Zde si můžete prohlédnout plán celého areálu TJ Sokol Kostelecká Lhota:
Pro názornost přidáváme i letecký snímek:
Areál letecky.jpg
Naše zrekonstruované hřiště se nachází v obci Koryta. Při průjezdu Kosteleckou Lhotou po hlavní silnici hledejte směrníky "Na Penaltě, hřiště a hospůdka." Na křižovatce v Korytech vás dále navede směrník "Hřiště."
Pro zobrazení na mapě klikněte na odkaz níže.
TJ Sokol Kostelecká Lhota
Hřiště "Na Penaltě" - Koryta
Předseda oddílu
Luboš Faltys
Kostelecká Lhota 66
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 602 871 599
Sekretář oddílu
Jaroslav Malátek 
Kostelecká Lhota 39
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 736 113 062
Správce hřiště
Luboš Faltys
Kostelecká Lhota 66
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 602 871 599
Hospoda
Tomáš Plocek
Koryta 20
Kostelec nad Orlicí 517 41
autoři 2.jpg
S případnými dotazy na autory této stránky se obracejte na emailové adresy: daniel.faltys@gmail.com, nebo michal.faltys@gmail.com
Město Kostelec nad Orlicí
mesto.jpeg
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
msmt.jpg
Autoškola Podorlicko Jiří Myšák
Myšák.jpg
TFA s.r.o.
tfa.jpg
Chlenská uzenina
uzenina-logo.png
Barvy a laky Hostivař
barvy.gif
Obklady a dlaždy Josef Morávek
logo_josef.gif.png

oficiální stránky fotbalového klubu

Jubilejní 20. Lhota cup opanovali Krásní a nezkrotní

Již po dvacáté se sešli vyznavači malé kopané v Kostelecké Lhotě, aby zápolili o titul Lhota cupu s ročníkovým přívlastkem 2014. Po předchozích ročnících se slabší účastí se tentokrát k překvapení pořadatelů přihlásilo 24 mužstvev. Po třech letech se tak znovu hrálo na čtyřech hřištích a turnaj měl vysokou sportovní úroveň. S nástrahami turnaje se nejlépe vypořádali solničtí hráči vystupující pod názvem Krásní a nezkrotní. Tito kluci zaujali nejen svými originálními dresy, ale také fotbalovým umem. Vždyť ze sedmi zápasů šestkrát vyhráli a pouze v semifinále museli překonat Zkušenost na pochodu až na penalty. Druhé místo obsadil nováček turnaje - tým Torpédo Čistá. Bronz brali staří harcovníci pod názvem Zkušenost na pochodu. Poprvé v historii turnaje se udělovala také individuální ocenění. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Standa Hanel z týmu Dopijem a pudem, mezi tyčemi nejvíce zaujal Luboš Vých ze Zkušenosti na pochodu. Pomyslnou korunu pro krále střelců si vystřílel Lukáš Macháček ze Zkušenosti, který se trefil hned čtrnáctkrát!
Hrací plán turnaje byl určen již dva dny předem při losování základních skupin. Přihlášené týmy byly rozděleny do šesti čtyřčlenných skupin, z nichž hned 16 postupovalo do osmifinále. Postup ze skupiny tak měla zajištěna vždy dvě nejlepší mužstva a zbylá čtyři místa v osmifinále doplňovala mužstva ze 3. míst s nejlepší bilancí. Zde došlo k jedné pozoruhodné situaci, kdy o poslední postupové místo do osmifinále musel rozhodnout až dodatečný penaltový rozstřel. Dále se pak jelo již klasickým KO systémem. Hrací doba všech utkání byla 2x10 minut, nejlepší čtyřka tak měla zajištěno 140 minut hry. Turnaj vypukl s úderem deváté hodiny a hrálo se za silného větru, který za celý den neustal a mnohdy jindy běžné fotbalové situace ovlivnil. Naštěstí alespoň nepršelo, a tak se kromě hráčů turnaje zúčastnila i stovka diváků.
 
Skupina A

Áčkovou skupinu si podmanil jeden z mnoha nováčků na turnaji – tým z Lukavice. Herní pohodu z okresního přeboru si lukavičtí hráči přenesli i na malé hřiště a po dvou výhrách a jedné remíze získali 7 bodů. Druhou postupovou příčku si vybojovali hráči Javornice pod názvem FC Psojedy. Ti sice nezačali dobře, když prohráli s tradičním outsiderem Invazí hrdinů. V rozhodujícím zápase ale jasně přehráli 3:0 tým FC Bravo 6 a odsunuli jej na 3. příčku. Bravo přesto mělo naději na osmifinále. Jenže v dodatečném penaltovém rozstřelu s Kluky od vody selhalo a v turnaji tak skončilo. Tradičně poslední místo ve skupině A obsadila Invaze hrdinů, která sice začala výhrou s Psojedy, ale pak dvakrát prohrála a bylo po nadějích na lepší umístění.
 
Skupina B

Druhou skupinu jasně ovládl tým s názvem Dopijem a pudem. Nejprve porazil doudlebské Kluky od vody 2:0, poté 1:0 Union Kostelec a nakonec roznesl na kopytech Rafany, kterým nadělil 8:0. To byla suverénně nejvyšší výhra na turnaji. Dopijem a pudem se opírali především o výkony svého gólmana Romana Weissera a střelce Standu Hanela, který se v celém turnaji trefil osmkrát. I ostatní mladíci z tohoto týmu však předváděli pohlednou hru. Druhé místo v béčku bral tradiční účastník Union Kostelec, který zaváhal pouze s vítězem skupiny. Třetí skončili doudlebští Kluci od vody a do osmifinále proklouzli po dodatečném penaltovém rozstřelu s FC Bravo 6. Poslední Rafani „štěkali“ pouze v prvním zápase, kdy uhráli slušný výsledek 2:4 s Unionem. Pak ale na své soupeře nestačili a se skóre 3:15 byli nejvíce inkasujícím týmem na turnaji.
 
Skupina C

Céčku vládla černíkovická Křídla sovětů, dirigovaná ještě nedávno divizním Honzou Plašilem. Po výhrách 4:0 nad Lhotou B a 2:0 nad Nenahraditelnými nulami si Křídla pohlídala bezbrankovou remízou se Sportnetem první příčku. Druhé místo ve skupině obsadil Sportnet, jenž měl ve svém středu hráče ligového futsalového Salamandru HK Martina Friedla a Adama Chromka. Sportnet však za celý turnaj nenašel střelce, i ve skupině dal pouze 3 branky. Postup do osmifinále si z třetího místa vysloužilo domácí béčko, které v přímém souboji o třetí flek přestřílelo Nenahraditelné nuly 5:3. Nuly potvrdily oprávněnost svého názvu a s nulovým bodovým kontem skončily na turnaji již v poledne.
 
Skupina D

Patrně nejtěžší skupina turnaje, ze které vzešli oba pozdější finalisté. Svoji sílu ukázali Krásní a nezkrotní hned na úvod, kdy porazili 3:1 Čoginovy děti, vítěze Lhota cupu 2011. Následně si postup zajistili těsnou výhrou nad Torpédem Čistá a na závěr deklasovali 5:2 Kolenáře. Druhé místo ve skupině si zajistilo Torpédo Čistá, které v rozhodujícím mači nadělilo Čoginovým dětem 5:1. Čoginovci i přesto po dvou porážkách postoupili z třetího místa, když nedali šanci Kolenářům. Ti byli po loňském 3. místu asi největším zklamáním turnaje a s nulou na kontě a hrozivým skóre 3:11 skončili ve skupině D beznadějně poslední.
 
Skupina E

Zde svoje letité zkušenosti potvrdili hráči týmu vystupujícího pod názvem Zkušenost na pochodu. Ač někteří již čtyřicátníci, hravě si poradili s dravým mládím. Nejprve 3:0 se zdelovským Kozincem, následně 4:1 s Pupíky a na závěr 2:0 s loňským vítězem z Rychnova. Svoje střelecké kvality zde ukázal Lukáš Macháček, který z 9 zásahů svého týmu obstaral hned 7! Druhým postupujícím byl Rychnov, který kromě prohry se Zkušeností dvakrát zvítězil a pohodlně si dokráčel za postupem. Ze 3. příčky si zajistil osmifinále Kozinec, když zápas „o všechno“ s Pupíky zvládl s přehledem 4:1.
 
Skupina F

V poslední skupině se představili domácí borci TRN Kostelecká Lhota a svoji takticky vyspělou hrou podpořenou výbornými výkony gólmana Pavla Hejčla získali 9 bodů a ani jednou neinkasovali. Druhou příčku brali voděradští pod názvem Marie FC, kteří pouze s TRNem prohráli 0:1. Jinak ale zvítězili 2:1 nad Pivním baletem a deklasovali Mydliovce 6:0. Na třetí příčce a bez nároku na osmifinále skončil častolovický Pivní balet. Finalista letního Trnov cupu si ze 3 zápasů vybojoval pouhý bodík a další fáze turnaje se tak již neúčastnil. Mladíci z Rychnova s originálním názvem Mydliovci absolutně nezvládli rozhodující zápas s Marií a po prohře 0:6 balili kufry hned po skupině.
 
Osmifinále

Prvním sítem neprošli mnozí favorité. Sportnet narazil na neprostupnou obranu Torpéda Čistá a když dvakrát inkasoval, bylo zle. Pouze na 1:2 snížil ránou z dálky Michal Umlauf. Sportnetu nepomohla ani deset minut trvající power play dirigovaná Martinem Friedlem. Loňský vítěz Spartak Rychnov si to v otevřené bitvě rozdal s Krásnými a nezkrotnými a odešel poražen 4:2. Rychnov dost možná doplatil na to, že neměl typického gólmana. Ani vypadnutí Unionu Kostelec s Marií FC se nečekalo, o výsledku rozhodl jedinou brankou Ondřej Podsztavek. Celkem překvapivě vypadla Lukavice, vítěz skupiny A, s Kluky od vody. I zde stačila doudlebským jediná branka, postaral se o ni Matěj Lyer. A nečekala se ani prohra Křídel sovětů, kteří podlehli javornickým Psojedům 1:2. Naopak svoje ambice potvrdili Dopijem a pudem, kteří další příděl uštědřili lhoteckému béčku. Výsledek 7:0 byl nejvyšší výhrou ve vyřazovací části a největší peckou bylo, že tři branky vstřelil gólman Roman Weisser! I domácí TRN ukázal svoji sílu proti Kozinci, kdy vedl již 5:0 a nakonec zvítězil 5:2. A i Zkušení neponechali nic náhodě a Čoginovy děti vyřadili po hladké výhře 3:1.
 
Čtvrtfinále

Mezi nejlepší osmičkou už byly pramalé rozdíly a o postupujících kolikrát rozhodly šťastné momenty. Ve dvou utkáních zvítězili postupující o pověstný jeden gól. Podařilo se to Torpédu Čistá, které vyřadilo Kluky od vody po výhře 3:2. Hattrick v tomto zápase zaznamenal Petr Pavlák. I Dopijem a pudem přetlačili Marii FC o jeden jediný gól. Na výhře 2:1 měl největší podíl Standa Hanel, který se postaral o oba góly svého týmu. Jeden zápas čtvrtfinále se dokonce po 20 minutách nerozhodl a po remíze 2:2 se musely kopat pokutové kopy. Zkušenost na pochodu v nich vyřadila domácí TRN, který usiloval o postup do finále počtvrté za sebou! Že každá série jednou končí poznali domácí borci díky třem neproměněným penaltám. A poslední čtvrtfinále, o kterém nebyla řeč, se hrálo mezi Psojedy a Krásnými a nezkrotnými a vyznělo 3:1 pro pozdějšího vítěze turnaje.
 
Semifinále

Bitvy nejlepší čtyřky se ani v jednom případě nerozhodly po normální hrací době a o úspěchu či neúspěchu se tak rozhodovalo v penaltách. Po bezgólové remíze mezi Dopijem a pudem a Torpédem Čistá se z postupu do finále radovali hráči Torpéda, kteří proměnili všechny svoje pokusy. Naopak Dopijem nedali ani jednu penaltu! Ve druhém semifinále padly 4 branky, Krásní a nezkrotní dvakrát vedli a Zkušenost díky brankám nestárnoucího „Macka“ Vavřince a kanonýra Lukáše Macháčka vždy vyrovnala. Zkušení si ale vybrali potřebnou dávku štěstí při penaltách ve čtvrtfinále a tentokrát souboje střel ze 6 metrů nezvládli.
 
O 3. místo

Souboj poražených semifinalistů přinesl zároveň souboj dvou generací. Mladí Dopijem a pudem brzy prohrávali se Zkušenými 0:2, ale Standa Hanel nejhezčí individuální akcí celého turnaje snížil na 1:2. Zkušenost ale přidala další dvě branky a celkem jednoznačně zvítězila 4:1.
 
Finále

Finálový souboj začali Krásní a nezkrotní ve velkém stylu a brzy vedli zásluhou Martina Kadavého. Na rozdíl dvou branek zvýšil ještě v první půli Tomáš Forejtek a razítko na vítězství v turnaji přidal Martin Kadavý. Torpédo dokázalo pouze snížit na 1:3, když se trefil Martin Matoulek. Jubilejní dvacátý ročník Lhota cupu se tak stal kořistí Krásných a nezkrotných.
 
Ocenění vítězů a udílení cen jednotlivcům

První tři týmy Lhota cupu si vysloužily hodnotné ceny, čtvrtý bral cenu útěchy. Poprvé v historii se udílely i ceny pro nejlepší jednotlivce. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Standa Hanel z týmu na 4. místě Dopijem a pudem. Tento talentovaný mladík nejen že vstřelil 8 branek, ale ještě se v utkání o 3. místo blýskl akcí, kterou by mu mohl závidět leckterý brazilský míčový kouzelník. Nejlepším brankářem byl zvolen Luboš Vých z třetí Zkušenosti na pochodu. Za celý turnaj inkasoval pouze 7 branek a ve čtvrtfinále vychytal v penaltovém rozstřelu střelce TRNU. Takže cena je ve správných rukou. A nejlepším střelcem turnaje byl Lukáš Macháček, který se v sedmi zápasech trefil hned 14x! Krásný průměr dvou branek na zápas.

Za své rozhodování si zaslouží ocenění i kvintet rozhodčích – Milan Mucha, Tomáš Mucha, Miroslav Jedlinský, Milan Jindáček a Tomáš Matuška. Turnaj zvládli s přehledem a zabránili jakýmkoliv šarvátkám či protestům.
Nakonec se sluší poděkovat organizátorům turnaje v čele s předsedou oddílu Lubošem Faltysem. Po delší době se uskutečnil v Kostelecké Lhotě turnaj s hojnou účastí a důstojně tak uzavřel podzimní fotbalovou sezonu v rychnovském okrese.

Konečné pořadí Lhota cupu 2014

1. Krásní a nezkrotní (Michal Švorc - Jakub Šrámek, Michal Staporek, Miroslav Mertlík, Patrik Hovorka, Martin Kadavý, Tomáš Forejtek, Tomáš Rýznar a Radek Vrba)

2. Torpédo Čistá (Adam Hradil - Petr Stříteský, Petr Čapek, Lukáš Čapek, Ladislav Severa, Petr Pavlák, Jan Kreň a Martin Matoulek)

3. Zkušenost na pochodu (Luboš Vých - Aleš Kuhn, Martin Vavřinec, Aleš Suchý, Pavel Novák, Jan Kánský a Lukáš Macháček)

4. Dopijem a pudem (Roman Weisser - Lukáš Krupka, Michael Neubecker, Ladislav Morávek, Lukáš Fikejz, Václav Fikejz, Stanislav Hanel, Patrik Luňáček a Ondřej Beznoska)

5.-8. TRN Kostelecká Lhota, Kluci od vody, Marie FC a FC Psojedy.

9.-16. Křídla sovětů, Lukavice, FC Spartak Rychnov, Sportnet team, Union Kostelec, Čoginovy děti, Kozinec a Lokomotiva Lhota B.

17.-24. FC Bravo 6, Pivní balet, Invaze hrdinů, Mydliovci, Nenahraditelný nuly, Kolenáři, FC Pupíci a Rafani.
   
  
 
  
 

 
13.04.2015 21:34:48
Daniel Faltys
  1. Deštné  0:0 0
  2. Borohrádek 0:0 0
  3.  Rychnov B 0:0 0
  4. Černíkovice 0:0 0
  5. Doudleby 0:0 0
  6. Zdelov     0:0 0
  7. Častolovice 0:0   0
  8. Kostelec B 0:0 0
  9. Lukavice 0:0 0
10. Dobruška B 0:0 0
11. Albrechtice 0:0 0
12. Žďár n. Orl. 0:0 0
13. Kost. Lhota 0:0 0
14. Petrovice 0:0 0
Konec
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one