S případnými dotazy na autory této stránky se obracejte na emailové adresy: daniel.faltys@gmail.com, nebo michal.faltys@gmail.com
Autoškola Podorlicko Jiří Myšák
TFA s.r.o.
Chlenská uzenina

Lhota rozprášila rozjetý Žďár 4:1

Lhotečtí fotbalisté se po měsíci představili na domácím hřišti a na jejich zápas se Žďárem byla zvědava stovka diváků. Hosté byli jasným favoritem utkání. Pět utkání v řadě vyhráli a před tímto kolem vedli tabulku OP. Lhota však potřebovala nutně bodovat a to se také podařilo. Oběma týmům chybělo vícero hráčů základní sestavy, avšak svěřenci trenérů Hampla a Martince se s tímto faktem vypořádali o mnoho lépe a díky brankám Chaloupky, Hrubého, Jakubce a novice Linka přejeli favorita 4:1.
K. Lhota - Žďár 4:1

Žďár je nejlépe střílejícím mužstvem soutěže a před zápasem to vypadalo, že svoje bohaté konto vstřelených branek výrazně rozšíří. Lhotě totiž ze sestavy vypadli kvůli zranění brankář Hejčl, obránci Čestický a D. Faltys, na marodce dále zůstali Pavlíček, Oberreiter, Kijonka, Dostál a do zápasu nemohl zasáhnout ani vyloučený Andrys. I soupeř ovšem přijel notně oslaben. Doma zůstal nejlepší střelec soutěže Karkula (dosud 12 branek) a také extýnišťský Winkler, který v minulém kole popravil čtyřmi góly Javornici. Absence kvalitních hráčů se na hře mírně podepsala. Lhota se však se ztrátami dokázala vyrovnat daleko lépe a favorita jasně porazila.

Hosté měli dobrý vstup do zápasu a už v 5. minutě orazítkovali lhoteckou tyč. Pak ovšem domácí převzali iniciativu a brzy se dočkali vedení. Kanonýr Tomáš Chaloupka byl prvním šťastným střelcem, v 15. minutě poslal Lhotu do vedení - 1:0. I nadále domácí tým útočil a hosté nevěděli, kam dřív skočit. Z ničeho nic ale Žďár vyrovnal, když trestný kop z velké dálky přistál na břevně a Petr Václavík jej dorazil do branky - 1:1. Zbytek první půle pak byl vyrovnaný, ale do kabin šli přeci jen šťastnější lhotečtí. Trestný kop z 20 metrů poslal parádně do šibenice Víťa Hrubý a hostující gólman byl bez šance - 2:1 a sudí Provazník současně ukončil první poločas.

Po obrátce se chvíli hrálo mezi vápny, ovšem do chvíle, než se do soupeřovy šestnáctky dostala Lhota. Víťa Hrubý zakroutil přímý kop z pravé strany do tyče, dobíhající Michal Faltys sice míč nedotlačil do sítě, ale naštěstí jej zasáhl tak šťastně, že se dostal k volnému Petrovi Jakubcovi a ten pojistil lhotecké vedení - 3:1. Blízko dalšímu gólu byl i David Rešl, který po rychlém brejku zakončoval Faltysovu pobídku. Bohužel mu šla na paty, a tak lehce přestřelil. Hosté se ke slovu nedostali, bylo velmi patrné, jak jim schází úderné duo. Naopak definitivní pojistku lhoteckému vítězství dal střídající debutant ve lhoteckém dresu Jakub Linek, který si dvakrát vyměnil míč s Michalem Faltysem a zakončoval do prázdné branky - 4:1. Lhotecký stadion byl v euforii a domácí borci již nedopustili jakékoliv komplikace. Po zápase proběhla děkovačka s diváky, kteří ocenili dobrý výkon Lhoty. Ze dvou domácích zápasů máme šestibodovou bilanci se skóre 6:1 a v tabulce pravdy 4 plusové body. Lépe je na tom v tomto uznávaném ukazateli pouze Lípa a Zdelov. Příští kolo jedeme dolovat další plusové body do Solnice, která se prozatím trápí.

Fakta z utkání

Branky: 15. min. Tomáš Chaloupka - 1:0, 30. min. Petr Václavík - 1:1, 45. min. Víťa Hrubý - 2:1, 60. min. Petr Jakubec - 3:1, 85. min. Jakub Linek - 4:1.
Rozhodčí: Martin Provazník, Pavel Vích, Bohumír Hradský.
ŽK: 0:3. ČK: 0:0. Poločas: 2:1. Diváci: 100.

Sestava Lhoty: Adamčiak - Janeček (55. Jirsa), Andrle, Hrubý, Bažo - Plocek, Rešl, Jakubec, Filip - Chaloupka (75. Linek), M. Faltys (86. Žižka).