S případnými dotazy na autory této stránky se obracejte na emailové adresy: daniel.faltys@gmail.com, nebo michal.faltys@gmail.com
Autoškola Podorlicko Jiří Myšák
TFA s.r.o.
Chlenská uzenina

Z Dobrého vezeme zasloužené tři body

Na půdě předposledního celku tabulky okresního přeboru jsme sehráli povedenou partii. Nerozhodila nás ani neomluvená neúčast gólmana Brandejse, jehož výborně nahradil hráč béčka Pavel Janeček a řekl si o místo mezi třemi tyčemi pro další zápasy. Povedené kombinační akce jsme dotáhli dvakrát do gólového konce, dlužno ale říct, že jsme svého soupeře ušetřili minimálně o další dvě branky. Gólově se v našem celku blýskli David Rešl a Luboš Hojný, kteří se trefili i v minulém kole. Že bychom našli nové střelce?

Dobré - K. Lhota 1:2

Na pěkný pažit v Dobrém vyběhli hráči Lhoty s cílem zahrát si pohodový kombinační fotbal a samozřejmě rozšířit svoji bodovou sbírku o další 3 kousky. V základní jedenáctce se objevili někteří hráči, kteří dosud moc příležitostí nedostávali a nutno říct, že si vedli velmi dobře. Zvláště Luboš Andrle se představil po vleklém zranění ve výtečné formě.

První čtvrthodinka sice patřila domácím, kteří několikrát vytvořili závar v naší šestnáctce, ale pozorná lhotecká obrana a brankář Janeček nedopustili, aby se rozvlnila síť naší svatyně. Poté jsme však převzali taktovku my a hráli hru, ke které nás trenéři před zápasem nabádali - tedy kombinační a po zemi. Z několika akcí jsme se dostali do zakončení, ale střely Dana Faltyse a Davida Rešla nemířily mezi tři tyče a spoustu dalších akcí jsme nedotáhli do úspěšného finiše. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Po změně stran jsme ještě více přitlačili na pilu, vidět byl hlavně čerstvý Luboš Hojný, který nahradil o poločase Honzu Potočka. A právě z jednoho takového průniku Luboše těžil David Rešl, který z hranice šestnáctky nekompromisně zavěsil - 0:1. Lhota měla poté až místy drtivý tlak, ale spálila i takové šance, které by se opravdu proměňovat měly. Zvláště Dan Faltys a Tomáš Chaloupka měli z malého vápna skórovat, a ne přestřelit branku respektive netrefit míč. Obě zmíněné šance vypracoval Petr Jakubec, který byl ve druhé půli hodně vidět. Dobré se postupem času - asi ze zoufalosti - uchýlilo k několika nepěkným zákrokům a sudí Šolc domácí správně obarvil. Kartu červené barvy si po dvou žlutých vykoledoval Petr Pašta a v 70. minutě musel předčasně pod sprchy. Jenže Lhota místo toho, aby dané situace a početní výhody z ní vyplývající využila, nechala si lacino vstřelit vyrovnávací branku. Okénko v naší defenzivě našel střídající Petr Smutný a parádním obloučkem překonal dosud bezchybného Janečka - 1:1. Domácí jakoby vstali z mrtvých a následně měli několik minut navrch. Lhotu ale spasil Luboš Hojný, který po přiťuknutí Davida Rešla střílel pohotově a hlavně přesně - 1:2. Do konce utkání jsme si již vítězství pohlídali a zaslouženě tak získali tři body.

Fakta z utkání:

Branky: 55. minuta David Rešl - 0:1, 75. minuta Petr Smutný - 1:1, 82. minuta Luboš Hojný - 1:2. Rozhodčí: Šolc. Diváci: 95. Poločas: 0:0

Sestava Lhoty: Janeček - Andrle, Pavlíček, Jelínek, M. Faltys - Macháček (60. Plocek), D. Faltys, Rešl, Potoček (46. Hojný) - Kašpar (46. Chaloupka), Jakubec.

Hodnocení redakce: "I když tomu výsledek možná neodpovídá, sehráli jsme na jaře snad nejpovedenější utkání. Několikrát jsme si přihráli na jeden dva doteky, byli jsme důrazní, vyhrávali souboje, soupeře několikrát přečíslili a nebýt žalostné koncovky, mohli jsme Dobré porazit i o víc branek. Nutno však ale přiznat, že nás v klíčových momentech zápasu podržel brankář Janeček, který zřejmě bude do konce jarní sezony brankářskou jedničkou v našem týmu. Pochvalu zaslouží všichni hráči a doufejme, že proti Rokytnici na domácí půdě předvedeme podobně kvalitní výkon."