Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Hlavní stránka

IMG_1935.JPG
Třiadvacátý Lhota cup je za námi a vítěznou trofej si tentokráte odvezli hráči Jogy bonito. Parta okolo letohradského Radka Tichého má ráda kouzla s míčem, proto ten název po vzoru brazilských hračiček. Tentokráte ale museli kromě kouzel předvést i nesmírnou bojovnost a obětavost. Letošní ročník byl totiž mimořádně silný, vždyť druhé Čoginovy děti měly sestavené mužstvo z hráčů krajského přeboru a třeba nejlepší střelec turnaje Marek Brich má divizní zkušenosti. Ten se svojí Marií obsadil celkově 3. místo a mezi nejlepší čtyřku se dostali doudlebští TJ Velešov. Již tradičně se udílely i individuální ceny - nejlepším gólmanem byl vyhlášen Jan Ehrenberger z vítězného mužstva a nejlepší hráčem Tomáš Přikryl z Čoginových dětí, který se blýskl pěti nastřílenými góly včetně jednoho efektního ve finále turnaje.
Třiadvacátý Lhota cup ve statistice všeho druhu - více po rozkliknutí.
Zde najdete kompletní výsledkový servis Lhota cupu 2017. Více po rozkliknutí.
V menu Lhota cup a podsekci Lhota cup 2017 naleznete rozlosování do skupin a také kompletní hrací plán. Prosíme mužstva, aby si nastudovala svůj hrací plán a ke svým prvním zápasům se dostavila včas! Kromě toho zde naleznete také nominované rozhodčí a pravidla turnaje. Jo a ještě jedna důležitá věc - kopačky s kolíky nechte doma. Hřiště je připravené na lisovky a s kolíky vás nepustíme na plac.
Lhota cup 2017 klepe na dveře, a tak postupně zveřejňujeme aktuality k turnaji. V menu vlevo v sekci Lhota cup naleznete podsekci Lhota cup 2017. Zde je nově zveřejněn kompletní seznam všech 16 účastníků turnaje, informace k rozlosování nebo hracímu plánu, ale i třeba předpověď počasí na dny před turnajem i v den konání.
Hrozivou podzimní bilanci na vlastním hřišti jsme ještě zhoršili posledním utkáním, kdy jsme v odloženém 12. kole přivítali Černíkovice. Na bodový úspěch z minulého týdne ve Zdelově jsme nedokázali navázat a po prohře 1:3 tak přezimujeme ve spodních vodách tabulky Okresního přeboru. Zápas se odehrál na slušně připraveném hřišti v podzimním marastu, přesto za docela solidního diváckého zájmu. Lépe do něho vstoupili hosté, kteří vedli už v 10. minutě po gólu Malashevskyiho. Lhotečtí našli odpověď v 36. minutě, kdy horký brambor doklepl do sítě Patrik Briesel. Přesto jsme remízový stav neudrželi ani do poločasu. Ve 40. minutě dal na 1:2 Matěj Vašata. Tentýž hráč pak pečetil vítězství hostů v 72. minutě. Lhota tak ukončila podzimní trápení a o dlouhé zimní pauze je rozhodně nad čím přemýšlet.
Je to stará známá pravda a jednou se zase potvrdila. Ať je situace mužstev v tabulce jakákoliv, v derby prostě není favorita. Na Lhotu ve Zdelově by si vsadil málokdo, spíš se čekalo jednoznačné vítězství domácích. Ti však jak píší na svém webu - góla by v sobotu prostě nedali ani do tmy. A tak Lhoteckým ke třem bodům stačil jeden přesný zásah, o nějž se postaral už v první minutě Michal Faltys. Pak následovalo poctivé bránění a festival zahazování šancí v podání domácího týmu. Poděkování za účast na zápase zaslouží především naši starší hráči, kteří s domácími udrželi krok. Je to sice malá náplast na zpackaný podzim, ale zaplaťpánbůh za to. Pokud se povede bodovat za týden v posledním podzimním mači s Černíkovicemi, bude přezimování přeci jen o trošku veselejší, než jak to vypadalo před derby.
Podzimní trápení lhoteckých fotbalistů pokračovalo i v Křivicích. V poslepované sestavě bez vyloučených a zraněných hráčů jsme sice domácí přehráli na držení míče, ale fotbal se hraje na góly. Těch dáváme na podzim opravdu málo, a tak nemůžeme počítat s bodovým ziskem ani s kvalitativně srovnatelnými soupeři. Naše hra opět postrádala překvapivý moment v útočné fázi, kdežto Křivičtí dokonale využili šance, které se jim naskytly. Poprvé se síť za Markem Vavřincem vlnila v 17. minutě - po gólu Ladislava Tobiáška. Těsně před odchodem do kabin zvýšil na 2:0 pro domácí jejich nejlepší střelec - rychlonožka Jan Lochman. A sedm minut před koncem dal Křivickým definitivu teprve šestnáctiletý Dominik Vystavěl, pro něhož to byla zřejmě premiérová branka v dospělém fotbale. Čestný úspěch Lhoty zaznamenal na konci David Rešl, který se tak osamostatnil na čele tabulky lhoteckých střelců - se 3 góly. I to vypovídá o nezvládnutém podzimu. Co se bude dít v sobotu 11.11. ve Zdelově, kde se předehrává první jarní kolo? Snad to bude derby odehrané se ctí...
Větrná bouře doprovázená silnými dešťovými srážkami zapříčinila odložení nedělních fotbalových zápasů napříč všemi soutěžemi a Lhota nebyla výjimkou. Duel s Černíkovicemi je nyní přeložen na 19. listopadu s výkopem od 13:30 hodin. Lhotečtí fotbalisté se v tomto týdnu sejdou na trénink ve čtvrtek od 16:00 hodin a v sobotu 4.11. je čeká důležitý zápas v Křivicích s výkopem již ve 14:00 hodin.
Ve značně oslabené sestavě přijela Lhota k zápasu do Ohnišova. Na lavici náhradníků byl k dispozici jediný hráč. Jenže domácí na tom byli ještě o něco hůře, když do utkání na prvních několik minut nastoupili dokonce v deseti. V první půli byla hra poměrně vyrovnaná, zatímco Lhota se snažila dostávat do šancí postupným útokem, Ohnišov hrozil především rychlými brejky. A po necelé půlhodince hry se jako první radovala Lhota. Po nedovoleném zákroku na Michala Faltyse nařídil sudí Jedlinský pokutový kop, který s přehledem poslal do sítě Patrik Briesel. Do poločasu se nic neměnilo, a tak šla do kabin Lhota s optimismem v žilách. Jenže na druhou půli se z volební komise dostavili opozdilci Kováč s Mackem a domácí jako by to polilo živou vodou. Druhý jmenovaný si během prvních pěti minut druhého poločasu našel dva dlouhé míče za obranu a otočil průběh utkání. Lhota se pak už nedokázala vrátit do zápasu, naopak rychlík Práza dvakrát utekl naší obraně a naservíroval Mackovi na další dva góly před prázdnou branku. Dalo by se tak říct: Macek vs. Lhota 4:1.
  1. Javornice  59:13 41
  2. Přepychy 57:10 37
  3.  Deštné 43:24 34
  4. Zdelov 44:23 28
  5. Lukavice 42:37 25
  6. Černíkovice     30:32 22
  7. Borohrádek 37:35   21
  8. Ohnišov 28:27 18