Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Ze Žďáru vezeme tři body!

Parádní vstup do nové sezony za sebou mají lhotečtí fotbalisté. Ve Žďáru vyhráli díky gólu Davida Rešla 0:1 a mohou se tak radovat ze zisku prvních tří bodů. Nezvykle omlazený lhotecký mančaft sehrál výbornou partii v prvním poločase, kdy vstřelil gól, nastřelil tyčku a neproměnil penaltu, ve druhém se pak kvalitní defenzivou ubránil útočným nájezdům domácích.
Lhota nastoupila do utkání značně oslabena o pilíře základní sestavy (Jelínek, Jakubec, Václavík, Andrle, Pavlíček, Málek), zato s velmi omlazeným kádrem, který o tři body bojoval od první do poslední minuty.

Žďár - Kostelecká Lhota 0:1

Svěřenci trenéra Hampla se od úvodního hvizdu snažili hrát kombinační fotbal, kterým svého soupeře zřejmě zaskočili. Již po deseti minutách hry utekl po levé straně Honza Potoček, avšak místo střely zvolil přihrávku, která zůstala nevyužita. Lhota i poté byla mírně lepším týmem a vytvořila si řadu standardních situací. Tu nejnebezpečnější měla ve 25. minutě, kdy Petr Oberreiter z 22 metrů napálil míč do tyče! O několik minut později však poprvé udeřilo. Luboš Hojný udělal z obránců Žďáru solné sloupy, dostal míč do malého vápna a tam se nejlépe orientoval David Rešl, který svůj debut ve lhoteckém dresu oslavil gólem - 0:1! A do poločasu mohlo být ještě veseleji. Autor branky David Rešl se prodral do vápna, byl faulován a sudí Moravec bez váhání ukázal na penaltový puntík. Miloš Andrýs však na gólmana Žďáru nevyzrál, a tak se do kabin odcházelo za stavu 0:1 pro hosty.

Po změně stran se ujal taktovky Žďár a na rozdíl od prvního poločasu, kdy si prakticky nevytvořil vážnější situaci vedoucí ke vstřelení branky, začal zle zatápět pod lhoteckým kotlem. Dvakrát o sobě dal vědět kanonýr Bílek, ale jednou na centrovaný míč nedosáhl a podruhé, když se řítil sám na Pavla Hejčla, v koncovce zklamal. Lhota se po celý druhý poločas bránila a spoléhala na rychlé protiútoky. Po jednom z nich mohl skórovat kapitán Petr Macháček, ale nezištnou přihrávku Tomáše Chaloupky nevyužil a svoji střelu poslal vedle pravé tyče domácí svatyně. Ke konci zápasu pak Žďár hrozil z četných standardních situací a rohů, ale pozorná obrana Lhoty se skvěle chytajícím Pavlem Hejčlem všechno nebezpečí vždy včas zlikvidovala. A jelikož domácí za celých 90 minut hry nedokázali míč dopravit do sítě, mohli se z hubeného, ale zaslouženého vítězství radovat lhotečtí fotbalisté.

Fakta z utkání: Branka: 30. minuta David Rešl. Rozhodčí: Moravec - Leimer, Jakubec. Diváci: 50. Žluté karty:

Sestava Lhoty: Hejčl - Faltys M., Oberreiter, Faltys D., Andrys (46. Myšák Z.) - Hojný, Macháček, Rešl, Potoček - Chaloupka (90. Janeček), Žežule.

Hodnocení redaktora: "Lhota uspěla ve Žďáru díky třem základním věcem. Za prvé odvedla kvalitní práci v defenzivě. To ale neznamená, že obrana vynikla nad zálohou a útokem. Svoji obranné úkoly si plnilo všech deset hráčů v poli. Za druhé zachytal výborně gólman Pavel Hejčl. Neměl sice mnoho parádních, či snad velmi obtížných zákroků. Ale vše pochytal s naprostou jistotou a dodal tak mužstvu potřebný klid. A za třetí se mužstvo neuvěřitelně semklo, jeden hráč bojoval za druhého, ani jeden souboj nebyl vypuštěný, zkrátka pro tři body se dřelo a makalo. Musíme ale také pochválit útočnou aktivitu našeho týmu, vždyť kdybychom proměnili penaltu a Edův přímý kop skončil v síti, bylo to po poločase 3:0 a nebylo by co řešit. Když takový výkon Lhota zopakuje proti silné Lípě, mohou se dostavit další bodíky do tabulky."