S případnými dotazy na autory této stránky se obracejte na emailové adresy: daniel.faltys@gmail.com, nebo michal.faltys@gmail.com
Autoškola Podorlicko Jiří Myšák
TFA s.r.o.
Chlenská uzenina

Rychnovská rezerva potvrdila své ambice a Lhotu přestřílela

Rychnovské béčko prošlo před sezonou radikální hráčskou obměnou a rázem okupuje nejvyšší příčky. Svoje kvality předvedlo i ve Lhotě. Brzy vedlo 0:2 a když se nám dvakrát podařilo snížit na 1:2, respektive na 2:3, vždy odskočilo zpět na dvoubrankové vedení. Konečné účtování vyznělo 3:5, co je však daleko smutnější než samotná prohra - zranění Martina Václavíka, kterému praskla klíční kost tak nešťastně, že se bude muset podrobit operaci. Tímto přejeme Martinovi brzké uzdravení.
Kost. Lhota - Rychnov "B" 3:5

Do utkání jsme vstoupili stejně špatně jako před týdnem v Lípě. Po pravé straně hřiště nám utekl Vejrych a přesnou křížnou střelou poslal hosty do vedení - 0:1. Rychnov vedoucí gól uklidnil a dá se říct, že do 15. minuty jsme se pořádně nedostali za půlku. Navíc hosté v 15. minutě zvýšili na 0:2 Samkem. Až poté jsme se začali trošku prosazovat i my. Dvakrát jsme nebezpečně zacentrovali, ale na míč jsme při zakončení nedosáhli. Zhruba ve 25. minutě se v souboji s Počtýnským zranil Martin Václavík a bohužel musela přijet sanitka. Diagnóza - zlomená klíční kost. A pravděpodobně operace. Václavku na hřišti nahradil Pavel Potužník a hned po příchodu na hřiště byl hlavním aktérem akce, z níž rezultovala penalta v náš prospěch. Miloš Andrys ji lehkou střelou doprostřed branky proměnil a snížil tak na 1:2. Netrvalo ale dlouho a rychnovští nám opět odskočili na dvoubrankový rozdíl. Dapecího dloubáček do vápna nasměroval do sítě Jan Vrána - 1:3. Takové bylo poločasové resumé.
Po přestávce jsme se opět dokázali dostat Rychnovu na dostřel. Dan Faltys potáhl míč, posunul jej Petrovi Jakubcovi a pro něho to už byla rutina - 2:3. Jenže stejně jako předtím jsme se z jiskřičky naděje neradovali dlouho. Do vápna se snášel vysoký balon, Miloš Andrys si neporozuměl s brankářem Honzou Adamčiakem a Jan Vrána vsítil hlavou svůj druhý gól - 2:4. Rychnovští pak definitivně rozhodli zápas po naší chybě v rozehrávce, kterou využil kapitán Samek a s přehledem své sólo zakončil kličkou Adamčiakovi a střelou do prázdné branky - 2:5. V závěrečné desetiminutovce se nám ještě podařilo snížit na 3:5, když akci Davida Rešla a Pavla Potužníka zakončoval Petr Jakubec. Po této brance šli navíc rychnovští do deseti, když Počtýnský Jakubce kopl do brady a viděl za to druhou žlutou a tedy červenou. Proti dobře bránícímu soupeři jsme se neprosadili, přestože ještě Pavel Potužník měl na noze gólovku. Avšak přestřelil. Hrstka diváků tak opět viděla brankové hody, bohužel opět s nulovým bodovým ziskem Lhoty. Ta už čeká na zimní pauzu jak na smilování, neboť z posledních šesti zápasů pět prohrála.

Fakta z utkání

Branky: 2. min. Radek Vejrych - 0:1, 15. min. Roman Samek - 0:2, 30. min. Miloš Andrys (z pen.) - 1:2, 35. min. Jan Vrána - 1:3, 55. min. Petr Jakubec - 2:3, 60. min. Jan Vrána - 2:4, 75. min. Roman Samek - 2:5, 80. min. Petr Jakubec - 3:5.
Rozhodčí: Milan Nosek - Miroslav Moravec, Martin Záliš.
ČK: 0:1 (80. min. Jiří Počtýnský). Diváci: 40. Poločas: 1:3.

Sestava Lhoty: Adamčiak - Jiří Plocek (60. Josef Plocek), Pavlíček, Andrys (80. Jelínek), M. Faltys - Dvořák, D. Faltys, Rešl, Bažo (46. Chaloupka) - Václavík (25. Potužník), Jakubec.