S případnými dotazy na autory této stránky se obracejte na emailové adresy: daniel.faltys@gmail.com, nebo michal.faltys@gmail.com
Autoškola Podorlicko Jiří Myšák
TFA s.r.o.
Chlenská uzenina

Lhota utopena ve vodě a poražena antifotbalem Křivic

Po vydatných deštích, které po celý víkend sužovaly lhotecké hřiště, byla v neděli hrací plocha na hraně regulérnosti. Ve spojitosti se zarputilým stylem soupeře se dalo očekávat, že bude mít Lhota problémy. A skutečně měla. Sice do utkání vstoupila sebevědomě, soupeře přehrávala a ujala se vedení po hlavičce kapitána Davida Rešla. Ale pak udělala dvě školácké chyby v rozehrávce, které Křivice potrestaly a ze srabu se ve zbylé hodině hry nedokázala dostat. Hostům perfektně zachytal gólman a v poslední minutě jinak výborný hlavní rozhodčí Vích odpustil penaltu za Sršňovu ruku. Lhota se, podobně jako např. ve Zdelově, nedokázala přes hustý obranný val prosadit, a tak prohrála 1:2.
Kost. Lhota - Křivice 1:2

Zápas začal na podmáčeném hřišti, ale v průběhu se hrací pole měnilo v jednu souvislou kaluž. Zpočátku, když se ještě dalo slušně kombinovat, byla Lhota pánem hry. Nepustila Křivice za polovinu a sama si vytvářela jednu střeleckou příležistost za druhou. A úvodní gól na sebe nenechal dlouho čekat. Po faulu na Víťu Hrubého zahrával z pravé strany přímý kop Vojta Kvasnička, našel Davida Rešla a ten tvrdou a přesně umístěnou hlavičkou rozvlnil síť - 1:0. Hosté nevěděli, kam dřív skočit a Lhota měla hru ve své moci. Ale bohužel sama se tak trošku vykolejila. Na těžkém terénu jsme zahráli skákavou malou domů, Lohňa ji nedokázal zkrotit a dotírající Lochman jej o balon obral a z ničeho nic vyrovnal - 1:1. Soupeř najednou zjistil, že když vysune presink, budeme mít problémy. A taky jsme měli. Místo toho, abychom využili roztáhnuté hřiště k rychlým výpadům, trápili jsme se s rozehrávkou v zadních řadách. A po jedné nepřesné přihrávce se Křivičtí vřítili do vápna a Jícha je poslal do vedení - 1:2. Přítomní diváci nechápali. Soupeř se dostal dvakrát do zakončení a byly z toho dva góly v naší síti. Za stavu 1:2 se odcházelo do kabin.

Po změně stran byli lhotečtí odhodlaní výsledek otočit ve svůj prospěch, ale silný déšť na začátku druhé půle proměnil hřiště v jednu velkou louži a to nahrávalo hostům, kteří se nerozpakovali odkopávat míče klidně bodlem do autu. Tímto antifotbalem nás naprosto eliminovali, a tak naše pokusy o dobytí jejich branky končily nezdarem. Všechny střely z dálky lapil bezchybný brankář, závary ve vápně jsme také nedokázali proměnit v gól. Nepomohlo ani trojí střídání, které provedli lhotečtí koučové v 65. minutě. Právě střídající Láďa Morávek měl asi největší šanci na vyrovnání, ale v 80. minutě zakončoval ve velmi dobré pozici vysoko nad. V poslední pětiminutovce jsme vrhli všechny síly do útoku, udělali závar ve vápně soupeře, ale ten vždy odolal. I při hlavičce Davida Rešla, kterou tygřím skokem gólman vytlačil na roh. A když nám nepřál ani sudí Vích, který asi jako jediný účastník utkání neviděl evidentní hraní rukou ve vápně v podání hostujícího stopera Sršně, odešli jsme ze zápasu poraženi.

Hosté vytěžili z minima maximum, druhou půli se již soustředili na udržení výsledku a lhotecká nátlaková hra bez nápadu nevedla k ničemu. Příští týden jedeme do Žďáru, kterému se na jaře moc nedaří. Tak snad tam napravíme zaváhání ze zápasu s Křivicemi.

Fakta z utkání

Branky: 10. min. David Rešl - 1:0, 20. min. Jan Lochman - 1:1, 30. min. Pavel Jícha - 2:1.
Rozhodčí: Pavel Vích - Martin Provazník, Jiří Fišer.
ŽK: 1:3 (za Lhotu Svatoš). ČK: 0:0. Poločas: 1:2. Diváci: 70.

Sestava Lhoty: Lohniský - M. Faltys (65. Filip), Andrle, Hrubý, Bažo - Svatoš, Rešl, D. Faltys, Plocek (65. Morávek) - Jakubec, Kvasnička (65. Chaloupka).