Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Vítězná šňůra přetržena, Petrovice nás udolaly 1:0

Ve Lhotě už se pomalu stává tradicí, že potřebné vždy obdarujeme. Vloni jsme v součtu rozdali 6 bodů sestupujícím týmům z Černíkovic a Dobrého, nyní jsme propadli na půdě Petrovic, které se před utkáním krčily na posledním místě tabulky s pouhými 3 body. Leč bohužel, rozdíl mezi tabulkově prvním a posledním týmem nebyl moc patrný...
Petrovice - K. Lhota 1:0

Žádná série netrvá věčně. To ví i malé děti a nyní už to ví i fotbalisté ze Lhoty. Téměř dva měsíce válcovali jednoho soupeře za druhým, porazili i štiky soutěže z Dobrušky či Zdelova. Ale teď přišel onen pověstný pád z výšin zpátky na zem. A je pořádně bolestivý, neboť úctyhodnou sérii Lhotě přetrhlo mužstvo, které se asi bude prát o holou existenci ve "dvojce".
O popření všech předzápasových statistik se lhotečtí vydatnou měrou zasloužili mdlým výkonem v první půli. Do zápasu nastoupili špatně a nebýt dobře postavené branky, mohli již po 10 minutách prohrávat. Domácí se z jedné ze svých šancí trefili do tyče. Naši jedinou vážnou příležitost na skórování si vypracoval zhruba v 25. minutě Martin Václavík, který fantastickým dloubákem z 25 metrů orazítkoval břevno. Toť výčet situací, kterým mohli diváci zatleskat. Jinak se hrál fotbal nevalné úrovně. Domácí nebyli schopni pořádné kombinace, ale my jsme se jim nepochopitelně přizpůsobili. Jejich těsná obrana nám dělala potíže a když už to vypadalo, že se za jejich defenzivní blok propracujeme, zastavoval nás svým praporkem aktivní pomezní Serbousek. Poločas skončil bez branek a lhotečtí fandové museli být asi po dlouhé době hodně rozčarováni.
Ani po změně stran se náš výkon nijak nelepšil. Navíc zhruba od 60. minuty nám scházely dvě konstruktivní opory zadních řad, které musely vystřídat pro zranění. Již v první půli odstoupil Milda Andrys, nyní jej následoval Jarda Pavlíček. S ubíhajícím časem se na naše kopačky začala vkrádat nervozita, což ještě umocnil svým rozhodováním nepřesný sudí Jindáček. Jediná akce, která se nám povedla a která měla skončit brankou, byla kombinace ze 70. minuty, kterou zakončoval Jirka Plocek. Bohužel jen ránou do padajícího brankáře. S blížícím se koncem mače si v petrovickém lese začala zvířátka vyprávět o bezbrankovém konci, avšak domácí z ničeho nic udeřili. Ze série vesměs darovaných rohových kopů se trefil Miroslav Lukášek, jehož ráně do sítě pomohla teč našeho beka Michala Faltyse - 1:0. Na zvrat či alespoň srovnání stavu nebyl již čas, a tak jsme z Petrovic odjížděli jako zpráskaní psi. Bez bodů, naštvaní na rozhodčí, kteří slušně řečeno zápas nezvládli, ale především naštvaní sami na sebe, že jsme neškodné Petrovice nedokázali přehrát a přestřílet. Nic naplat, za týden máme doma další sestupem ohrožený tým a ten již snad porazíme. Chce si to vzít trošku poučení z Petrovic a příště o body bojovat s větší chutí a vůlí.

Fakta ze zápasu:

Branka: 85. minuta Miroslav Lukášek - 1:0.
Rozhodčí: Milan Jindáček - Petr Serbousek, Martin Provazník.
Diváci: 100. Poločas: 0:0.

Sestava Lhoty: Lohniský - Z. Myšák (46. Chaloupka), Pavlíček (60. Hejhal), Jelínek, Andrys (35. M. Faltys) - Plocek, Rešl, D. Faltys, Andrle - Jakubec, Václavík.

Hodnocení: "Musíme se k porážce postavit čelem a vzít si z ní poučení. Bylo krásné porážet každý týden i papírově lepší soupeře, než jsme my. Ale uměním bude vyrovnat se s porážkou od papírově slabšího týmu. Zápas nám zkrátka nevyšel a nesmíme se vymlouvat ani na nepřesné rozhodčí, kteří nás sice poškozovali, ale rozhodně nám zápas neprohráli. S Rokytnicí musíme zabojovat a pokusit se tak držet na druhém místě tabulky. Byla by škoda opouštět výsluní kvůli zbytečným ztrátám s outsidery."