S případnými dotazy na autory této stránky se obracejte na emailové adresy: daniel.faltys@gmail.com, nebo michal.faltys@gmail.com
Autoškola Podorlicko Jiří Myšák
TFA s.r.o.
Chlenská uzenina

Archiv

Dva tréninky už mají lhotečtí fotbalisté za sebou a tři je ještě před pohárovým zápasem s Doudlebami čekají. V sobotu 27.7. a dále v úterý 30.7. a ve čtvrtek 1.8. Vždy od 18:00 hodin. Pohárový zápas se odehraje v netradiční termín - sobota 3.8. od 15:00 hodin. Po zápase slaví sedmdesátiny dlouholetý trenér a nyní vedoucí mužstva Zdeněk Hampl alias Džéza.
Již měsíc před začátkem soutěžního ročníku 2019/2020 je známé rozlosování. V OP II. třídy bude tradičně 14 účastníků, takže 13 kol na podzim + jarní předehrávka. V OP IV. třídy je 9 účastníků, takže pouze 8 zápasů na podzim. Termíny utkání ještě nejsou zcela definitivní, zasáhnout do toho můžou kluby tzv. hlášenkami. Rozlosování lhoteckých mužstev naleznete v menu vlevo pod záložkami "A" tým a "B" tým nebo níže na přiložených odkazech. Definitivní rozlosování po uplynutí lhůty hlášenek pak přineseme ve formátu PDF.
S bývalým dlouholetým účastníkem I.B třídy se utkáme na domácím hřišti ve Lhotě v sobotu 3. srpna od 15:00 hodin. Rozhodl o tom včerejší los "Poháru OFS BFS-GÓL 2019". O rozlosování mistrovských soutěží bude jasno až po aktivu, který se koná v pondělí 8. července. Jisté je, že OP II. třídy začne o víkendu 10.-11. srpna, OP IV. třídy o týden později, tedy 17.-18. srpna.
...aneb vítězné loučení se sezonou v posledním zápase se Žďárem. A to i přesto, že hosté šli do vedení. Ve 23. minutě se v našem malém vápně utvořila ragbyová mela, z níž dokopal míč do sítě Marek Baše - 0:1. Ale my měli bleskurychlou odpověď. Ráďa Scholze svoji střelu z halfvoleje šikovně schoval za klubko hráčů a Šrajbr v bráně Žďáru mohl lovit míč ze sítě - 1:1. Obrátku do poločasu dokonal kapitán a nejlepší střelec týmu David Rešl. Nejprve uplatnil svoje dobré postavení při dorážce - 2:1. A už na 3:1 zvyšoval po samostatném průniku ztuhlou hostující obranou zakončeným precizní střelou k tyči. Tímto gólem zakončil svůj střelecký koncert sezony 2018/2019 - celkově 17 gólů a 4. nejlepší střelec celé soutěže. Po změně stran hosté toužili po vyrovnání, ale ze svých šancí nevytěžili ani jeden gól. Na pro ně krutých 4:1 tak upravil čtyři minuty před koncem Roman Svatoš - se 14 zářezy 2. nejlepší střelec týmu. Celkově jsme obsadili s 32 body 9. místo. Škoda některých zbytečně ztracených zápasů, reálně jsme mohli pomýšlet na 6. místo, které nám uniklo o 4 body. Za rok bude OP o dost kvalitnější, neboť do něho padají Doudleby a Albrechtice a z III. třídy postupují ambiciozní Častolovice. Tak vzhůru k letní přípravě.
Povinné tři body jsme získali u kdysi velmi těžkého protivníka. Petrovice však už druhým rokem prochází složitým obdobím a nejsou už tím sokem, jakým bývaly před lety. V první půli se ještě hrál celkem vyrovnaný fotbal s minimem šancí na obou stranách. Poločas jsme přeci jen vyhráli 1:0, když přízemní střelu Jardy Filipa vyrazil Baťha jen před sebe a dobíhající David Rešl pohodlně dovezl míč do odkryté klece. Po změně stran zvýšil rychle na 2:0 Roman Svatoš a od té chvíle už jsme na hřišti dominovali. V 60. minutě přišel na plac Dan Faltys a svým prvním dotekem s míčem vymetl pavučinky v šibenici Baťhovy svatyně - 3:0. Nutno říci, že velikou práci před gólem udělal Petr Jakubec. V 78. minutě podnikl útočný výlet Michal Tobiška a zakončil jej gólem na 4:0. Konečné skóre bylo 5:0, když Ondra Plocek vysunul milimetrovou přihrávkou Radka Scholzeho a ten domácího gólmana doslova propálil. Stoupající formu snad potvrdíme v posledním zápase se Žďárem, hraje se netradičně v sobotu od 14:00 ve Lhotě. A poté už si hráči s realizačním týmem a fanoušky užijí zakončení sezony 2018/2019.
Na nepovedené jaro jsme v Kostelci nechali zapomenout. S uzdravenými Vojtou Rejchrtem a Radkem Scholzem v sestavě jsme byli domácím více než vyrovnaným soupeřem a po úspěšném penaltovém rozstřelu bereme dva body. Zápas začal svižně - hned ve 2. minutě orazítkoval břevno Ondra Plocek. Bohužel dvě minuty nato se kostelečtí ujali vedení - gólově se prosadil Vlasta Šeda. Během první půle měli domácí mírnější optickou převahu, ale do poločasu se skóre nezměnilo. Po obrátce jsme postupem času začali vystrkovat růžky a nakonec jsme v 60. minutě po nejhezčí akci zápasu vyrovnali. Roman Svatoš si narazil před velkým vápnem balon a vyběhnuvšího Jirouška s přehledem překonal - 1:1. Tento stav vydržel i přes šance na obou stranách až do konce a jak bylo uvedeno výše, penalty jsme zvládli. Zvláště tedy Honza Adamčiak, který soupeři hned dvě bravurně zlikvidoval. Závěrečná děkovačka s fan clubem Vrbice proběhla jak po tříbodovém zisku - díky chlapi za podporu během celého utkání.
Oproti zápasu s Vamberkem sehráli lhotečtí v Borohrádku fotbalovou nudu. Málo pohybu, často nepřesná kombinace, spoustu míčů jsme hráli dozadu na jistotu, místo abychom podnikli něco dopředu. Ve 27. minutě nás za naši pasivitu potrestal Jindřich Gronych, když se trefil přesně z 20 metrů z trestného kopu. Za stavu 1:0 se šlo na poločasovou poradu. Po změně stran jsme toho příliš nezměnili, navíc jsme udělali hrubou chybu a tu David Brendl nekompromisně potrestal - 2:0. Psala se 53. minuta a pořád bylo dost času s výsledkem něco udělat. Ale naše následná půlhodinová snaha byla tentokrát marná. Sice jsme snížili na 2:1 zásluhou Romana Svatoše, který proměnil pokutový kop. Ale na bodový zisk jsme nedosáhli. Tento zápas byl snad nejhorší z celého jara. Tak odevzdaný výkon jsme nepodali ani v zápasech, kde jsme prohráli daleko větším rozdílem... Teď máme 14 dní na regeneraci a 2. června se pokusíme zabodovat v Kostelci s tamním béčkem.
O zápasu Lhoty s Vamberkem by se dal napsat román, kolik zajímavých událostí se ten den sešlo. Lhotečtí hráli první zápas pod staronovým trenérem Petrem Martincem, s kariérou se loučil gólman Pavel Hejčl. A aby toho nebylo málo, lhotečtí z 1:3 otočili během 8 minut na 4:3 a když soupeř vyrovnal, 5 minut před koncem rozhodl Roman Svatoš. Ve Lhotě se hlasitě fandilo, po zápase byla děkovačka jak po ligovém utkání. Těch emocí na obou stranách... Zkrátka fotbal, na který se diváci rádi jezdí dívat. Ale pěkně po pořádku. V 10. minutě zápasu se nechal symbolicky vystřídat Pavel Hejčl a uzavřel tak svoji třicetiletou kariéru v áčku Kostelecké Lhoty. V tu chvíli fanoušci do jednoho povstali a Pavla odměnili hlasitým potleskem. A pak už začaly padat góly. V 15. minutě otevřel účet David Kárník - 0:1. O 12 minut později kontroval David Rešl a vyrovnal - 1:1. O čtyři minuty poté po hodně diskutabilní penaltě vrátil hostům vedení David Hamerský - 1:2. A za chvíli zvýšil z ostrého úhlu Ondřej Kotyza už na 1:3. V tu chvíli to vypadalo, že Lhota natáhne nekonečnou sérii proher. Jenže ouha! Po změně stran v rozmezí 60. až 68. minuty udělala z hostující obrany trhací kalendář. Na 2:3 se výstavní ránou z trestňáku blýskl Roman Svatoš. V 66. minutě zatloukl míč přesně pod víko Pepa Rypal - 3:3. A obrat dokonal David Rešl po samostatném úniku - 4:3. Lhotečtí hráči i fanoušci byli v extázi. Tu mírnil v 75. minutě Michal Šrom, když vyrovnal na 4:4. Ale v 85. minutě se fotbaloví bohové jednou konečně obrátili na naši stranu. Roman Svatoš najížděl na Klofandu z hodně ostrého úhlu, přesto ho dokázal prostřelit - 5:4!!! I když sudí Špaček nějaké minutky nastavoval, soupeř už vyrovnat nedokázal a lhotečtí bojovníci tak premiéru Petru Martincovi i derniéru Pavlu Hejčlovi dokonale zpříjemnili.
Míra Žežule po utkání v Deštné na vlastní žádost ukončil působení u "A" mužstva. Dle svých slov reagoval na nepovedené výsledky v jarní části soutěže i na negativní atmosféru, která v kabině nyní panuje. Děkujeme Mírovi za jeho práci pro fotbal v Kostelecké Lhotě, vážíme si především jeho chuti a odvahy zabudovat mladé hráče do "A" týmu. Dost možná jeho mravenčí a poctivou práci doceníme až časem. Místo trenéra převzal prozatím do konce této sezony Petr Martinec, který má za sebou se lhoteckým týmem 10 sezon v Okresním přeboru - a vrací se tak do důvěrně známého prostředí. Doufejme, že se mu povede nastartovat mužstvo na vlnu, na které se vezlo například v nedávném zimním poháru.
Tentokráte tenisovým výsledkem 6:2. Za stálého deště se nehrál příliš atraktivní fotbal. Do zápasu jsme vstoupili tak nějak klasicky - nechali jsme si dát ne jeden, ale hned dva góly. V 17. minutě skóroval za domácí Jakub Vítek a o minutu později jsme nepovedenou malou domů namazali Radimu Prázovi - 2:0 v 18. minutě, horší vstup do utkání snad ani nelze vymyslet. O deset minut později jsme přeci jen snížili, když pěknou akci vyšperkoval Jarda Filip přihrávkou na Romana Svatoše před prázdnou branku - 2:1. Ale horalové vzápětí opět odskočili na rozdíl dvou branek. Lukáš Levý dotlačil míč do branky po standardní situaci - 3:1. Tak skončil i poločas. Do toho druhého deštenští vstoupili famózně, Jakub Škoda napřáhl z 25 metrů a trefil se přesně pod klacek - 4:1. Nevzdávali jsme se, hru se snažil oživit střídající Dan Faltys a v 62. minutě snížil z penalty odpískané po faulu na Petra Jakubce - 4:2. Následovaly další naše šance nebo aspoň střely na Bartošovu bránu. Ale síť ne a ne rozvlnit. To David Kulhavý nám na druhé straně ukázal, jak je to jednoduché - domácím na to stačil jeden povedený brejk - 5:2. Poslední čtvrthodinu už to bylo čekání na konec, zápas byl rozhodnutý. Naši popravu pak dokonal v 88. minutě Radim Práza - 6:2.
  1. Deštné  66:32 36
  2. Borohrádek 44:21 36
  3.  Rychnov B 51:27 31
  4. Černíkovice 42:26 29
  5. Doudleby 30:22 28
  6. Zdelov     39:28 26
  7. Častolovice 46:27   25
  8. Kostelec B 27:31 19