Zde si můžete prohlédnout plán celého areálu TJ Sokol Kostelecká Lhota:
Pro názornost přidáváme i letecký snímek:
Areál letecky.jpg
Naše zrekonstruované hřiště se nachází v obci Koryta. Při průjezdu Kosteleckou Lhotou po hlavní silnici hledejte směrníky "Na Penaltě, hřiště a hospůdka." Na křižovatce v Korytech vás dále navede směrník "Hřiště."
Pro zobrazení na mapě klikněte na odkaz níže.
TJ Sokol Kostelecká Lhota
Hřiště "Na Penaltě" - Koryta
Předseda oddílu
Luboš Faltys
Kostelecká Lhota 66
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 602 871 599
Sekretář oddílu
Jaroslav Malátek 
Kostelecká Lhota 39
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 736 113 062
Správce hřiště
Luboš Faltys
Kostelecká Lhota 66
Kostelec nad Orlicí 517 41
tel. 602 871 599
Hospoda
Tomáš Plocek
Koryta 20
Kostelec nad Orlicí 517 41
autoři 2.jpg
S případnými dotazy na autory této stránky se obracejte na emailové adresy: daniel.faltys@gmail.com, nebo michal.faltys@gmail.com
Město Kostelec nad Orlicí
mesto.jpeg
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
msmt.jpg
Autoškola Podorlicko Jiří Myšák
Myšák.jpg
TFA s.r.o.
tfa.jpg
Chlenská uzenina
uzenina-logo.png
Barvy a laky Hostivař
barvy.gif
Obklady a dlaždy Josef Morávek
logo_josef.gif.png

oficiální stránky fotbalového klubu

Čtyřiadvacátý Lhota cup vyhrála Vysloužilá esa

Rekordní účast 25 týmů a vítězství týnišťsko-hradeckých Vysloužilých es. Tak se bude vzpomínat na 24. ročník Lhota cupu, který byl tradičně poslední podzimní fotbalovou akcí na Rychnovsku. Vítězné mužstvo rozhodně nejsou vysloužilá esa, neboť věkový průměr jejich hráčů je necelých 18 let. A to prim v týmu hrál šestnáctiletý Marek Kadrmas, který nakonec rozhodl o triumfu es v prodloužení finálového souboje s Mydliovci a po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Vysloužilá esa měla navíc neprůstřelného gólmana Dominika Flígra, který byl jednoznačně zvolen nejlepším ze všech pětadvaceti na turnaji. Zaujali ovšem i druzí Mydliovci, a to hlavně spanilou jízdou do finále bez jediné obdržené branky ve vyřazovacích bojích. Parta okolo kapitána Jakuba Jedlinského dokazuje, že turnaje v malé kopané prostě umí. Třetí místo brali vamberečtí mladíci, penaltoví mágové  - Toporové. A pohodu z podzimních výsledků na velikém hřišti si na to malé přivezli i Lipští kopáči, v jejichž týmu byl nejlepší střelec turnaje - sedmigólový David Mondík. Další podrobnosti z turnaje se dočtete po rozkliknutí článku. 
Po čtyřech letech se turnaj uskutečnil ve "velkém formátu" - na čtyřech hřištích místo obvyklých dvou. Letos jsme přivítali na lhotecké malé kopané ještě o jeden tým více, než bylo při dvacetiletém výročí turnaje. A s jistotou můžeme potvrdit, že se jedná o nejvyšší účast za posledních 10 ročníků. Přitom kvalita hry tím vůbec neutrpěla, naopak. Kdo nepředváděl rychlou a fyzicky náročnou hru, neměl šanci. Turnaj byl rozlosován tradičně dva dny předem a hrálo se v 5 čtyřčlenných a 1 pětičlenné skupině. Hrací doba byla 2x10 minut, v pětičlenné skupině 2x8 minut. Jedinou kaňkou bylo ubrečené podzimní počasí, které turnaj doprovázelo od samého rána. Ale i přesto se našlo spoustu těch, kteří přišli fandit a podpořit svoje favority. 

Skupina A

Jedinou pětičlennou skupinu měla dle papírových předpokladů vést voděradská Marie, ale nebylo tomu tak. Taktovky se ujak zdelovský FC Kozinec a po dvou výhrách a dvou remízách vyšel s 8 body jako vítěz áčka. Marie získala o bod méně a při pohledu na výsledky je jasné, že taktickou hrou se rozhodně nezabývala. Vše do útoku, to byla strategie Máry Bricha (divize Náchod), Jardy Hlavsy (2. liga Chrudim) a spol. Za povšimnutí stojí zvláště výsledek utkání s SK Dubina - 6:4. To byl suverénně nejgólovější zápas turnaje. O třetí místo ve skupině a případný postup do osmifinále byla tlačenice, nakonec si ho remízou v posledním zápase zajistil Vyšehrad - tým mladé borohrádecké generace. Svoje body si uhráli ve skupině i Chlajnos boys (kostelečtí dorostenci) a SK Dubina - jediný tým na turnaji, který jej odehrál bez střídání. Jednalo se o kluky z Pardubic, kteří jsou zvyklí na malou kopanou spíše na rovném povrchu z umělé trávy. 

Skupina B

Z této skupiny se nakonec později vyprofilovaly oba nejlepší týmy turnaje. Vysloužilá esa ukázala sílu už v těchto bojích, když získala plný počet bodů při impozantním skóre 7:1. Druzí Mydliovci oslnili při skóre 12:2, které si nejvíce nahnali v mači s Fan clubem Vrbice - 8:0. Ten byl smutným rekordmanem turnaje, když ve třech zápasech dostal dohromady 15 branek. Ale není se čemu divit, skupina B byla opravdu našlapaná a do osmifinále z ní neproklouzl ani Prima jam, jenž měl ve svém středu divizního Michala Žáka (Vysoké Mýto).  

Skupina C

V céčku byl nasazený favorit Union Kostelec a v prvních dvou zápasech svoji úlohu splnil. Výsledky 4:2 a 5:0 dávaly tušit, že Union má formu. Ale nakonec se vítězem céčka stali jaroměřští Pillsner urvem, kteří Union v posledním zápase přestříleli 3:2. Třetí ve skupině skončilo lukavické Bláto na hřišti a vůbec nejhorším týmem turnaje byli borci ze lhoteckého béčka Všekazy - nevstřelili ani gól a dostali jich hned 14.

Skupina D

Déčko potvrdilo, že se musí počítat se stále zkušenějším týmem kosteleckých Lajdáků. Jejich brankář Tonda Řehák nedostal ve skupině ani gól a od vlastní branky dirigoval 2 výhry a 1 remízu svého týmu. Druhé postupové místo si uhráli Krutonci, což byl tým složený z mladé vamberecké a lhotecké generace. Do osmifinále se z déčka prokousali Toporové a později dokázali, že ve skupině se turnaj nerozhoduje - ze třetí pozice si dokráčeli pro celkový bronz. Nenahraditelný nuly byly v této grupě sparingpartnerem, na němž si každý tým nahrál skóre. My ale tento mančaft máme ve Lhotě rádi a je to jeden z nejtradičnějších účastníků turnaje.

Skupina E

Éčko patřilo domácímu TRNu, který v úvodních dvou duelech zvítězil 4:0 a 4:1 a až v závěrečném zápase skupiny trošku ubral plyn - 1:1 s druhým týmem skupiny, Kluky paní Radky. Ti si uhráli 5 body druhé postupové místo a z éčka šly do osmifinále i třetí Skršice. Ve skupině E byla k vidění jedna výrazná futsalová individualita - domácí TRN posílil Víťa Hrubý, který je kmenovým hráčem Era-packu Chrudim. A mohl si tak zahrát společně se svým tátou Víťou starším. Jsme rádi, že o turnaj v Kostelecké Lhotě mají zájem i vrcholoví hráči. 

Skupina F

V poslední skupině byli dva jasní favorité - Čoginovy děti a Lipští kopáči. Prvenství si nakonec zajistili Lipští kopáči po přestřelce s Čoginovými dětmi (4:3), kde se zaskvěli dvougóloví Tomáš Sikora a David Mondík - později nejlepší střelec turnaje. Díky závěrečné výhře 5:0 nad Vražedným koktejlem si cestu mezi nejlepších 16 proklestili i Amatéři. Vražednej koktejl byl s nulou v kolonce bodů a skóre 1:14 druhým nejhorším týmem turnaje.

Osmifinále

Po sečtení základních skupin se utvořily dvojice pro osmifinále a nutno říci, že o zajímavé výsledky v této fázi nebyla nouze. Doslova šokovalo hladké vítězství 4:0 Mydliovcí nad Čoginovými dětmi. Suverénně si počínala i Marie FC proti Klukům paní Radky - dva góly Jakuba Korába a jeden Máry Bricha a bylo z toho jasné vítězství 3:0. Stejným výsledkem si pohrála Vysloužilá esa se Skršicemi. První gól v turnaji dostali v osmifinále Lajdáci, ale to jim nevadilo - s Vyšehradem si poradili 3:1. Velmi napínavé bylo utkání mezi Lipskými kopáči a Krutonky - nakonec skončilo 3:2 pro lipské. Na jediný gól postoupil Kozinec s Amatéry - mezi nejlepší osmičku poslal zdelovské Karel Vašátko. A k vidění byly i dva penaltové rozstřely. Po remízách 1:1 se zrodily v zápasech Pillsner urvem : Toporové a "bratrovražedném" derby TRN K. Lhota : Union Kostelec. V prvním případě se jaroměřským střelecky nedařilo a Toporové byli neomylní. Série mezi TRNem a Unionem se zdála nekonečná, v šesté se Union rozhodl změnit gólmana a to nakonec rozhodlo - Tomáš Matoušek z Unionu nakonec čtvrtý pokus Víti Hrubého ml. kryl a Aleš Hašek pak svůj 4. pokus za sebou proměnil a poslal Union mezi nejlepších osm. TRN v turnaji vlastně neprohrál, přesto se loučil brzy... 

Čtvrtfinále

Nejlepší osmička už byla skutečně fotbalově na vysoké úrovni. Jak jinak si vysvětlit, že nabitá Marie FC se loučila třígólovým přídělem od Mydliovcí. Union Kostelec, který měl velmi zajímavé hráče (Adam Novotný z dorostu FCHK, Aleš Hašek...) prohrál v atraktivním utkání s Lipskými kopáči 2:4. Poslední gól dostal až při závěrečné snaze o vyrovnání. Kozinec ve vyhroceném zápase nakonec podlehl Vysloužilým esům 1:2, bohužel zápas ovlivnily i nutné žluté karty. A i ve čtvrtfinále muselo dojít na penaltový rozstřel. Lajdáci to prostě uměli hrát vzadu na nulu, Toporům gól ale nedali. A tak se po bezbrankové plichtě šlo na "šestky". Brankář Lajdáků Tonda Řehák je nakonec rozhodl, bohužel pro jeho tým ale neproměněnou penaltou ve 4. sérii. Jinak ale v 5 zápasech inkasoval jedinkrát - kloubouk dolů před defenzivní hrou Lajdáků. 

Semifinále

Rozblácená hřiště, stálý déšť, přesto semifinále nabídla fotbalovou kvalitu, na níž byli fanoušci zvědaví. Mydliovce poslal do finále Dominik Trejtnar, byl totiž jediným střelcem v zápase proti Lipským kopáčům. Ti dost možná doplatili na zranění svého nejlepšího šutéra Mondíka. A Vysloužilá esa prostě chytla vlnu - Topory smázla 3:0 po dvou zásazích Tomáše Kosa a jednom Marka Kadrmase.

O 3. místo

Oba poražení semifinalisté se dohodli na penaltovém rozstřelu bez zápasu, nebylo se čemu divit. Po 6 zápasech (120 minut hry) už toho měli po semifinálovém zklamání "plné brýle". Toporové Lipské kopáče přestříleli a jak již bylo výše uvedeno - po třetím místě ve skupině dokráčeli pro celkový bronz. Přitom v turnaji vstřelili celkem jen 4 góly. Ale uměli penaltové loterie. Museli podstoupit tři a ze všech vyšli vítězně. 

Finále

To byla fotbalová lahůdka. Vysloužilá esa se brzy ujala vedení - Martin Hlaváč se prosadil individuálně a zakončil jak starý mazák. A pak už vzal otěže do svých rukou i nohou gólman es Dominik Flígr. Střelce Mydliovcí přiváděl k šílenství, chytal jim i dorážky, které už se zdály být jasnými góly. Až Adam Horák ho po nezištné přihrávce Romana Zajíčka prostřelil. A jelikož se po 20 minutách hry o vítězi nerozhodlo, muselo přijít prodloužení. Hrálo se už za snížené viditelnosti a v jeho 4. minutě přišel zlatý gól - příznačně z kopačky Marka Kadrmase, který svým fotbalovým projevem prostě o chlup převyšoval ostatní hráče turnaje. Celkem dal v turnaji 5 gólů, ten vítězný však byl samozřejmě nejcennějším. A tak mladíci z Týniště a Hradce prokázali, že s mladou fotbalovou generací to není tak zlé, jak se mnohdy povídá. Pravda, takto mladý vítězný tým Lhota cup dlouho nepamatuje. Kluci, díky za to a gratulace!

Závěr turnaje

Již skoro za tmy došlo k vyhlášení vítězů a udílení cen nejen nejlepším týmům, ale i jednotlivcům. Takže sečteno: 1. Vysloužilá esa, 2. Mydliovci, 3. Toporové, 4. Lipští kopáči. Nejlepší střelec: David Mondík (Lipští kopáči) - 7 branek. Nejlepší hráč: Marek Kadrmas (Vysloužilá esa) - 5 branek včetně vítězné v prodloužení finále a několik dalších asistencí spoluhráčům. Nejlepší gólman: Dominik Flígr (Vysloužilá esa) - jen 3 inkasované branky za celý turnaj.

Ředitel turnaje Luboš Faltys poděkoval také rozhodčím za perfektně zvládnutý průběh turnaje. Podíleli se na tom: Leon Horský, Martin Hlaváč, Milan Jindáček, Tomáš Matuška a Luboš Plocek. 

A zároveň bylo vysloveno přání, aby se jubilejní 25. ročník uskutečnil s podobně hojnou účastí i fotbalovou kvalitou. Takže chlapi - na konci listopadu 2019 naviděnou v Kostelecké Lhotě.
 
12.03.2019 20:46:46
Daniel Faltys
  1. Deštné  0:0 0
  2. Borohrádek 0:0 0
  3.  Rychnov B 0:0 0
  4. Černíkovice 0:0 0
  5. Doudleby 0:0 0
  6. Zdelov     0:0 0
  7. Častolovice 0:0   0
  8. Kostelec B 0:0 0
  9. Lukavice 0:0 0
10. Dobruška B 0:0 0
11. Albrechtice 0:0 0
12. Žďár n. Orl. 0:0 0
13. Kost. Lhota 0:0 0
14. Petrovice 0:0 0
Konec
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one