S případnými dotazy na autory této stránky se obracejte na emailové adresy: daniel.faltys@gmail.com, nebo michal.faltys@gmail.com
Autoškola Podorlicko Jiří Myšák
TFA s.r.o.
Chlenská uzenina

Archiv

...a to i navzdory zlepšené hře. Kdo viděl, nejspíš nechápe postavení obou mužstev v tabulce po 5. kole. Předposlední Kostelecká Lhota první Borohrádek 75 minut přehrávala na jeho hřišti, ale bohužel to zase k bodům nevedlo. V první půli byl míč takřka výhradně na kopačkách lhoteckých, ale gólově se nám podařilo prosadit až po zahození cca 5 šancí. Těsně před přestávkou se náramně obloukem přes gólmana trefil David Rešl - 0:1. Po návratu z kabin jsme však zůstali v desetiminutovém limbu a borohrádečtí hned trestali. Nejprve Malichenko a dvě minuty po něm Brendl - 2:1. Následných 30 minut jsme opět byli lepším týmem a nakonec se nám povedlo vyrovnat Romanem Svatošem z hodně kontroverzní penalty v 86. minutě - 2:2. Sudí Moravec však vykouzlil i penaltu pro domácí v 89. minutě, kterou proměnil nebojácný gólman Lifka a stanovil tak konečné skóre na 3:2. Jak pravil smutný předseda po zápase - jestli takhle budeme hrát dál, tak už snad musíme někdy taky vyhrát... Tak uvidíme s Doudlebami. Za Borohrádek pochvala všem, když už nejsou body, alespoň se na náš fotbal dalo dívat.
V sobotu 7.9. se zápas lhoteckého B týmu s Rokytnicí neuskuteční. Zápas je odložen prozatím na neurčito - ze zdravotních důvodů týmu z Rokytnice.
Zápas se Zdelovem v plné nahotě ukázal, jaké směřování budou oba týmy v této sezoně mít. Zatímco v létě výrazně posílení Zdelováci míří do nejvyšších pater, my si pomalu musíme zvyknout na boj o setrvání v Okresním přeboru. Hosté měli famózní vstup do utkání, když už ve 4. minutě napřáhl svojí obávanou levačkou zdelovský kapitán David Komárek a jeho přesně mířený projektil zastavila až síť - 0:1. O pár minut později měl na noze gól Karel Vašátko, ale naštěstí pro nás překopl branku. A pak se hrál fotbal, který více než 200 přihlížejících příliš nenadchnul. Z naší útočné snahy lze vypíchnout snad jen střelu Radka Scholzeho, kterou Milan Vik raději vyrážel na roh. Ve druhé půli se změnilo počasí a kvalitě fotbalu to prospělo. Mokrý trávník čím dál více vyhovoval viditelně rychlejším hostům a bylo otázkou času, kdy nás dorazí. My se jen horko těžko dostávali přes půlku, o nějaké smysluplné kombinaci nemůže být ani řeč. Definitivní rozuzlení zápasu přišlo až 5 minut před koncem, kdy Tomáš Hurdálek celkem šťastně snad kolenem trefil míč přesně pod břevno - 0:2. Kosmetickou úpravu skóre pak zařídil o minutu později Michael Neubeceker z penalty - 0:3. Napravit nepovedený dojem z derby se pokusíme v Borohrádku. Nebude to však nic jednoduchého, borohrádečtí se zařadili mezi favority soutěže a nyní okupují druhou příčku. A ještě poslední poznámka k zápasu Lhoty se Zdelovem. Chválíme trojici rozhodčích z Hradecka. Takto by měl vypadat přístup k hráčům a dalším aktérům utkání. Zápas totiž proběhl v naprostém klidu, i když se jednalo o třaskavé derby před zraky velkého množství fandů.
Povedený úvod sezony za sebou má naše bengo. Po vítězství 5:2 v Olešnici si užilo i domácí výhru. V neděli 25.8. si před slušnou diváckou kulisou svěřenci Pavla Houserka poradili 2:1 s Čermnou, která patří mezi favority soutěže. Fanouškům naší "juniorky" se tak naskýtá nevšední pohled na tabulku, viz příloha tohoto článku. Na týmu je znát, že ho vedou fotbalem otřískaní borci, kteří před pár lety táhli ještě lhotecký "A" tým. Ba co víc. Tahle parta okolo kapitána Honzy Vondráčka se baví i mimo fotbal. Důkazem budiž společná grilovačka, kterou kluci plánují ve volném víkendu, jenž na ně nyní kvůli lichému počtu týmů v OP IV. třídy čeká. Chlapi - načerpejte síly, utužte partu a 7. září hrrrr doma na druhou Rokytnici.
I když jsme si plánovali přivézt z Křivic tři body, můžeme být rádi alespoň za dva. Díky naší impotenci v útočné fázi jsme zápas dovedli až do penalt, kde jsme také góly nedávali. Soupeř na tom byl podobně, a tak se kopalo až do sedmé série penalt... V samotném utkání jsme byli lepší na míči, dokázali jsme si vypracovat vyložené šance, ale jejich zužitkování bylo prachbídné. Když už jsme přeci jen míč do sítě dotlačili, byl nám pískaný útočný faul... A tak jsme byli moc rádi, když jsme přežili i ojedinělé akce domácích a Roman Svatoš nás poslal do vedení. To se psala 55. minuta. Náš kanonýr pláchnul po své levé straně hřiště a přesně mířenou křížnou střelou otevřel účet zápasu. Dlouho to vypadalo, že už tímto skóre zápas skončí. Pak ale na hřiště vběhl domácí Jakub Hladík a za dvě minuty napálil přímý kop přes zeď přesně k tyči - 1:1 v 82. minutě. A pak už to bylo jen čekání na penalty, protože domácím se remíza líbila a my prostě neměli svůj den. Po pěti sériích to bylo v rozstřelu 2:2, a tak se pokračovalo dál až do sedmé série, kde Dan Faltys dal a soupeř už nikoliv. Utkání jasně ukázalo, komu bude letos patřit suterén Okresního přeboru... Nebo překvapíme a papírové předpoklady v derby se Zdelovem roztrháme na cáry? Přijďte se podívat, derby nás čeká první zářijový den.
Zápasy Lhoty s Černíkovicemi bývají bohaté na góly a nejinak tomu bylo i tentokrát. Slavícímu sedmdesátníkovi Zdeňku Hamplovi jsme však příliš radosti neudělali. V brankových hodech jsme podlehli Černíkovickým 3:6. Kanonádu načal už v 11. minutě Vitalii Orlov, kdy propasíroval míč do sítě z mely v malém vápně. O šest minut později bylo vyrovnáno - David Rešl hlavičkoval milimetrově přesně, 1:1. Jenže ve 22. minutě se hosté opět ujímají vedení - Vitalii Orlov svým druhým přesným zásahem dává na 1:2. Do poločasu pak taháme za trošku kratší konec a Jan Plašil nám ještě před odchodem do kabin dává další políček - 1:3. Do druhé půle střídáme a obraz hry se mění. Najednou jsme aktivnější a ve 49. minutě dává opět hlavičkou David Rešl kontaktní gól na 2:3. Naše radost má však jepičí život - Vitalii Orlov kompletuje hattrick a soupeř nám opět odskočí na rozdíl dvou branek, 2:4. Ani to však netrvá dlouho, neboť po centru Romana Svatoše se prosazuje Milan Bulavcsják hlavou a opět snižuje na rozdíl jediného gólu - 3:4. Zápas nakonec rozhoduje v 80. minutě neudržitelný Orlov, který dává už svůj 4. gól - 3:5. Posledních deset minut bylo zbytečných emocí, které vyústily v penaltu pro hosty, dvě červené pro nás a konečnou úpravu skóre z kopačky Martina Stodůlky - 3:6. Ze závěru tohoto zápasu se budeme oklepávat ještě dlouho. Přitom už v sobotu nás čeká zápas o 6 bodů v Křivicích. Tak snad poprvé v sezoně zabodujeme.
Do Orlických hor jsme cestovali s vědomím posledního průšvihu, kdy jsme na Deštné dostali potupných 6 gólů, což nakonec tehdy vyústilo v rezignaci Míry Žežuleho. V sestavě bez marodů a dovolenkářů jsme měli za cíl odehrát zápas se ctí a to se povedlo. Dokonce jsme šli i do vedení, když po faulu na Patrika Briesela proměnil pokutový kop Dan Faltys. To se psala 32. minuta. Pár minut nato dostali možnost zahrávat penaltu i domácí a David Kárník ji se štěstím proměnil - bylo to o fous, Marek Vavřinec si na míč sáhl. Po vyrované první půli se po změně stran domácí přeci jen více tlačili k naší brance. Ale druhou nabídnutou penaltu napálil tentokrát Kárník vysoko nad a další akce horalů jsme dokázali eliminovat. Rozuzlení zápasu bylo nečekané - v 68. minutě se do naší šestnáctky snášel dlouhý vysoký míč a našel hlavu Radima Prázy, nejmenšího hráče na hřišti. Ten ho trefil tak dokonale, že nešlo zabránit jeho cestě do sítě - 2:1. V závěru zápasu jsme tlačili, ani vyloučení Radka Štěpána naši snahu o vyrovnání nepřibrzdilo. Ale žádná z akcí ani standardek se neujala, takže nakonec po srdnatém boji v typickém horském sychravém počasí odjíždíme s prázdnou. Zabodovat zkusíme s Černíkovicemi doma.
V prvním "ostrém" zápase ročníku 2019/2020 jsme přivítali Doudleby. Jednalo se o zápas 2. kola Poháru OFS a ve Lhotě jsme to pojali jako nejlepší možné přípravné utkání před mistráky s kvalitním soupeřem. V prvních patnácti minutách bylo znát, že Doudleby jsou zvyklé na vyšší tempo z I.B třídy a přehrávaly nás. Paradoxně jsme to však byli my, kdo otevřel skóre. Navrátilec do lhoteckého dresu Patrik Briesel utekl po levé straně hřiště, namazal Romanu Svatošovi a ten z 15 metrů nedal Gärtnerovi šanci - 1:0. Ale za dvě minuty bylo srovnáno. Jan Kopsa nejspíš zamýšlel centrovat, avšak jeho bochánek se mu povedl tak dokonale, že zapadl přesně na zadní tyč - 1:1. Do konce první půle pak byly k vidění slušné fotbalové momenty na obou stranách. Hosté orazítkovali břevno Pepou Hudouskem, my kontrovali střelou Radka Scholzeho, z níž musí pálit prsty "Geryho" ještě dnes. V samém závěru prvního poločasu se hosté ujali vedení, když vystihli naši chybnou rozehrávku a Petr Brandejs vstřelil rozhodující branku - 1:2. Druhá půle už tolik vzruchu nepřinesla, Doudlebští pečlivě hlídali svůj náskok a my už jsme nenašli sil k vyrovnání. I když celkem blízko k němu měl Patrik Briesel, ale trefil jen připraveného gólmana Velešova a k dorážce už se nepropracoval. V poháru tedy končíme, ale se vztyčenou hlavou. Nyní už se těšíme na první kolo - v sobotu 10.8. zajíždíme do Orlických hor na Deštnou.
Po uplynutí doby pro hlášenky přinášíme již definitivní jízdní řád našich týmů v okresních soutěžích. Áčko čekají hned čtyři derby s týmy, které jsou od Lhoty vzdálené maximálně 5 kilometrů. Se Zdelovem 1. září, s Doudlebami 15. září, v Častolovicích 5. října a s Kostelcem "B" 13. října. Béčko sehraje pouze 8 utkání v devítičlenném OP IV. třídy. Tam naopak pravé derby k vidění není, zato na nás čekají s novými soupeři pěkné výlety - do Rokytnice, Dobrušky, Slatiny... Více info v příloze PDF - verze pro tisk.
Lhotecký fotbal se na sklonku uplynulé sezony dostal do hledáčku médií. Nejprve se o fotbal ve Lhotě zajímal časopis "Fotbal v kraji" a nedlouho nato vyšel v "Orlickém týdeníku" rozhovor s Pavlem Hejčlem - gólmanskou legendou, který na jaře odehrál svůj poslední zápas kariéry. Oba články vám přinášíme v PDF formátu. Více po rozkliknutí odkazů níže.
  1. Deštné  66:32 36
  2. Borohrádek 44:21 36
  3.  Rychnov B 51:27 31
  4. Černíkovice 42:26 29
  5. Doudleby 30:22 28
  6. Zdelov     39:28 26
  7. Častolovice 46:27   25
  8. Kostelec B 27:31 19