S případnými dotazy na autory této stránky se obracejte na emailové adresy: daniel.faltys@gmail.com, nebo michal.faltys@gmail.com
Autoškola Podorlicko Jiří Myšák
TFA s.r.o.
Chlenská uzenina

Lípa nás přetlačila, až když jsme hráli bez vyloučeného Davida Rešla

Zápas v Lípě jsme měli parádně rozjetý, vedli jsme 1:0 a domácí nebyli nijak nebezpeční. Ale pak rozhodčí Nedvídek během pěti minut přísně vykartoval Davida Rešla a více jak poločas jsme museli odehrát o deseti. Přestože jsme byli lipským vyrovnaným sokem a měli i velké šance na zvýšení vedení, dokázali domácí skóre otočit. Všichni lhotečtí hráči však zaslouží absolutorium. Škoda, že se začínáme propadat tabulkou. Minimálně na bod v Lípě bylo.
Lípa nad Orlicí - Kostelecká Lhota 2:1

K utkání jsme přicestovali doslova v 11 lidech, když z různých důvodů chyběli Jelínek, M. Faltys, Andrle, Chaloupka, Oberreiter, Z. Myšák a Hejhal. Nicméně od úvodního hvizdu jsme aktivní hrou domácí trošku zaskočili a byli jsme to my, kdo se jako první dostal do zakončení. Jarda Filip mazal na pravé straně hřiště k brance, místo přihrávky pod sebe však volil střelu, kterou trefil pouze boční síť. Lípa se osmělila vzápětí, střelu Rektora do šibenice fantasticky vyrazil Lohniský. I nadále se hrál vyrovnaný fotbal, Lhota se snažila kombinací držet co nejdéle míč na svých kopačkách. Domácí několikrát zahrozili rychlými kontry, ale akce na obou stranách spolehlivě likvidovaly obrany a brankáři obou týmů. Ve 30. minutě se však skóre poprvé pohnulo. Martin Václavík vystřelil, jeho ránu domácí obrana zblokovala pouze k Davidu Rešlovi a lhotecký kapitán zachoval v koncovce chladnou hlavu. 0:1. Radost z vedení ale během několika minut vystřídal zatrpklý smutek. Rozhodčí Nedvídek potrestal našeho kapitána za fauly dvěma žlutými kartami a poslal nás do deseti. Poločas jsme již ustáli bez úhony, a tak se šlo na poradu do kabin za nečekaného vedení Lhoty.
Po změně stran se očekával jasný scénář. Lípa si měla s oslabenou Lhotou pohrát jako kočka s myší a nasázet jí góly. Úvod druhé půle tomu nasvědčoval, když se v 55. minutě prohnal středem lhotecké obrany Karkula a na vzdálenější tyč skóroval - 1:1. Jenže Lhotu to v žádném případě nepoložilo a dál hrála, jakoby nepostrádala jednoho hráče. Nejprve měl po krásné kombinační akci gól na kopačce Martin Václavík, ale gólman Cabalka jej vychytal. A vzápětí Petr Jakubec ukolébal domácí beky, dal pod sebe na zcela volného Dana Faltyse, ale ten v koncovce selhal. Kdyby Lhota vedla v 65. minutě 1:3, nikdo by se nedivil. Ale stav byl stále remízový a Lípa přidávala na obrátkách. Lhotu však držel nad vodou Lukáš Lohniský, který reflexivně vyrazil hlavičku střídajícího Prošvice. Další nebezpečné situace si lhotecký gólman taktéž pohlídal, a tak utkání pomaličku postupovalo do remízového finiše. Ale v 83. minutě se Lípě přece jen podařilo převážit misky vah na svojí stranu. Do té doby celkem nevýrazný Pepa Vašata ukázal, že je nejlepším střelcem z větší vzdálenosti široko daleko v celém okrese. Lhotečtí mu dali chvíli času, aby si srovnal míč na levačku a jeho přízemní dělovku k tyči zastavila až síť v brance - 2:1. Sympatické bylo, že Lhota nesložila zbraně a ještě se pokusila alespoň vyrovnat. Jenže domácí už svoje vítězství v pohodě uhájili a dostali se tak před nás na třetí místo v tabulce.

Fakta ze zápasu:

Branky: 30. min. David Rešl - 0:1, 55. minuta Petr Karkula - 1:1, 83. minuta Josef Vašata - 2:1. Rozhodčí: Miroslav Nedvídek - Ladislav Špaček, Miroslav Dostálek.
ŽK: 2:4 (za Lhotu Rešl 2, Kijonka, Plocek) ČK: 0:1 (35. minuta David Rešl) Poločas: 0:1. Diváci: 100.
Sestava Lhoty: Lohniský - Plocek, Pavlíček (85. Adamčiak), D. Faltys, Andrys - Filip, Hrubý, Rešl, Jakubec - Kijonka, Václavík.
Sestava Lípy: Cabalka - Palán (60. Prošvic), Šreibr, Pamánek, Kamš - Brzokoupil, Vašata, Kafka, Rektor - Čepelka, Karkula.

Hodnocení: "Lhota, ač poražena, mohla opouštět hřiště se vztyčenou hlavou. I sami domácí příznivci nás chválili za atraktivní hru. Málokdy ve Lhotě chválíme jednotlivce, ale tentokrát si zaslouží pochvalu Lukáš Lohniský, který v brance čaroval. I ostatní hráči však odvedli svoje maximum. Škoda, že se nám nepodařilo urvat alespoň bod. O nápravu dvou porážek za sebou se budeme snažit příští týden doma proti druhému Vamberku. Snad vyhrajeme a potvrdíme tak skvělou formu v celé podzimní části. Umístění na medailové pozici bychom si zasloužili."