S případnými dotazy na autory této stránky se obracejte na emailové adresy: daniel.faltys@gmail.com, nebo michal.faltys@gmail.com
Autoškola Podorlicko Jiří Myšák
TFA s.r.o.
Chlenská uzenina

Vamberk jsme trápili, ale jeho postupu nezabránili

Reklama na Okresní přebor byla k vidění v posledním zápase ročníku 2015/2016. Do Lhoty přijel v tu dobu druhý Vamberk a k vítězství v soutěži a postupu do I.B třídy musel vyhrát za 3 body. Svůj tým přijelo podpořit mnoho vambereckých fandů a sešlo se i hodně lhoteckých, takže diváckou kulisu tvořilo 162 přihlížejících. A ti museli odcházet po zápase spokojeni, ať fandili komukoliv. Lhota se totiž nespokojila s rolí sparingpartnera, která jí byla před zápasem předkládána. Naopak po půl hodině vedla 2:0! Ale Baník do poločasu vyrovnal a nakonec heroickým výkonem v poslední dvacetiminutovce strhnul výhru na svoji stranu. Konečný výsledek 3:5 napovídá, že se hrál fotbal nahoru dolů. Více čtěte v reportáži.

Celý týden před posledním kolem se mezi fanoušky neslo, že Lhota snad Vamberku poslední zápas přenechá a pošle jej tak do B třídy. Ale hned od začátku zápasu muselo být všem přítomným jasné, že tomu tak nebude. Vamberk do utkání nevstoupil dobře a už v 7. minutě mohl rozjásat lhotecké tribuny Michal Faltys. Svoji hlavičku ale umístil těsně vedle. O tři minutky později však už radost Lhoty propukla naplno - David Rešl vyslal nádhernou křižnou přihrávku na sprintujícího Michala Faltyse a ten nedal Vlastovi Hlachovi šanci - 1:0. Ani po vedoucím gólu jsme nijak nezalezli a snažili jsme se být vyrovananým soupeřem. Vamberk držel míč ve středu pole, my hrozili brejkovými situacemi. Jednu takovou jsme podnikli ve 30. minutě, kdy Milda Andrys projel půl hřiště, naservíroval Míňovi Bulavcsjákovi a jeho zakončení bylo milimetrové - 2:0! Ledová sprcha pro hosty, kteří ale příliš nezpanikařili a rychle vyrovnali. V 35. minutě se do centru Pavla Šponara pověsil Michal Šrom a ligovou hlavičkou snížil - 2:1. O tři minuty později to bylo již 2:2 - po dlouhém autu a holomajzně v našem malém vápně se míč odrazil ke kapitánovi hostí Michalu Šromovi a ten měl před odkrytou klecí snadnou úlohu. Poločas tedy 2:2, Lhota bohužel musela v jeho průběhu 2x nuceně střídat a na případné oživení hry ve druhé pětačtyřicetiminutovce už zbyl na lavičce jen Pavel Janeček.

Druhá půle se nesla ve znamení optické převahy Vamberka, ale bez jakéhokoliv nebezpečného zakončení. Dokonce se začalo zdát, že se postupem času vkrádá na kopačky vambereckých nervozita. Zbývalo čtvrt hodiny do konce a všichni fandové Deštné v tu chvíli věřili, že Lhota zápas dotáhne do remízového konce. Jenže pak se snad od nás na chvíli odvrátil fotbalový bůh a střelu, která by letěla do lesa, bohužel tečoval hlavou Míra Jiruška do protipohybu Pavla Hejčla a vlastňákem poslal Baník na koně - 2:3. O chvíli později navíc dokonal hattrick svoji druhou povedenou hlavičkou Michal Šrom a zdálo se být rozhodnuto - 2:4. Jenže David Rešl jako správný kapitán ještě zavelel ke vzpouře - všiml si vyběhnutého Vlasty Hlacha a z 25 metrů jej fantasticky přehodil - 3:4. Vamberku se znovu trošku rozklepala kolena, Lhota měla dobrou příležitost vyrovnat Patrikem Bažem. Avšak jeho hlavička po trestném kopu tři tyče minula. Definitivní jistotu vítězství v soutěži a postupu do I.B třídy pak dal vambereckým Milan Ponikelský, který obral o míč Dana Faltyse a v koncovce se zachoval jako zkušený mazák - 3:5. Vamberečtí po zápase přebrali z rukou předsedy OFS Miloše Židíka pohár pro vítěze Okresního přeboru 2015/2016 a mohli začít slavit. Lhotečtí sice chvíli truchlili, ale nakonec potlesk vlastních fanoušků a slova předsedy o nádherném mači dali zapomenout na porážku. Vždyť za sebou máme historickou sezónu s bodovým rekordem - 51 "korálků" Lhota ještě nikdy v Okresním přeboru do své sbírky neposbírala.

Fakta z utkání

Branky: 10. min. Michal Faltys - 1:0, 30. min. Milan Bulavcsják - 2:0, 35. min. Michal Šrom - 2:1, 38. min. Michal Šrom - 2:2, 75. min. Miroslav Jiruška vlastní - 2:3, 82. min. Michal Šrom - 2:4, 83. min. David Rešl - 3:4, 90. min. Milan Ponikelský - 3:5.

Rozhodčí: Miroslav Moravec - Miroslav Nedvídek, Jaromír Valihora.

ŽK: 3:3 (34. Vítězslav Hrubý, 68. Pavel Hejčl, 84. Miloš Andrys - 75. Michal Pavelka, 80. Josef Luňáček, 85. Vlastimil Hlach). ČK: 0:0. Poločas: 2:2. Diváci: 162.

Sestava Lhoty: Hejčl - Hrubý, Pavlíček (76. Janeček), Andrle (45. Jiruška), Bažo - J. Plocek (21. O. Plocek), Rešl, D. Faltys, M. Faltys - Bulavcsják, Andrys.