Zde si můžete prohlédnout plán celého areálu TJ Sokol Kostelecká Lhota:
Pro názornost přidáváme i letecký snímek:
Areál letecky.jpg
Naše zrekonstruované hřiště se nachází v obci Koryta. Při průjezdu Kosteleckou Lhotou po hlavní silnici hledejte směrníky "Na Penaltě, hřiště a hospůdka." Na křižovatce v Korytech vás dále navede směrník "Hřiště."
Pro zobrazení na mapě klikněte na odkaz níže.
TJ Sokol Kostelecká Lhota
Hřiště "Na Penaltě" - Koryta
Předseda oddílu
Luboš Faltys
Kostelecká Lhota 66
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 602 871 599
Sekretář oddílu
Jaroslav Malátek 
Kostelecká Lhota 39
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 736 113 062
Správce hřiště
Luboš Faltys
Kostelecká Lhota 66
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 602 871 599
Hospoda
Tomáš Plocek
Koryta 20
Kostelec nad Orlicí 517 41
autoři 2.jpg
S případnými dotazy na autory této stránky se obracejte na emailové adresy: daniel.faltys@gmail.com, nebo michal.faltys@gmail.com
Město Kostelec nad Orlicí
mesto.jpeg
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
msmt.jpg
Autoškola Podorlicko Jiří Myšák
Myšák.jpg
TFA s.r.o.
tfa.jpg
Chlenská uzenina
uzenina-logo.png
Barvy a laky Hostivař
barvy.gif
Obklady a dlaždy Josef Morávek
logo_josef.gif.png

oficiální stránky fotbalového klubu

Hlavní stránka

titulka.jpg
Dle výsledku nám asi těžko někdo uvěří, že jsme hodinu domácí rezervu přehrávali a jen vlastní nemohoucností se připravili o bodový zisk. V jarní předehrávce jsme od úvodních minut hráli s chutí, nevadila nám ani umělka, ani brzký ranní výkop. První poločas skončil bez branek, když minimálně na tři jsme si šance vypracovali. Ale domácí obrana buď za vteřinu 12 střely blokovala, anebo je chytal nepřekonatelný David Holoubek. Po změně stran náš tlak vygradoval gólem Davida Rešla, který hlavičkou zatloukl míč do sítě po rohovém kopu Adama Jošta. Co se ale začalo dít potom... Domácí vystřídali a nově příchozí hráči rychnovskou statickou hru řádně rozhýbali. Na 1:1 vyrovnával hlavičkou Adam Zimmer, nechali jsme jej volného v našem malém vápně. O dvě minuty později se trefil z nemožného úhlu Petr Ullrich - 2:1. Následně jsme mohli vyrovnat, ale David Holoubek Adamu Joštovi jeho nájezd doslova vyškrábl na roh. A v 75. minutě si domácí pojistili výhru a to hned dvěma zásahy. Nejprve se trefil střídající Dominik Veselý a po něm ukázal Tomáš Vik, jak se chovat ve velkém vápně - 4:1 a bylo po zápase. Bohužel pro nás - fotbal není krasobruslení. Nehraje se na umělecký dojem, ale na góly. V zimě budeme pilovat střelbu a zakončení ostošest, abychom zbytečně nepřicházeli o takto nadějně rozehrané zápasy... Děkujeme fanouškům, kteří nás celý podzim podporovali a budeme se těšit na shledanou na jaře.
Poslední podzimní mač jsme si plánovali poněkud jinak, než jak dopadl. Na postarší kádr domácích jsme si věřili, navíc jsme chtěli prohloubit tabulkový rozdíl mezi námi a Žďárem. Ale stal se pravý opak, žďárští se výhrou dostali na 18 bodů, což je stejný zisk, jakým disponujeme my. Dá se říct, že v samotném zápase nás "popravil" Bohouš Kolář, na kterého jsme se předem chystali a upozorňovali na jeho střelecké kvality. Bohužel v 21. minutě se prosadil hlavou po standardce a vítězství domácích pečetil v 75. minutě po naší zbytečné ztrátě míče ve středu pole. Jinak byl zápas celkem vyrovnaný, my jsme dvakrát zahrozili Honzou Voltrem v první půli a za stavu 1:0 měl vyrovnat po samostatném úniku na Kučeru Adam Jošt. Nestalo se, a tak tři body bere Žďár. Nutno říci, že i domácí měli další svoje šance, kdy nám dvakrát orazítkovali tyč a dvakrát nás zachraňoval Pavel Hejčl. Takže v součtu asi zasloužené vítězství "Lebedových svěřenců". V neděli 11.11. si zahrajeme poslední mistrovské utkání v roce 2018, kdy jedeme k jarní předehrávce na umělku do Rychnova. Výkop je již v 10.00 hodin!
Dramatickou zápletku mělo nedělní utkání Lhoty s Petrovicemi. Na uklouzaném terénu jsme si dlouho nemohli vyhovět a naopak hosté nám z každého protiútoku zatápěli. Ve druhé půli jsme však vyvinuli drtivý tlak a skóre z 0:2 otočili ve svůj prospěch na konečných 3:2. Ale hezky popořádku. Nejprve jsme v zápase orazítkovali tyč - Petr Jakubec. Pak břevno - Ondra Plocek. A následně se měnilo skóre na druhé straně - ve 22. minutě kopl Tomáš Maleček trestný kop jako zkušený ligový fotbalista - 0:1. Stejnému hráči jsme ve 40. minutě darovali druhý gól a vypadalo to s námi nehezky. Ale poločasová debata v kabině a několikanásobné střídání mužstvo rozproudilo. Po sérii velikých šancí jsme poprvé skórovali v 61. minutě - hlavou Jan Voltr, 1:2. O šest minut později si řekl o přihrávku Dan Faltys a z hranice šestnáctky přízemní střelou vyrovnal - 2:2. Soupeře jsme pak drtili sérií rohů a nakonec se nám kulatý nesmysl podařilo po jednom z nich dokopat do sítě potřetí - David Rešl, 3:2! Za 35 minut jsme skóre otočili a mohli slavit vydřené, upocené, vydolované vítězství. Soupeř podal sympatický výkon a pokud by proměnil v první půli ještě jednu ze svých šancí, nejspíš už bychom se na odpor nezmohli. Na kdyby se však fotbal nehraje. V sobotu od 14:00 se představíme ve Žďáru, tak nám přijeďte fandit! Cílem je 21 bodů po podzimu, nyní máme 18. Úkol zní jasně...
Odveta za pohárové vyřazení se nám nevyvedla, zápas s kosteleckou juniorkou skončil téměř stejným výsledkem jako před pěti týdny. Kostelečtí tentokrát svůj B tým nijak výrazně neposílili hráči z áčka, přesto nám do poločasu nasázeli tři branky. K nezastavení byl hlavně Jan Brandejs, který měl prsty ve dvou z nich. Poprvé udeřil již v 10. minutě, kdy se trefil přesnou pumelicí na přední tyč. O druhý gól hostí se zasloužil "Bony", který si zpracoval míč v malém vápně a doklepl jej do sítě. To se psala 27. minuta, v zápise o utkání je branka uvedena jako vlastenec Mildy Andryse, jenž se snažil z brankové čáry míč odvrátit. Ve 40. minutě jsme se vrátili do zápasu, když si dlouhý pas Dana Faltyse přebral Roman Svatoš a v zakončení byl přesný - 1:2. Jenže naše naděje na body žila jen 5 minut. V poslední akci prvního poločasu ukázal svoje rychlé nohy Jan Brandejs, nacentroval na zcela volného Jana Vilímka a ten prostě musel rozvlnit síť - 1:3. To byla facka do kabiny, z které jsme se nedokázali probrat. A když muž zápasu Brandejs dal v 60. minutě na 1:4, nebylo o vítězi derby pochyb. Náš zmar ještě korunovalo vyloučení Vojty Rejchrta, který tak bude chybět minimálně v zápase s Petrovicemi. Ty přivítáme tuto neděli již od 14:30 hodin. Přijďte nám fandit v posledním domácím podzimním zápase.
Sedm kol se lhotecká "B" mašina rozehřívala, aby na osmý pokus konečně zabodovala. Stalo se tak v domácím zápase s Domašínem, který jsme přímo přehráli "o třídu" 3:0. A o uplynulém víkendu dokonce "bengo" přivezlo bodík za remízu 2:2 z půdy vedoucího celku soutěže - Solnice B. Je pravdou, že na bodovém zisku měli veliký podíl někteří kluci z áčka, kteří o volném víkendu naši rezervu posílili. Ale tak to má být, vždyť i naše áčko často potřebuje výpomoc kluků z béčka. A otázka tohoto týdne zní: dokáže lhotecké "bé" navázat na bodovou šňůru i o nadcházejícím víkendu, kdy přivítá rezervu Javornice? V případě tříbodového vítězství by se dokonce mohlo odpoutat z posledního místa. Tak mu přijďte fandit, výkop je v sobotu 20. října v 15:30 hodin.
Pro fanoušky okresního fotbalu jsme sestříhali nejzajímavější momenty ze zápasů Lhota "A" : Borohrádek a Lhota "B" : Domašín. K nahlédnutí jsou na níže přiložených odkazech. Děkujeme Honzovi Barvínkovi za natáčení videa ze zápasu áčka a Pavlům Hejčlovým za natáčení zápasu béčka a následný střih. Na facebookové skupině rozjíždí zajímavý projekt vysílání online videopřenosu přímo ze zápasu Pepa Pilný se svým bratrem. O případném rozšíření vysílání pro širokou veřejnost budeme jednat. Tak třeba v jarní části sezony... 
Museli bychom zajít do pořádně zaprášeného archivu, abychom našli poslední vítězství Lhoty nad Borohrádkem. A tak bylo na čase konečně zabrat a rivala z 10 kilometrů vzdáleného města pokořit. Navíc po dvou porážkách, které nám v předchozích kolech uštědřili Deštná a Vamberk. I když se utkání nevyvíjelo podle našich představ, ke kýženým třem bodům jsme se nakonec dopracovali. Po úvodní přetahované o střed pole nás hosté na pár minut zmáčkli a výsledkem toho byl gól v naší síti. Jindřich Gronych ukázal své rychlé nohy a naservíroval míč Janu Bílkovi na zlatém podnose - učebnicová akce, 0:1. V 16. minutě prohráváme, ale co už, na to jsme zvyklí z mnoha předchozích zápasů. A tak se zvedáme z bahna a postupně zlepšujeme pohyb, kombinaci a sem tam přichází i nějaká ta střela. Do poločasu se nám však vyrovnat nepodaří. Na začátku druhé půle jsme až překvapeni, kolik prostoru nám hosté darují a jak hodně se soustředí na defenzivu. Po čtvrt hodině se nám jejich obranný val podaří přelstít. A to velmi pohlednou kombinací. Začala u Ondry Plocka a přes Romana Svatoše se míč dostal až k nohám připraveného Josefa Rypala - 1:1 díky premiérové trefě naší nové posily z Lukavice. Lhota je napumpovaná adrenalinem a žene se za dalším gólem. Honza Nývlt je chvíli proti, ale v 71. minutě už nemá nárok. Roman Svatoš ukazuje svoji pověst střelce - jeho křížná střela nemůže být přesnější - 2:1 a naše radost nezná mezí. Zbylých 20 minut se bráníme zuby nehty, borohrádečtí vysunou Pavla Matějuse na hrot, ale ani to jim nepřinese kýžené ovoce. A tak se po třech týdnech radujeme z výhry a se ziskem 15 bodů posouváme na 4. místo tabulky. Děkujeme fanouškům obou mužstev za podporu, bylo jich téměř dvakrát tolik, než je uvedeno v zápise o utkání. Po volném víkendu nás čeká 21.10. na domácím pažitu derby s kosteleckým béčkem. Povede se odplata za pohár?
Přestože jsme do Vamberka přijeli s pokorou a byli upozorněni na rychlé hráče domácích, už ve třetí minutě jsme odkryli celou naší levou stranu hřiště a domácí nekompromisně trestali. Marcel Vidlička dostal míč na Petra Brandejse a ten pelášil sám na Pavla Hejčla. Přesnou střelou mu nedal šanci - 1:0. V 15. minutě jsme inkasovali podruhé, tentokrát z kopačky jiného rychlonožky - Ondřej Kotyza, 2:0. A když dvě minuty nato vybojoval Marcel Vidlička míč opět pro Ondru Kotyzu a ten zvýšil již na 3:0, byla Lhota zralá na deset. Naštěstí se poté trošku změnil obraz hry, domácí viditelně ubrali a nechali nás kombinovat. Z toho rezultovala šance Petra Jakubce, ale Martin Cit jej tváří v tvář vychytal. Do kabin se odcházelo za stavu 3:0. Po změně stran vamberečtí opět trošku přidali, měli další šance, ale ani ty nejvyloženější neproměnili, případně jim Kráčmerův gól nebyl uznán pro ofsajd. My jsme se dostali k pořádné akci za celý druhý poločas jedinkrát, kdy opět Petr Jakubec postupoval na Cita, ale ten mu jeho dloubáček nesbaštil. Bohužel - proti mladším a běhavějším soupeřům nestačíme. Vypadá to, že nám po utkání ve Zdelově i zvlhnul střelecký prach. Dokážeme pálit ostrými proti Borohrádku? Je na čase zase nějaký ten bodík urvat!
Podzimní sibérie, která panovala během zápasu Lhoty s Deštnou, vyhovovala více klukům z hor. Ti, vědomi si svého dosavadního hubeného bodového zisku, vlétli do zápasu s velikým odhodláním a na hřišti to vypadalo, jako by hrála Deštná doma. My jsme se jen bránili, byli všude o krok pozdě a vytrvalý tlak nemohl dopadnout jinak než góly v naší síti. Jako první se trefil Zdeněk Lanta po rohovém kopu hlavou - 31. minuta a 0:1. O osm minut později zvyšoval rychlonožka Radim Práza už na 0:2. Lhotu mohl nastartovat náhodný gól těsně před pauzou, který si hosté vstřelili sami. Jakub Vítek odvracel míč po standardní situaci tak nešťastně, že přehodil svého gólmana a míč zapadl do sítě - 1:2 a odchod do kabin. Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil, hosté na hřišti dominovali a v 59. minutě si pojistili výhru zásluhou Lukáše Macháčka - pěkná střela z hranice vápna a 1:3. Za zbývající půlhodinu se zaslouží poděkovat Pavlu Hejčlovi, který dalších x šancí soupeře zlikvidoval. My si vypracovali všehovšudy jednu, z níž však Honza Voltr ani netrefil branku. Za týden budeme muset přidat na pohybu, jestli chceme překvapit podobně naběhaný tým Vamberka.
Náročný týden proložený pohárovou středou na nás nezanechal stopy únavy. V derby se Zdelovem jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem a nakonec šťastným gólem v 88. minutě dokonali obrat zápasu. Vstup do utkání jsme měli vlažnější a za naši pasivitu nás potrestal Richard Dostálek svým důrazem ve vápně na hranici pravidel. 12. minuta a prohráváme 1:0. Ani inkasovaný gól nás příliš nenabudil, naopak domácí přidali za čtvrt hodinky druhý zářez - trefil se i jejich druhý útočník Tomáš Hurdálek. Až tento gól na 2:0 nás trošku probudil a se závěrem poločasu jsme využili nabídnutou standardní situaci ke snížení skóre - zahrával Dan Faltys a přesně pod břevno hlavičkoval David Rešl - 2:1 a odchod do kabin na poločasovou poradu. Do druhé půle jsme vlétli jako vyměnění a po 5 minutách bylo srovnáno - z pravé strany hřiště jsme se na tři doteky dostali k vápnu a David Rešl řešil svoji šanci chladnokrevně - 2:2 a zápas tak začal od nuly. To, co se dělo následujících 40 minut, byla jedna veliká divočina. Zápas nahoru dolů, taktika šla stranou, oba týmy chtěly vyhrát. My jsme mohli dát vítězný gól Adamem Joštem, ale ten si v poslední chvíli míč před Jedličkou moc předkopl. Domácí zase zvonili na břevno - hlavičkoval střídající Kamil Řičař. Rozuzlení zápasu přišlo 2 minuty před koncem a bylo z kategorie šťastných - Jedlička se nedohodl s Truhlářem a z jejich chyby profitoval Adam Jošt. Úlohu měl snadnou, 2:3! Sudí Hlaváč pak ještě nastavil 5 minut nad rámec základní hrací doby, my s vypětím všech sil skóre ubránili a po senzačním obratu vezeme ze Zdelova po roce opět všechny 3 body. Lhotečtí hráči zaslouží pochvalu, na hřišti nechali pro výsledek duši. Odměnou je pohled na tabulku, kde po polovině podzimu okupujeme 3. místo s průměrem okolo 3 vstřelených branek na zápas. Jen tak dál!
  1. Vamberk  45:12 30
  2. Kostelec B 41:20 26
  3.  Lukavice 39:21 26
  4. Rychnov B 30:24 25
  5. Zdelov 28:21 23
  6. Žďár n. Orl.     21:27 21
  7. Deštné 39:28   20
  8. Borohrádek 34:38 20
  9. Kost. Lhota 27:34 18
10. Dobruška B 21:48 15
11. Černíkovice 28:35 14
12. Křivice 23:32 13
13. Petrovice 12:48 1
Konec
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one