S případnými dotazy na autory této stránky se obracejte na emailové adresy: daniel.faltys@gmail.com, nebo michal.faltys@gmail.com
Autoškola Podorlicko Jiří Myšák
TFA s.r.o.
Chlenská uzenina

Archiv

Do atraktivního střetnutí jsme vstoupili lépe, ale paradoxně to byl Zdelov, který poprvé skóroval. Po standardce z pravé strany hřiště se prosadil přesně mířenou placírkou náš bývalý hráč Míňa Bulavcsják - 0:1. Vyrovnání nám trvalo 6 minut a stálo za to. Petr Jakubec namotal míč z velkého vápna mimo dosah Milana Vika - 1:1. Jenže od této chvíle jsme začali tahat za kratší konec, Zdelov svoji hru zrychlil a zjednodušil a to se mu vyplatilo. Dlouhý nákop Jana Weissera našel Richarda Dostálka a ten pozdě vyběhnuvšího Máru Vavřince pohodlně přehodil - 1:2. To bylo poločasové resumé. Do druhé půle vstoupili lépe hosté a po nejhezčí akci zápasu zvýšili svoje vedení na 1:3 - Karel Vašátko doklepával po ťukesu do prázdné branky. V 61. minutě nám Zdelovští odskočili už na tři góly, když na pravé straně hřiště nabral rychlost Richard Dostálek a nakonec jeho průnik naší zmrzlou obranou skončil míčem v síti - 1:4. Na to jsme měli odpověď do minuty - krásný centr Radka Scholzeho zakončil neméně hezkou hlavičkou David Rešl - 2:4. Jenže místo abychom se soupeři dostali na kobylku, přišla 70. minuta a branka Jana Novotného na 2:5. Poté už bylo jisté, kdo derby vyhraje a rytmus hry uvadal. Korekce skóre jsme se ještě dočkali v 83. minutě z kopačky nestárnoucího Jirky Plocka - 3:5. Byl to zápas se vším všudy, kulisu tvořilo přes 200 fanoušků rozdělených na přibližně stejně početné tábory obou mužstev. Škoda jen, že my jsme nevytěžili trošku více z chvil, kdy jsme Zdelov přehrávali. Naopak hosté kdykoliv přitlačili na pilu, vytěžili z toho gól. A o tom ten fotbal je. Tak za týden snad zabereme už i výsledkově na horách v Deštné.
Do Lukavice jsme horko těžko skládali tým, momentálně máme na marodce až příliš mnoho hráčů. Poděkování patří těm, kteří už by třeba za áčko nemuseli ve svých letech jezdit a mohli si užít pohodové tempo IV. třídy za B tým. Reálným (a pro mladší i trošku smutným) zkonstatováním pak je, že patřili v našem týmu mezi nejlepší... Zápas začal dvěma šancemi domácích, ale agilní Kába je neproměnil. Pak měl stoprocentní loženku Pepa Rypal, ale trefil jen Brandejse v domácí brance. Následně natočil Boško krásný míč do vápna a nejspíš od nohy Tomáše Janouška se dostal za bezmocného Adamčiaka - 1:0. Odpověděli jsme za 8 minut, parádní akci zakončil pod víko Radek Scholze - premiérová trefa Rádi ve lhoteckém dresu a skóre 1:1 je i poločasové. Po změně stran netrvá dlouho, do míče se opře Miroslav Cvejn a jeho bombu zastaví až síť - 2:1. Ránu podobného ražení za chvíli vysílá i Milda Andrys, ale my štěstíčko nemáme - břevno, čára a míč letí ven z branky. A pak nás domácí definitivně zlomí, když Cvejn střílí po pěkné zpětné přihrávce svůj druhý gól - 3:1. Od této chvíle si přihráváme pouze v uctivé vzdálenosti od Brandejsovy svatyně, v této disciplíně dominujeme, ale body se dělají jinak...V 68. minutě nás doráží střídající Stanislav Bartoš - 4:1. Výsledek je pro nás příliš krutý, bohužel to odpovídá našemu chování ve velkých vápnech. Soupeři jsou v nich nebezpeční, my se v nich bojíme. Proto třetí prohra v řadě. Zlomíme sérii v derby se Zdelovem?
Ač se černíkovičtí nachází v tabulce pod námi, momentálně jsou herně lepší. To musíme sportovně uznat. Svoji zásluhu na tom má Pavel Krupka, který přes zimu mužstvo převzal a hráčům s velkými zkušenostmi z vyšších soutěží vtiskl jistý řád. Černíkovice na nás vydupaly s vysokým presinkem a v kombinaci s hrbolatým hřištěm jsme se k naší kombinační hře od zadních řad v podstatě nedostali. Bylo otázkou času, kdy padne první gól do naší sítě, protože hosté byli v první půli důraznější a rychlejší. Stalo se tak ve 28. minutě, kdy naši váhavou rozehru vyčíhal David Hanuš a jistě zakončil - 0:1. Ještě jsme si ani nestačili vyříkat, co se stalo a rázem to bylo po další minele vzadu 0:2 - tentokrát vsítil branku Vitalii Orlov. Do poločasu jsme přežili s tímto skóre a ve druhém to začalo vypadat lépe. Již ve 47. minutě předvedl svoji typickou akci Petr Jakubec a po slalomu hostující obranou předložil gólovou přihrávku Davidu Rešlovi - 1:2. Jenže 7 minut nato jsme byli ve vlastním vápně nedůrazní a David Hanuš potvrdil pověst kanonýra - 1:3. Dlouho jsme se pak nemohli dostat do pořádné šance, až faul na střídajícího Kubu Pápaye v 80. minutě znamenal penaltu pro nás a snížení na 2:3 zásluhou Romana Svatoše. Závěrečný nápor se ale nekonal, neboť Matěj Vašata odpověděl bleskurychle a naše myšlenky na bodový zisk utnul - 2:4. V sobotu máme šanci na reparát v Lukavici, chtělo by to po dvou prohrách bodovat.
Na vítěznou jarní premiéru jsme na hřišti Dobrušky nenavázali a prohráli s tamní rezervou celkem hladce 0:3. Už začátek zápasu nevěstil nic dobrého, když jsme po zbytečných ztrátách míče často posílali soupeře do nebezpečných kontrů. Náš herní zmar dosáhl vrcholu ve 22. minutě, kdy nás domácí rozebrali středem hřiště a Jan Beneš otevřel účet zápasu - 1:0. Poté jsme se přeci jen trošku zvedli, určité šance si vypracovali, ale bohužel nám to v neděli nelepilo. V poločase jsme si řekli, že musíme hrát trpělivěji a to se na pár okamžiků dařilo. Vyrovnání viselo ve vzduchu po střele Adama Jošta, proti ale bylo břevno i tyčka. Tahle střela symbolizovala naše střelecké trápení. Naopak domácímu Marku Štetinovi v 65. minutě spadlo do brány něco, co nevymyslí dalších x sezon. Odražený míč napálil z téměř třiceti metrů přesně do vinglu - bomba jak z anglické Premier league a 2:0. Tahle gólová střela nás paralyzovala a už jsme nebyli schopni s výsledkem cokoliv udělat. Třetí zářez nám pak přidal do rozklížené obrany střídající Phan Manh Tuong - 3:0. Domácí hráli chytře, my se pořádně neměli o co opřít, a tak výsledek je takový, jaký je. V neděli nás čekají Černíkovice pod vedením Pavla Krupky - přijďte se na tento pikantní souboj podívat. Hraje se ve Lhotě, výkop v 17:00 hod.
Do ochozů lhoteckého fotbalového stánku si našlo cestu okolo 150 natěšených diváků a ti od samého začátku viděli snahu domácích o vstřelení první branky zápasu. Nakonec to trvalo 32 minut, když Jakubcovu ránu vyrazil hostující gólman Kučera jen k Davidu Rešlovi a ten jej nadvakrát překonal - 1:0 a šlo se houpat na počest novorozeného Jáchyma Faltyse. A netrvalo dlouho a lhotečtí fandové jásali podruhé. Trestný kop Dana Faltyse nasměroval David Rešl do Kučery, jenž mohl jen reflexivně vyrážet. A odražený míč si našel Michal Tobiška a nekompromisně zavěsil - 2:0. To bylo poločasové resumé. O přestávce hosté svoje řady trošku přeskupili, vystřídali a začali nás tlačit. Jenže z brejkové situace si došel pro faul Petr Jakubec a byla z toho penalta. Dan Faltys ji bezpečně proměnil a o osudu zápasu tak bylo jasno - 3:0. Definitivní tečka přišla pár minut nato a byla to nejhezčí akce nedělního mače. Prsty v ní měl opět Petr Jakubec, který se nakonec prokličkoval až k luxusní přihrávce na Davida Rešla, jenž musel skórovat - 4:0. Po tomto gólu jsme prostřídali, šanci dostali další hráči a skóre se již do konce zápasu nezměnilo. Po zápase jsme děkovali divákům - zvláště těm z fan clubu Vrbice, kteří vytvořili parádní fotbalovou atmosféru. Už teď se těšíme na další domácí zápas. Nicméně nyní zajíždíme k souboji s Dobruškou B na tamní umělce. Výkop v neděli 7.4. od 16.30 hodin.
Tedy soupeř, který je pro nás v posledních sezonách velmi neoblíbený. V uplynulých 5 letech jsme křivické porazili jen 3x, jednou s nimi remizovali a hned 6x prohráli. Doufejme, že Lhota naváže na poslední úspěch z křivického hřiště, kde na podzim 2018 zvítězila těsně 2:1. Zápas K. Lhota : Křivice se hraje v neděli 31.3. a začíná v 16.30 hodin. Hlavním rozhodčím bude Luboš Jedlinský a jeho asistenti Lukáš Nosek a Tomáš Fuchsa. Meteorologové předpovídají na den zápasu příjemné jarní počasí - 15 stupňů a polojasno, tak přijďte fandit na první mistrovský zápas po dlouhé zimní pauze!
V neděli 17. března se avizované přátelské utkání K. Lhota : Doudleby neuskuteční. Hráči mají tento víkend volno a v následujícím týdnu se sejdou v úterý a ve čtvrtek k tréninkům na hřišti ve Lhotě. Začátek tréninků 16:30, konec 18:00.
Úspěšné tažení zimním pohárem jsme dotáhli do vítězného konce, když jsme v zápase o první místo porazili Doudleby. Úvod střetnutí sice patřil doudlebským, ale ti ze svých tří šancí žádný gól nevytěžili. Naopak prohrávali po vlastní hrubé chybě, kterou potrestal Adam Jošt - 1:0. Tímto výsledkem skončil poločas. Do druhého Velešov přeskupil rozestavení, dopředu vysunul tři hráče a za následek to mělo vyrovnání skóre - trefil se Martin Vídeňský. I remíza nám stačila k prvenství v turnaji, a tak jsme nikam nespěchali, hráli zezadu na jistotu a doudlebské pak již k ničemu nepustili. V závěru zápasu jsme nakonec ještě strhli vítězství na svoji stranu, když se do odraženého míče opřel Josef Rypal a jeho pumelici zastavila až síť - 2:1. Po zápase jsme od pořadatelů obdrželi věcné ceny a půlmetrový pohár pro vítěze turnaje. Už pro něho v hospůdce u Klouba hledáme vhodné místo. S naším soupeřem jsme se dohodli na odvetě, přátelský zápas by se měl v případě příznivých klimatických podmínek odehrát v neděli 17.3. od 14.00 hodin na trávě v Kostelecké Lhotě. Sestava Lhoty: Vavřinec (46. Adamčiak) - J. Plocek (46. Rypal), Andrys (46. Sršeň), L. Oberreiter - O. Plocek, Tobiška (46. Linek), D. Faltys (65. Makalouš), Svatoš - Rešl - Pápay, Jošt.
Rozlosování jarní části sezony je hotovo a již neměnné. Uvádíme jej ve formátu PDF, ale naleznete ho také v menu vlevo v sekcích "A" tým a "B" tým.
Tříbodový zisk se solnickým béčkem nás vyšvihl v zimním poháru na čelo tabulky a v sobotu 9.3. si to v přímém souboji o vítězství v turnaji rozdáme s druhými Doudlebami. K zisku poháru nám bude případně stačit i remíza. Ale k zápasu se Solnicí. Nastoupili jsme v hodně pozměněné sestavě oproti minulým týdnům, chybělo nám minimálně pět nemocných či zraněných hráčů. V první půli jsme se ještě dokázali s absencemi vyrovnat a zásluhou Davida Rešla vedli po 45 minutách 1:0. Ve druhém poločase už ale naše hra ani zdaleka nepřipomínala tu, jakou jsme se prezentovali v minulých zápasech. Přesto jsme ještě jednu akci dotáhli do gólového vyústění - Kuba Linek obešel gólmana soupeře a naservíroval Jardovi Filipovi na zlatém podnose - 2:0. Za Solnici stihl zkorigovat po naší hrubce v rozehrávce Jarda Hlavsa, jinak hráč druholigové Chrudimi. Závěrečný tlak solnických jsme přečkali, a tak můžeme s bilancí 3 výher a 1 remízy pomýšlet na vítězství v turnaji. Nastoupili jsme v sestavě: Vavřinec (46. Adamčiak) - J. Plocek (46. Rejchrt), Jošt, Rypal - Hejčl ml., O. Plocek, Rešl, Svatoš (46. Sršeň) - Andrys (46. Linek) - Filip, Štěpán.
  1. Deštné  66:32 36
  2. Borohrádek 44:21 36
  3.  Rychnov B 51:27 31
  4. Černíkovice 42:26 29
  5. Doudleby 30:22 28
  6. Zdelov     39:28 26
  7. Častolovice 46:27   25
  8. Kostelec B 27:31 19