vítězný gól Adamem Joštem, ale ten si v poslední chvíli míč před Jedličkou moc předkopl. Domácí zase zvonili na břevno - hlavičkoval střídající Kamil Řičař. Rozuzlení zápasu přišlo 2 minuty před koncem a bylo z kategorie šťastných - Jedlička se nedohodl s Truhlářem a z jejich chyby profitoval Adam Jošt. Úlohu měl snadnou, 2:3! Sudí Hlaváč pak ještě nastavil 5 minut nad rámec základní hrací doby, my s vypětím všech sil skóre ubránili a po senzačním obratu vezeme ze Zdelova po roce opět všechny 3 body. Lhotečtí hráči zaslouží pochvalu, na hřišti nechali pro výsledek duši. Odměnou je pohled na tabulku, kde po polovině podzimu okupujeme 3. místo s průměrem okolo 3 vstřelených branek na zápas. Jen tak dál!
1:4 v Poháru OFS a pak 0:3 a 1:5 v mistrákách. Takové výsledky jsme měli s Lukavicí v minulé sezoně. Hrozivou bilanci jsme chtěli s ambiciozním soupeřem odčinit a to se také povedlo. Před fantastickou návštěvou - na které měli veliký podíl i hostující fanoušci - se hrál fotbal slušné okresní úrovně. V prvním poločase se Lhota zaměřila na držení míče a postupné dobývání hostující obrany, lukavičtí zase dlouhými balony za naši obranu větrali volné křídelní prostory. Po dvou nevyužitých šancích se lhotečtí dočkali gólu ve 33. minutě. Z trestného kopu nastřelil míč do předbrankového prostoru Dan Faltys a Petr Jakubec jej "hokejovou" tečí usměrnil za záda Václava Vaněčka - 1:0. O 7 minut později však bylo srovnáno - Lukáš Nosek utekl po levé straně a v souboji s Pavlem Hejčlem upadl. Penalta - a David Boško ji s ledovým klidem uklidil do sítě, 1:1. To bylo resumé prvních 45 minut. Do druhé půle se role trošku vyměnily - lhotečtí víc sázeli na brejky a kombinační hrou se prezentovali hosté. Jeden takový brejk vyšel Lhotě už ve 49. minutě, když Petr Jakubec unikl ofsajdové pasti lukavických a svůj únik vyšperkoval ještě přihrávkou na Romana Svatoše - ten už měl před sebou jen prázdnou klec, 2:1. A na rozdíl dvou branek jsme zvýšili v 58. minutě, když se po ukázkovém rohu trefil David Rešl hlavičkou - angličan od břevna a vedeme 3:1. Hosté pak vysunuli do útoku svého nejlepšího střelce Boška, ale to jim nebylo nic platné. Lhota pozorně bránila a zdramatizování výsledku již nedopustila. Naopak v závěru jsme ještě měli dvě dobré šance, ale ani Petr Jakubec, ani střídající Jarda Filip je ke gólové tečce nedotáhli. Byl to povedený nedělní podvečer, po zápase opět proběhla děkovačka a pozvánka na další dva "super" zápasy. Středeční semifinále Poháru OFS s Kostelcem B a nedělní derby ve Zdelově.
Nedělní dopolední mač našeho béčka v Javornici byl pod dohledem objektivu fotoaparátu pana Reichla. Vzniklo celkem 82 povedených fotografií, na něž se můžete podívat po rozkliknutí odkazu. Fotoaparát našemu týmu příliš nesvědčil, domácím jsme podlehli hladce 5:0.
Zápas Černíkovice : Lhota nebyl rozhodně pro slabší povahy. Už od úvodních minut bylo jasné, že bude padat gólů jako máku. Ve 4. minutě ztrácíme lacino míč a Vitalii Orlov nás nekompromisně trestá - 1:0. V 25. minutě je však vyrovnáno, před domácí brankou se nejlépe zorientoval kapitán David Rešl - 1:1. V 41. minutě domácí opět vedou, když svůj výlet přes celé hřiště zakončil Petr Víteček nechytatelně - 2:1. Ale do kabin se jde za vyrovnaného stavu - Ondra Plocek hlavou sklepává Honzovi Voltrovi a ten musel dát - 2:2. Do druhého poločasu jsme vstoupili jak malí žáčci a černíkovičtí do svojí oblíbené branky u hospody během deseti minut střílí dva góly. Jmenovitě David Hanuš a Martin Stodůlka - 4:2. Na to reaguje Dan Faltys, když obere domácí o míč a v samostatném úniku zakončuje dloubákem přes gólmana Chláda - 4:3. V tu dobu zbývá do konce zápasu skoro půl hodina, ale my se ženeme za vyrovnáním jak zběsilí. Místo toho domácí podniknou jeden z mnoha dalších svých brejků a neúnavný Honza Plašil jej zakončuje - 5:3. Naše následná snaha je pak už bezzubá, naopak definitivní pojistku svému týmu dává tři minuty před koncem David Hanuš - 6:3. O všech dalších gólovkách na obou stranách by se dala popsat celá stránka. My jen děkujeme Pavlovi Hejčlovi, že nedopustil nějakou větší ostudu. V příštím zápase budeme muset přidat více taktiky a přesnosti při kombinaci.
Šest gólů v mistrovském utkání jsme dali naposledy 23.10.2016 Deštné. Po téměř dvou letech jsme si tak zopakovali tenisový výsledek. Dobruška přijela hrát do Lhoty kombinační fotbal, což se jí ale hned od začátku stalo osudným. Náš vysoký presink dělal soupeři problémy a už v 7. minutě jsme se prosadili i střelecky. Hlavičku Ondry Plocka sice zastavilo břevno, ale míč se snesl přímo na kopačku Honzy Voltra a ten jej uklidil do sítě - 1:0. O pět minut později zvyšoval na 2:0 opět Honza Voltr a když ve 14. minutě obešel Roman Svatoš i gólmana Jeníčka a dával již na 3:0, byli hosté zralí na ručník. Je pravdou, že úvodní čtvrthodina nás stála hodně sil, a tak jsme posléze začali kombinovat i vzadu a tempo hry poněkud uvadlo. Z letargie nás vytrhnul Martin Lemfeld, který milimetrově přesnou střelou snížil na 3:1. Ovšem za dvě minuty jsme našli odpověď, když Milda Andrys zakroutil trestný kop z rohu velkého vápna přímo do branky - 4:1. To byl konečný účet divoké první půle. V druhém poločasu se zápas víceméně dohrával, Lhota diktovala tempo hry a vytvářela si jednu šanci za druhou. Gólově zužitkoval svůj únik v 60. minutě David Rešl - 5:1. A konečný výsledek stanovil po parádním ťukesu pumelicí Roman Svatoš - 6:1. Po zápase proběhla děkovačka s diváky, za hlasitou podporu děkujeme především fan clubu Vrbice. Za týden nás čeká zápas na parádním hřišti v Černíkovicích. Budeme mít opět nabito ostrými?
V Poháru OFS se nám letos střelecky daří a po Petrovicích to nyní odneslo Deštné. I když pravda, tentokrát se jednalo o poměrně vyrovnaný zápas. V první půli jsme se dostali do dvoubrankového vedení, když nejprve střílel pod břevno Ondra Plocek a pak také z dálky Roman Svatoš. Do kabin však snížil na rozdíl jediného gólu Radim Práza. A po přestávce soupeř z hor dokonce vyrovnal - opět se prosadil rychlík Radim Práza. Pak však začala úřadovat Lhota a zajistila si postup. Nejprve dával svůj druhý gól Ondra Plocek a poté se také ve vápně prosadil střídající Honza Voltr. Soupeř ke konci ještě zdramatizoval utkání, ale na gól Jiřího Podstaty jsme našli rychlou odpověď - Jarda Filip z poslední akce zápasu upravil na konečných 5:3. V Poháru OFS jsme tak v semifinále, ve kterém 12. září přivítáme na vlastním pažitu kostelecké béčko.
Los soutěže nám k prvnímu venkovnímu zápasu přisoudil neoblíbeného soupeře - Křivice. Kvalita utkání byla poznamenána četnými absencemi hráčů na obou stranách a také horším terénem i vedrem, které v době zápasu panovalo. Na starší kádr domácích jsme vyrukovali aktivní hrou a odměnou nám byl gól v 25. minutě, když se po rohu Romana Svatoše dostal k míči Michal Tobiška a pohotově jej pravačkou uklidil do sítě - 0:1. Vedoucí branka nás však ukolébala a soupeř občas vystrčil růžky. Ve 43. minutě si došli domácí pro faul ve vápně a byla z toho penalta. Michal Kočí ji bezpečně proměnil a stanovil tak poločasovou plichtu 1:1. V kabině jsme si řekli, že soupeře musíme utahat a uběhat. Tak se také stalo, i když pravda i my jsme se utahali. Veliké množství zkažených přihrávek nás stálo spousty sil. Ale dokázali jsme vstřelit vítězný gól - v 63. minutě se po akci z levé strany hřiště dostal do zakončení David Rešl a prokázal, že v něm dřímá střelecký potenciál - 1:2. Přítomné diváky jsme pak napínali až do konce duelu, šancí na rozhodnutí jsme měli minimálně pět. Tak jsme si asi nechali střelecký prach na středu, kdy chceme v Poháru OFS na domácím hřišti porazit Deštnou. Přijďte nás povzbudit!
Tradiční začátek sezony, kdy ještě několik hráčů pobývá na dovolené a proti nám velmi zkušený soupeř ve středu pole s talentovanými mladíky na křídlech. Není divu, že na fyzicky lépe připravený Rychnov jsme v teplém podvečeru neměli. Respektive hlavně v prvním poločase. Už ve 12. minutě sehráli hosté na levé straně hřiště pěknou akci, kterou dotáhli až do zakončení z malého vápna - Petr Ullrich, 0:1. Ve 30. minutě se rychnovští prosadili po rohu, ukázkově trknul hlavou do míče Tomáš Vik - 0:2. A zkázu Lhoty dokonával ještě před přestávkou Dominik Trejtnar, když vyskočil ve skrumáži v malém vápně nejvýše a hlavou zvýšil již na hrozivých 0:3. Po změně stran jsme soupeře překvapili, začali hrát rychleji a dočkali se odměny. Z centru Adama Jošta profitoval Radek Štěpán - precizní hlavičkou vykřesal jiskřičku naděje, 1:3. Z jiskřičky vyskočil plamínek v 57. minutě, když Roman Svatoš pálil zpoza vápna milimetrově přesně - 2:3. Škoda, že jsme vzápětí nevyrovnali, šance na to byly. Naopak soupeř v 67. minutě zásluhou Petra Ullricha odskočil na dvě branky a od té chvíle už jsme se na odpor nezmohli. Po zápase jsme však od předsedy slyšeli: "prohra se ctí, díky za výkon kluci". Pro body si budeme chtít zajet za týden do Křivic.
První soutěžní zápas v novém ročníku byl tradičně Pohár OFS. V rámci 2. kola jsme zajížděli do Petrovic. Po vyrovnaném pvním poločase se ve druhém "utrhl z řetězu" Petr Jakubec a v rozmezí půlhodiny nasázel soupeři čtyři góly!!! Téměř s jistotou můžeme potvrdit, že takový počin se v historii lhotecké kopané nikdy nikomu nepovedl. Celkové skóre zápasu bylo 2:6, když Petrovice nejprve vedly 1:0. Do kabin vyrovnal kapitán David Rešl. Následně jsme soupeři utekli až na 1:5, ten snížil na 2:5 a konečný výsledek jsme upravili na 2:6. Jednu ze svých čtyř branek dal "Připíňák" z penalty, byla to ta na 1:4 a kompletoval jí svůj hattrick. Jednou se prosadil také Roman Svatoš, gólem na 1:5. Sezonu jsme zahájili famózně, teď jen udržet nastolený trend.