Zde si můžete prohlédnout plán celého areálu TJ Sokol Kostelecká Lhota:
Pro názornost přidáváme i letecký snímek:
Areál letecky.jpg
Naše zrekonstruované hřiště se nachází v obci Koryta. Při průjezdu Kosteleckou Lhotou po hlavní silnici hledejte směrníky "Na Penaltě, hřiště a hospůdka." Na křižovatce v Korytech vás dále navede směrník "Hřiště."
Pro zobrazení na mapě klikněte na odkaz níže.
TJ Sokol Kostelecká Lhota
Hřiště "Na Penaltě" - Koryta
Předseda oddílu
Luboš Faltys
Kostelecká Lhota 66
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 602 871 599
Sekretář oddílu
Jaroslav Malátek 
Kostelecká Lhota 39
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 736 113 062
Správce hřiště
Luboš Faltys
Kostelecká Lhota 66
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 602 871 599
Hospoda
Tomáš Plocek
Koryta 20
Kostelec nad Orlicí 517 41
autoři 2.jpg
S případnými dotazy na autory této stránky se obracejte na emailové adresy: daniel.faltys@gmail.com, nebo michal.faltys@gmail.com
Město Kostelec nad Orlicí
mesto.jpeg
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
msmt.jpg
Autoškola Podorlicko Jiří Myšák
Myšák.jpg
TFA s.r.o.
tfa.jpg
Chlenská uzenina
uzenina-logo.png
Barvy a laky Hostivař
barvy.gif
Obklady a dlaždy Josef Morávek
logo_josef.gif.png

oficiální stránky fotbalového klubu

Oslavy 50 let se vydařily. I přes prohry Lhoty v exhibicích

V současném roce 2013 tomu je přesně 50 let, kdy se začal v Kostelecké Lhotě hrát fotbal. A toto výročí půlstoletí kopané v obci si žádalo pořádnou oslavu. Vedení oddílu neváhalo vynaložit veliké úsilí a uspořádalo 5. července "Oslavy 50 let kopané v Kostelecké Lhotě". V rámci nich byla sehrána dvě exhibiční utkání. Nejprve se představila stará garda Lhoty, která si pozvala soupeře z Albrechtic. Vrcholem odpoledne pak bylo utkání současného lhoteckého týmu proti staré gardě Hradce Králové. Obě tato utkání sledovalo více jak 200 diváků. A obě skončila shodnými výsledky - 4:3 pro hostující celky. 
První návštěvníci oslav se začali do areálu trousit již po 14 hodině. Od 14:30 byl totiž na programu zápas staré gardy Lhoty proti albrechtické staré gardě. Ve lhoteckém dresu se představili hráči, kteří ještě aktivně hrají za béčko. Ale samozřejmě i tací, kteří již dávno pověsili kopačky na hřebík. Hosté z Albrechtic nedali našim borcům nic zadarmo a poločas vyhráli 0:1. Po změně stran ještě svoje vedení o dvě branky navýšili a vypadalo to na debakl lhoteckých. Ti se ale nevzdali a dvěma brankami snížili na 2:3. A to ještě mohli vyrovnat z penalty, ale "Džeza" Hampl ji neproměnil. Albrechtičtí pak vstřelili branku na 2:4 a definitivně si zajistili vítězství. Nic na něm neměnila ani korektura ze lhotecké strany na konečných 3:4. Po skončení zápasu si pak ještě obě mužstva zakopala penalty. Po pěti sériích se hráči dohodli, že remíza 3:3 vyhovuje všem. 

Po zápase starých gard si vzal slovo předseda lhoteckého oddílu Luboš Faltys a přivítal vážené hosty. Mezi nimi byli pánové Židík a Novák jakožto zástupci rychnovského Okresního fotbalového svazu. Předseda OFS Miloš Židík pronesl řeč, v níž chválil lhotecký fotbal a samotnou akci, která je dle něho dobrou reklamou na fotbal na Rychnovsku. Následovala řeč bývalého dlouholetého předsedy lhotecké kopané pana Benáka, který si připravil pěkné povídání o začátcích fotbalu ve Lhotě a všech radostech, ale i starostech, které v průběhu let lhotecký fotbal přinášel. Po panu Benákovi ještě vystoupil se svými slovy Štefan Žitník, který svou originální slovenštinou povyprávěl o letech, kdy zastával funkci předsedy lhotecké kopané. 

Po proslovech se už začali sjíždět hráči Hradce i domácího týmu a lehce po 17 hodině nastoupili na zelený pažit, aby divákům předvedli svoje fotbalové umění. Představení hráčů moderátory akce, společné fotografování, potřesení rukou a šlo se na věc. Hrálo se 2x35 minut pod taktovkou sudího Jindáčka a po úvodní bezgólové čtvrthodince začaly padat i branky. Jako první se trefil Tomáš Chaloupka, který zblízka prostřelil ještě nedávno aktivně chytajícího ligistu Karla Podhajského. Hradečtí byli zaskočeni a navíc o pár minut později jim vstřelil druhou branku David Rešl, který mazáckou střelou na zadní tyč zaskočil brankáře hostí. Vedením Lhoty 2:0 skončila první půle. Hradečtí pak do druhé části nasadili fyzicky dobře vybaveného gólmana Podhajského do útoku a ten hned ukázal, že umí nejen dobře chytat, ale také střílet. Hradec snížil na 2:1 a zvyšoval tempo. Nicméně Lhota po chvíli odskočila opět na dvoubrankový rozdíl, když centr zleva dopravil do sítě ramenem Víťa Hrubý. Pak ale Hradec převzal otěže a zasadil nám tři údery, jimiž dokonale obrátil výsledek zápasu. Postupně se trefili David Hamák, pod břevno parádně Milan Ptáček a Vít Prokopec. Závěr zápasu přeci jen patřil domácím, k vyrovnání chyběly centimetry. Střela Davida Rešla jen orazítkovala tyč. A tak si Votroci připsali těsné vítězství. Pro mnohé hráče Lhoty byl zápas životním zážitkem. Proti bývalým ligovým hráčům před 250 diváky se přeci jen nenastupuje každý den...   

Za Lhotu nastoupili: Hejčl - Hrubý, Oberreiter, D. Faltys, Bažo - Jiří Plocek, Rešl, Potužník, Filip - Chaloupka, M. Faltys. Ze střídačky pak zasáhli do hry Janeček, Josef Plocek a Dostál.

Za Hradec nastoupili: Podhajský, Cejnar - Klíma, Jelínek, Prokopec, Frýda J., Krejčík, Ptáček, Šmolka, Hamák, Frýda M., Polák, Ringel, Suchý, Langr.

Po exhibičních zápasech bylo pro všechny zúčastněné připraveno občerstvení v podobě grilovaných vepřových kýt. Sedělo se a povídalo dlouho do noci, poslední účastníci akce si zatančili na diskotéce DJ Toma Habase. 

Všem, kteří se na akci jakkoliv aktivně podíleli, patří neskutečný dík. Oslavy se vydařily a myslím, že i všichni pozvaní bývalí hráči, trenéři či funkcionáři si rádi zavzpomínali na léta strávená na lhoteckém hřišti. 
26.08.2013 23:02:39
Daniel Faltys
  1. Deštné  0:0 0
  2. Borohrádek 0:0 0
  3.  Rychnov B 0:0 0
  4. Černíkovice 0:0 0
  5. Doudleby 0:0 0
  6. Zdelov     0:0 0
  7. Častolovice 0:0   0
  8. Kostelec B 0:0 0
  9. Lukavice 0:0 0
10. Dobruška B 0:0 0
11. Albrechtice 0:0 0
12. Žďár n. Orl. 0:0 0
13. Kost. Lhota 0:0 0
14. Petrovice 0:0 0
Konec
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one