S případnými dotazy na autory této stránky se obracejte na emailové adresy: daniel.faltys@gmail.com, nebo michal.faltys@gmail.com
Autoškola Podorlicko Jiří Myšák
TFA s.r.o.
Chlenská uzenina

Derby zvládla lépe mladá kostelecká generace

Derby Kostelce se Lhotou vypadalo jako souboj mladí vs. staří. Za Lhotu po dlouhé době nastoupil Přéma Jelínek, který tak dost možná uzavřel svoji předlouhou kariéru tam, kde ji začal. Jeho přínos pro fotbal v Kostelci ocenil předseda FK Kotásek a následně i publikum, které "Křenovi" při jeho střídání tleskalo ve stoje. Jinak ale derby příliš nenadchlo. Po většinu času se hrálo mezi vápny. Kostelec se ujal dvoubrankového vedení, do poločasu snížil Miloš Andrys z penalty. Rozuzlení zápletky pak přišlo pár minut před koncem, kdy ukázal svoji kvalitu Lukáš Plocek. Za Lhotu korigoval na konečných 3:2 v nastaveném čase Martin Kijonka.
Kostelec B - K. Lhota 3:2

Derby mezi Kostelcem B a Lhotou zastínily volby do poslanecké sněmovny, na jejichž výsledky byli asi lidé zvědaví více, než na fotbal. Jak jinak si vysvětlit, že v prosluněném sobotním odpoledni dorazilo na Městský stadion jen něco málo přes sto fanoušků. A to se s kariérou loučila ikona kosteleckého fotbalu Přéma Jelínek. Tomu ještě před samotným výkopem předal kytici předseda FK Jiří Kotásek a místní hlasatel Standa Mára Přémovi poděkoval za přínos kosteleckému fotbalu.

Samotný zápas pak začal nemastně-neslaně. Zhruba po deseti minutách však byli překvapivě aktivnější hráči Lhoty. Drželi míč na kopačkách, snažili se prokousat k Lohniského svatyni. Avšak bez viditelného úspěchu. Naopak to byli domácí, kdo jako první zahrozil. Radovu hlavičku ještě stačil vytáhnout na roh Pavel Hejčl. Bohužel o chvíli později se za vápnem opřel do míče Jan Vilímek a jeho nádherná střela skončila v šibenici lhotecké branky - 1:0. Najednou domácím borcům narostla křídla a bylo jich plné hřiště. A co hůř, o pár minut později to bylo již 2:0. Rychlou akci zakončil přesně Jan Rada. Lhota dostala studenou sprchu a chvíli jí trvalo, než se z ní otřepala. Zhruba ve 35. minutě překvapili trenéři Lhoty, když loučícího se Přému Jelínka vystřídali. Všichni diváci v tu chvíli povstali a tleskali Křenovi ve stoje. Jak to okomentoval brankář domácích Lukáš Lohniský: "Takhle se tady, co pamatuji, nikdy nikomu netleskalo." Ale zpět ke hře. Ke konci poločasu byla Lhota opět aktivnější a zásluhou dravého průniku Michala Faltyse, který byl ve vápně nedovoleně zastaven, měla možnost zahrávat pokutový kop. Tu zužitkoval Miloš Andrys a vrátil lhotecké do hry - 2:1. Tak skončila prvá půle.

Do druhého poločasu nastoupila Lhota s jednou změnou, zraněného Jirku Plocka nahradil Martin Kijonka. Jinak se dá říct, že celý druhý poločas byl vcelku vyrovnaný, bez větších šancí na obou stranách. Každý chvilku, tahal pilku. Po střídání na obou stranách se trošku zvýšilo tempo ke konci zápasu. Lhotečtí dřeli, jak jen mohli. Ale ne a ne přijít na to, jak kosteleckou obranu odemknout. Naopak to byli domácí, kteří mohli deset minut před koncem definitivně rozhodnout. Ale ve vyložené šanci nedali. Na druhé straně měla podobnou příležitost Lhota, ani jí se nepodařilo vstřelit vyrovnávací branku. Rozuzlení zápasu tak přišlo až tři minutky před koncem, kdy Lukáš Plocek po pěkné individuální akci přízemní střelou překonal Pavla Hejčla - 3:1. Lhota pak měla ještě chuť alespoň zkorigovat, což se povedlo v první nastavené minutě. Milda Andrys se opřel z trestného kopu do míče, trefil tyč a dobíhající Martin Kijonka hlavou zmírnil lhoteckou porážku - 3:2. Na víc už nezbyl čas, a tak jsme v derby natáhli šňůru proher na tři zápasy. Nezbývá, než ve zbývajících kolech bodovat doma se slabšími soupeři. Jinak budeme mít přes zimu neklidné spaní.

Fakta z utkání:

Branky: 20. min. Jan Vilímek - 1:0, 25. min. Jan Rada - 2:0, 40. min. Miloš Andrys (z pen.) - 2:1, 87. min. Lukáš Plocek - 3:1, 90. min. Martin Kijonka - 3:2.
Rozhodčí: Martin Provazník, Pavel Vích, Jiří Fišer.
ŽK: 3:1, ČK: 0:0. Poločas: 2:1. Diváci: 120.

Sestava Lhoty: Hejčl - Andrle, Pavlíček (75. Linek), Jelínek (30. Filip), Bažo (75. Dostál) - Hrubý (55. Chaloupka), Rešl, Andrys, Plocek (46. Kijonka) - Jakubec, M. Faltys.

Sestava Kostelce: Lohniský - Málek, Křehký, Hovorka, Čihák - T. Kozel, Vilímek, Plocek, Bulavcsjak - R. Mitana, Rada.

Hodnocení utkání: "Na hřišti, kde většina lhoteckých hráčů v mládí vyrůstala a hrála (ať už za dorost, béčko či áčko), byla velká chuť bodovat. Bohužel v posledních týdnech se nám nedaří kombinovat směrem dopředu a podle toho taky dopadají výsledky. I když jsme po dlouhé době byli téměř kompletní, na produktivní domácí mladíky to nestačilo. Ti dali z pěti šancí tři góly a nedovolili nám přičichnout alespoň k bodu. My jsme drželi míč, trpělivě hráli uprostřed hřiště, ale bez efektu. Kromě gólů jsme prakticky měli jen jednu vážnější příležitost ke vstřelení branky. A to je za 90 minut málo."