Zde si můžete prohlédnout plán celého areálu TJ Sokol Kostelecká Lhota:
Pro názornost přidáváme i letecký snímek:
Areál letecky.jpg
Naše zrekonstruované hřiště se nachází v obci Koryta. Při průjezdu Kosteleckou Lhotou po hlavní silnici hledejte směrníky "Na Penaltě, hřiště a hospůdka." Na křižovatce v Korytech vás dále navede směrník "Hřiště."
Pro zobrazení na mapě klikněte na odkaz níže.
TJ Sokol Kostelecká Lhota
Hřiště "Na Penaltě" - Koryta
Předseda oddílu
Luboš Faltys
Kostelecká Lhota 66
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 602 871 599
Sekretář oddílu
Jaroslav Malátek 
Kostelecká Lhota 39
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 736 113 062
Správce hřiště
Luboš Faltys
Kostelecká Lhota 66
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 602 871 599
Hospoda
Tomáš Plocek
Koryta 20
Kostelec nad Orlicí 517 41
autoři 2.jpg
S případnými dotazy na autory této stránky se obracejte na emailové adresy: dan.faltys@seznam.cz, nebo mis.sha@seznam.cz
Město Kostelec nad Orlicí
mesto.jpeg
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
msmt.jpg
Autoškola Podorlicko Jiří Myšák
Myšák.jpg
TFA s.r.o.
tfa.jpg
Chlenská uzenina
uzenina-logo.png
Barvy a laky Hostivař
barvy.gif
Obklady a dlaždy Josef Morávek
logo_josef.gif.png

oficiální stránky fotbalového klubu

Kuba Pápay sestřelil dvěma góly Lípu

Poslední zápas na domácím hřišti sehrála Lhota proti Lípě znamenitě. Na podmáčeném terénu, kde místy stála několikacentimetrová vodní hladina, jsme Lípu v prvním poločase přehráli a ve druhém příkladným nasazením ubránili. Obě branky vstřelila posila z Častolovic Kuba Pápay. Po zápase proběhla děkovačka s nejvěrnějšími fanoušky, kteří si zasloužili poděkování za povzbuzování během celé sezony.
K. Lhota - Lípa 2:0

Dvě hodiny před zápasem se přes Lhotu přehnal prudký déšť, kdy spadlo okolo 20 milimetrů vody. A jak známo, lhotecké hřiště po nedávné rekonstrukci špatně saje vodu, takže zhruba 50% hrací plochy bylo zaplaveno. Sudí však zápas nechtěli odložit a k překvapení všech se šlo hrát. Nakonec se ukázalo, že "vodní pólo" nám svědčilo více než hostům z Lípy, a tak jsme třetí tým tabulky doslova "utopili". 

Na kaluže jsme si evidentně zvykli daleko rychleji než Lípa a v úvodu utkání jsme byli aktivnější. Lípa však disponuje kvalitním kádrem, takže do nějakých vyložených šancí nás nepustila. Ani hosté neměli v úvodu moc příležitostí ke vstřelení branky, a tak se diváci bavili spíše neustálým klouzáním hráčů. Největší úsměvy však vyvolala střela Kuby Pápaye, která se v potopeném brankovém území zcela zastavila a David Rešl ji mohl dokopnout do branky. Ani on však nedokázal míč z kaluže nakopnout na branku. K podobným situacím došlo během zápasu několikrát, a tak to místy vypadalo, jako bychom vynalezli nový sport :-) Avšak našel se i střelec, který dokázal z "vodního příkopu" vystřelit a překonat gólmana. Událo se to zhruba ve 30. minutě, kdy odražený míč po rohovém kopu napálil levačkou Kuba Pápay a jeho rána skončila v síti - 1:0. Nečekané, ale zcela zasloužené vedení Lhoty vyplynulo z její aktivní hry. Lípa se na odpověď nezmohla, několik ošemetných situací či dalekonosných střel měla, ale Lohňa byl vždy na správném místě. Takže po 45 minutách jsme o gól vedli.
Po změně stran jsme museli přizpůsobit hru těžkosti terénu na vlastní polovině, a tak místo postupného přechodu do útoku, který jsme úspěšně předváděli první půli, jsme byli donuceni k dlouhým nakopávaným míčům. A tato herní varianta nám příliš nesedí, proto jsme se dostali pod tlak soupeře. Jeho akce však také často brzdila voda. Navíc Lhota se ve zformovaném obranném bloku velmi úspěšně bránila všem výpadům soupeře. A když v 65. minutě vystřídala Lípa svého tvůrce hry Pepu Vašatu, hra se pomalu začala vyrovnávat. S přibývajícími minutami jsme zase dokázali přidržet míč v útoku, anebo jsme vyráželi do velmi rychlých kontrů. Dva takové předvedl neúnavný David Rešl, ale bohužel po padesátimetrových sprintech neměl dost sil na gólové zakončení. Lípa mohla vyrovnat po centru z levé strany, ale Uhnavý na míč nedosáhl tak, jak by potřeboval a umístil jej vedle branky. Konečné rozuzlení "vodních hrátek" přišlo 5 minut před koncem, když Jirka Plocek vyvezl míč, předložil jej Kubovi Pápayovi a ten chladnokrevně zakončil - 2:0. V tu chvíli naděje Lípy vyhasly a Lhota v poklidu podržela míč na svých kopačkách až do závěrečného hvizdu sudího Jedlinského. Překvapení kola je na světě, Lhota navíc tímto ziskem tří bodů vylepšila své bodové konto na 41, což je rekord během jejího pětiletého působení v II. třídě. A vzhledem ke stáří lhoteckého kádru se chce říct: "Lhota zraje jako víno". 

Fakta ze zápasu

Branky: 30. min. Jakub Pápay - 1:0, 85. min. Jakub Pápay - 2:0. 
Rozhodčí: Miroslav Jedlinský - Martin Záliš, Tomáš Mucha.
ŽK: ?:?. ČK: 0:0. Diváci: 80.

Sestava Lhoty: Lohniský - Andrle, Hrubý, Andrys, M. Faltys - Jiří Plocek, D. Faltys, Rešl, Chaloupka - Pápay, Kijonka (70. Janeček).  
17.09.2012 18:12:11
Daniel Faltys
  1. Javornice  111:23 75
  2. Přepychy 114:39 61
  3.  Deštné 83:49 59
  4. Lukavice 79:45 56
  5. Zdelov 75:45 43
  6. Borohrádek     73:54 43
  7. Černíkovice 64:65   40
  8. Žďár n. Orl. 50:76 30
  9. Křivice 40:55 30
10. Kostelec B 52:83 28
11. Kost. Lhota 32:57 27
12. Ohnišov 44:73  25
13. Rokytnice 38:119 16
14. Petrovice 32:104 13
Konec
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one