Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Vyhrocený zápas s Javornicí jsme nakonec zremizovali 3:3

S neoblíbeným soupeřem jsme opět sehráli nevydařené utkání. Javornice šla rychlým gólem do vedení, do poločasu jsme Petrem Jakubcem srovnali. Po přestávce jsme dokonce otočili na 2:1 zásluhou Davida Rešla, ale poté hosté z vymyšlené penalty vyrovnali Šreflem a následně Plašil nádherným angličanem převážil misky vah na javornickou stranu. O konečné dělbě bodů rozhodla 89. minuta, kdy mladý sudí Jaroš vykouzlil penaltu i pro Lhotu a Víťa Hrubý stanovil konečné skóre na 3:3. Utkání opět sledovalo přes 100 diváků, kteří možná ocenili emocionální náboj utkání. Ale po fotbalové stránce to byl především boj a okopávaná, na což doplatil červenou kartou Roman Svatoš.
Kost. Lhota - Javornice 3:3

Zápas začal přesně podle plánovaného scénáře. Hosté se svojí agresivní hrou snažili Lhotě fotbal od první minuty znepříjemnit a to se jim dokonale dařilo. Po 10 minutách nebyl ve lhoteckém mužstvu snad jediný hráč, na něhož by nebyl spáchán nějaký faul. Rozhodčí však javornickým jejich hru toleroval, a tak se na hřišti spíše bojovalo o každý metr, než hrál pohledný fotbal. Tím víc poté, co hosté dlouhým nákopem překopli lhoteckou obranu a Josef Kovaříček v jasné šanci nezaváhal - 0:1. Lhota chvíli nevěděla, jak odpovědět. Kombinací to nešlo, centrovanými míči do vápna už vůbec ne. Přesto po jednom centru z levé strany přišlo vyrovnání. Jirka Plocek orazítkoval tyč a dobíhající Petr Jakubec měl snadnou úlohu - 1:1. Po půlhodině se tak znovu začínalo od nuly. Vášně vzbudila 35. minuta, kdy Jarda Pavlíček ve snaze odvrátit míč do bezpečí jen trefil hlavu malého Plašila. Jelikož by hostující útočník nebýt faulu běžel sám na bránu, dožadovali se javorničtí červené karty. Ale marně, sudí sáhl pouze po kartónku žluté barvy. To bylo z první půle vše podstatné.

O poločase udělali lhotečtí trenéři vítr v sestavě, provedli hned trojnásobné střídání a zpočátku to vypadalo, že to byl dobrý tah. Zvláště, když střídající Michal Faltys předložil míč Davidu Rešlovi a ten vymetl šibenici - 2:1. Odpověď hostí na sebe nenechala dlouho čekat, byť největší zásluhu na ní měl rozhodčí. Ten odpískal údajné držení ve vápně Vojtovi Kvasničkovi při rohovém kopu. Perličkou na celé věci bylo, že za toto držení dostal žlutou kartu Lukáš Lohniský, který v situaci vůbec nefiguroval. Následnou penaltu pak Martin Šrefl proměnil a vyrovnal na 2:2. A skóre se poté dále hýbalo jako na houpačce. Javornice se podruhé v zápase dostala do vedení zásluhou Michala Plašila, který vystihl naši špatnou rozehrávku, navedl si míč doleva, zasekávačkou si ho připravil na pravou nohu a střelou na zadní tyč vymetl pavučiny v šibenici - krásná individuální akce a soupeř vede 2:3. Lhotečtí se však se situací nesmířili a snažili se přes hustou obranu prosadit. Leč nedařilo se a nervozita byla patrná. Vrcholem pak byl šlapák Romana Svatoše, za nějž byl vyloučen. I v deseti jsme byli lepším týmem, hosté míč jen odkopávali do bezpečí a nikam se zbytečně nehrnuli. Naši snahu o vyrovnání nakonec ocenil muž v černém, který po souboji Petra Jakubce s javornickým obráncem asi jako jediný viděl faul. Nařízenou penaltu v 89. minutě s přehledem proměnil Víťa Hrubý a stanovil konečný výsledek zápasu na 3:3. Tímto výsledkem jsme soupeře nepustili v tabulce před sebe. Za týden máme volno, nejspíš sehrajeme přátelské utkání v Petrovicích a pak už nás čeká derby ve Zdelově, kde se nám dlouhodobě daří. Snad dosavadní statistiku potvrdíme.

Fakta z utkání

Branky: 15. min. Josef Kovaříček - 0:1, 30. min. Petr Jakubec - 1:1, 55. min. David Rešl - 2:1, 60. min. Martin Šrefl z penalty - 2:2, 65. min. Michal Plašil - 2:3, 89. min. Víťa Hrubý z penalty - 3:3.
Rozhodčí: Daniel Jaroš - Pavel Vích, Jiří Fišer.
ŽK: 2:6. ČK: 1:0 (70. min. Roman Svatoš). Poločas: 1:1. Diváci: 120.

Sestava Lhoty: Lohniský - Hrubý, Pavlíček (80. Bažo), Andrle, Andrys (46. Oberreiter) - Svatoš, Rešl, D. Faltys (46. Kvasnička), Plocek - Jakubec, Václavík (46. M. Faltys).

Hodnocení zápasu: "Styl Javornice nám zkrátka nesedí a není divu, že jsme soupeře nepřehráli podobně, jako třeba Rokytnici. Nedařilo se nám zrychlit hru, občas jsme si zavařili i sami chybnými přihrávkami. Když soupeř vycítil šanci, napadal naši rozehrávku a těžil z toho. Směrem dopředu jsme byli zvláště ve vápně téměř bez šancí, důrazní hráči Javornice veškeré nebezpečí hasili odkopy kamkoliv. Zaplaťpánbůh, že jsme ze zápasu vytěžili alespoň bod. Škoda ztráty Romana Svatoše, který bude za vyloučení stát minimálně jedno utkání. Bohužel ve Zdelově. Abychom ale neviděli jen negativa, dobré je, že se scházíme v 16 lidech a můžeme adekvátně střídat. Pozitivní také je, že v závěru zápasu si vynutíme tlak, který vede k vyrovnávacím gólům. Ať už před 14 dny v Černíkovicích, nebo teď proti Javornici."