S případnými dotazy na autory této stránky se obracejte na emailové adresy: daniel.faltys@gmail.com, nebo michal.faltys@gmail.com
Autoškola Podorlicko Jiří Myšák
TFA s.r.o.
Chlenská uzenina

Domácí loučení dopadlo na výbornou - Lípě jsme dali bůra

Lhoteckým to na závěr sezony šlape a tentokrát to odnesla Lípa. V posledním zápase letošní sezony před vlastními diváky si lhotečtí s chutí zastříleli a ambicióznímu týmu nasázeli 5 branek. Brankové hody řídila především útočná dvojice Jakubec - M. Faltys. Prvně jmenovaný 2 góly dal, druhý dal 1 a na 2 přihrál. Pochvalu si však zaslouží celý tým. Zvláště druhý poločas se nám povedl a srdce diváka muselo nad některými akcemi zaplesat.
K. Lhota - Lípa n. Orl. 5:2

Do zápasu vstoupili lépe hosté a také se brzy dostali do vedení. Po tlaku okolo našeho vápna se dostal k míči Tomáš Sikora a šikovnou střelou přes obránce překonal Pavla Hejčla - 0:1. Někomu možná v tu chvíli problesklo hlavou poslední vzájemné měření sil, kdy jsme v Lípě také brzy inkasovali a nakonec prohráli vysoko 6:2. Tentokrát se ale karta otočila a zápas dopadl úplně jinak. Hosté sice ještě asi do 20. minuty byli lepší a měli šance včetně břevna nastřeleného Rektorem. Pak se ale misky vah začaly převažovat na naši stranu. Nejprve vystřihl fotbalovou parádu Jirka Plocek, když z úhlu trefil halfvolejem břevno. O pár minut později se do lhotecké historie zapsal nesmazatelným písmem Miloš Andrys. Vybojoval míč, obešel protihráče, podíval se, kde stojí gólman a geniálním lobem jej přehodil - nádherná individuální akce a je srovnáno 1:1. Do přestávky se pak hra přelévala z jedné strany na druhou, ale bez vážnějších šancí. Poločasová porada se tak konala za nerozhodného stavu.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky Lhota poslala čerstvé síly, pozměnila složení svých řad a bylo to znát. Lípu jsme začali přehrávat a dostavovaly se šance. První měl Petr Jakubec, ale gólmana nepřehodil. Vzápětí jsme se mohli radovat, ke gólu chybělo pár centimetrů. Ale Jakubcovu střelu zastavila pravá tyč Cabalkovy svatyně. Hosté zhruba od 60. minuty uvadali a Lhota začala trestat. Petr Jakubec se konečně dočkal v 65. minutě, kdy obešel posledního beka Lípy a přesným zakončením překonal hostujícího gólmana - 2:1. O chviličku později předvedla Lhota akci jak z fotbalové učebnice. Pavel Hejčl rozehrál balon na Baža, ten posunul Filipovi, jenž vyzval k sólu Michala Faltyse. Ten se neunáhlil, ve vápně si povodil soupeře a předložil zpět Jardovi Filipovi před prázdnou branku - 3:1. Myslím, že i hostující fanoušci museli naší akci zatleskat. Lípa po tomto gólu rezignovala a Lhota dále zvyšovala svoje vedení. Na 4:1 dával Michal Faltys, který využil skvělého výpadu a následného centru pravého beka Luboše Andrleho. Po tomto gólu se začalo z hlediště ozývat "Dejte jim bůra!" a přání fanoušků bylo splněno téměř okamžitě. Lhota sehrála hezkou akci, míč dostal nalevo Michal Faltys, nezištně přihrál naběhnuvšímu Petrovi Jakubcovi a ten svým druhým gólem zvyšuje již na 5:1. Hosté byli na ručník, ale přesto se jim podařilo zkorigovat. Střídající Csontos obral o míč Jirku Plocka a tváří v tvář Hejčlovi nezaváhal - 5:2. Ve druhé půli tak diváci viděli 5 gólů a zasloužené vítězství domácích. Škoda, že sezona za týden končí. Lhotě se v poslední době daří. Z posledních 4 zápasů 3 vyhrála. Je dobře, že jsme se z jarní mizérie dokázali vyhrabat a stále živíme naději na "lepší polovinu" v tabulce.

Fakta z utkání

Branky: 3. min. Tomáš Sikora - 0:1, 25. min. Miloš Andrys - 1:1, 65. min. Petr Jakubec 2:1, 70. min. Jaroslav Filip - 3:1, 80. min. Michal Faltys - 4:1, 85. min. Petr Jakubec - 5:1, 87. min. Radek Csontos - 5:2.
Rozhodčí: Petr Serbousek - Ladislav Urbánek, Václav Leimer.
ŽK: 0:1. ČK: 0:0. Poločas: 1:1. Diváci: 90.

Sestava Lhoty: Hejčl - Hrubý (46. Bažo), Oberreiter, D. Faltys, Andrle - Jakubec, Rešl, Andrys, Plocek - Kijonka (46. Filip), Potužník (30. M. Faltys).

Hodnocení utkání: "Na Lípu se nám doma daří a potvrdili jsme to i tentokrát. Lipští neprožívají dobré jaro a potvrdili to i u nás. V první půli sice hráli lépe jak my a mohli vést klidně více než 0:1. Ale po obrátce nevěděli, kde jim hlava stojí. Vítr v jejich zadních řadách dělali především naše rychlonožky Jakubec a M. Faltys. Vypadalo to, jakoby spolu hráli v útoku několik let, jak byli sehraní. Ale bez podpory ostatních by se samozřejmě neobešli. Tradičně poctivě dřel David Rešl, jistotu v brance znamenal Pavel Hejčl, oko diváka několikrát potěšil Milda Andrys. Pochvalu však zaslouží všichni hráči týmu. 5:2 v posledním domácím zápase, co víc si přát."