Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Ze Žďáru vezeme tři body po výhře 2:1

Tristní bilance ze hřišť soupeřů a šest absentujících hráčů Lhoty, vyhlídky před zápasem ve Žďáru nebyly růžové. Ale hráči širšího kádru, kteří do zápasu zasáhli, odvedli dobrou práci a Lhota zaslouženě zvítězila 2:1. V prvním poločase se ujala vedení brankou Michala Faltyse, který dorazil přímý kop Romana Svatoše. Ve druhém dějství pojistil lhotecké vítězství David Rešl, který se prosadil hlavičkou po rohu. Na konečných 2:1 upravili domácí až v nastaveném čase, kdy se parádně do šibenice trefil stoper Petr Rydrych. Lhota se radovala teprve z druhého venkovního vítězství. A to tím jediným bylo v Přepychách, které ze soutěže odstoupily.
Žďár - K. Lhota 1:2

Jak již bylo výše uvedeno, Lhota odjela k zápasu do Žďáru zdecimována zraněními a nemocemi. Zápasu se nezúčastnili Luboš Andrle, Miloš Andrys, Dan Faltys, Petr Jakubec, Vojta Kvasnička a Petr Oberreiter. Místo nich dostali šanci od začátku Jarda Filip či Láďa Morávek, do útoku nastoupil po dlouhé době od úvodního hvizdu Tomáš Chaloupka a na lavičce byli připraveni Radim Vondráček a Petr Dostál.
Tyto velké změny v sestavě však Lhotu nevykolejily a od prvních minut diktovala tempo hry. Sice zpočátku daleko od branky soupeře, ale míč kontrolovala. Postupem času došlo i na zakončení, ale naše střely ze střední vzdálenosti postrádaly razanci. Po půlhodině hry se Lhota právem dožadovala pokutového kopu, když byl ve vápně evidentně sražen Tomáš Chaloupka. Píšťalka sudího však zůstala překvapivě němá. O pět minut později už se však faul pískal, výhodu přímého kopu jsme měli po přidržení Ládi Morávka. Exekuce se ujal Roman Svatoš, jeho povedenou ránu domácí gólman pouze vyrazil před sebe a dobíhající Michal Faltys nemohl minout - 0:1. Žďár se za celý první poločas k výraznému ohrožení naší branky nedostal, jeho hra byla založena na nakopávaných míčích na ostrostřelce Karkulu, kterého jsme však absolutně vymazali. Do kabin se tak odcházelo za příznivého stavu pro Lhotu.
Po změně stran se změnil i obraz hry. Lhota zhruba od 55. minuty vyklidila pozice a nechala hrát domácí. Jedinou vážnější šancí, ze které jsme mohli skórovat, byla dorážka Patrika Baža po rohu, kterou ale gólman Žďáru zlikvidoval. Další pasáž hry se odehrávala na naší polovině, ale žďárští podobně jako my v první půli nenašli recept na pozornou obranu. Naopak to byli lhotečtí, kteří zvýšili svoje vedení. Po rohovém kopu Romana Svatoše se nejvýše do vzduchu pověsil David Rešl a potvrdil svůj gólový apetit z posledních zápasů - 0:2. Byla to šestá branka lhoteckého kapitána v posledních třech zápasech! A jak se později ukázalo, tak také vítězná. Žďár nás totiž ke konci zápasu přehrával. Nejprve nás málem donutil ke vstřelení vlastní branky, ale Lohňa zázračně vyrazil míč na roh. Z dalších závarů se pak domácím neurodilo, až v nastaveném čase se z 20 metrů trefil do šibenice kapitán Petr Rydrych. Byla to však poslední akce zápasu, a tak si Lhota mohla vychutnat vítězný pokřik.

Fakta z utkání

Branky: 35. min. Michal Faltys - 0:1, 70. min. David Rešl - 0:2. 90. min. Petr Rydrych - 1:2.
Rozhodčí: Oldřich Štancl - Jakub Ludvík, Vojtěch Šanc.
ŽK: 3:2 (za Lhotu Jarda Pavlíček a Láďa Morávek). ČK: 0:0. Poločas: 0:1. Diváci: 40.

Sestava Lhoty: Lohniský - Filip, Pavlíček, Hrubý, Bažo - Svatoš, Rešl, Morávek, Plocek - Chaloupka (60. Dostál), M. Faltys (70. Vondráček).