Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

V utkání rozdílných poločasů jsme se se Solnicí rozešli smírně 3:3

Lhotečtí fotbalisté sehráli poslední zápas sezony 2010/2011 na hřišti Solnice, která je zřejmě největším zklamáním OP II. třídy. Jenže solničtí - v tabulce až dvanáctí - nás dokonale zaskočili a v prvním poločase si vytvořili pohodlný dvoubrankový náskok. A když přidali v 50. minutě třetí gól, zdálo se být o vítězi zápasu rozhodnuto. Lhota se pak ale vydala ze všech sil, 40 minut předváděla parádní fotbal a díky dvěma brankám Dana Faltyse z pokutových kopů a jedné Petra Jakubce nakonec udolala bod za remízu 3:3.

SOLNICE - K. LHOTA 3:3

Do zápasu jsme nastupovali s vědomím, že pokud vyhrajeme, skončíme v konečné tabulce šestí a přepíšeme tak historii lhotecké kopané. V případě ztráty jsme pak museli doufat, že Petrovice a Doudleby B nebudou naplno bodovat.

V prvním poločase to však nevypadalo, že bychom přijeli bojovat o historické umístění. Naší hře scházel pohyb a jiskra, dá se říct, že domácí byli v úvodu zápasu lepším týmem. Několikrát nás varovali a když jsme se z vlastních chyb nedokázali poučit, tvrdě trestali. Ve 20. minutě napřáhl z 20 metrů Miroslav Cvejn a jeho tečovanou střelu náš nový gólman Petr Oberreiter již neměl šanci krýt - 1:0. Naše hra se po obdržené brance malinko zlepšila, ale náznaky šancí jsme nedokázali dotáhnout do konce. Největší příležitost měl agilní Honza Potoček, ale místo střely volil průnik až "do kuchyně" a domácí gólman Endler ho vychytal. A když zbývalo do poločasu asi pět minut, inkasovali jsme podruhé. Z ostrého úhlu se parádně pod břevno trefil Radek Zima a nachytal tak našeho gólmana, který čekal na centr - 2:0.

V kabině našeho celku to o poločase prý vřelo, na což trenér Martinec reagoval hned trojím střídáním. Z placu odešli oba stopeři Pavlíček s Jelínkem a střední záložník Macháček a nastoupili mladší a pohyblivější Andrle, D. Faltys a Kašpar. Jenže sotva se noví hráči na hřišti rozkoukali, domácí zvýšili na 3:0. Z trestného kopu ze 30 metrů překvapil Edu Oberreitera skákavou střelou Roman Kubíček. Lhota se ale po tomto gólu neuvěřitelně zvedla, jakoby mávnutím kouzelného proutku začala hrát atraktivní, rychlý fotbal. Snížit se jí povedlo v 55. minutě, když po faulu na Luboše Hojného proměnil pokutový kop Dan Faltys. O několik minut později si na Andrysův roh vyskočil Petr Jakubec a přesnou hlavičkou naše naděje na bodový zisk zvýšil - 3:2. Naše totální ofenziva pak slavila úspěch deset minut před koncem, kdy domácí zahráli ve vápně rukou a sudí Jedlinský nařídil druhý pokutový kop v náš prospěch. Dan Faltys vzal zodpovědnost na sebe a opět poslal Endlera na druhou stranu branky - vyrovnáno 3:3! Domácí se pak semkli a nakonec mohli strhnout vítězství na svoji stranu, ale Tomáš Kubec vhodný moment ke střele prováhal. I my jsme se nakonec mohli radovat ze tří bodů, ale Petra Jakubce vychytal konečky prstů Endler, a tak konečné účtování zní - nerozhodně 3:3. A asi zaslouženě, protože první poločas byli lepší domácí, druhý pak lhotečtí.

Fakta z utkání:

Branky: 20. minuta Miroslav Cvejn - 1:0. 40. minuta Radek Zima - 2:0. 50. minuta Roman Kubíček - 3:0, 55. minuta Dan Faltys z penalty 3:1, 60. minuta Petr Jakubec 3:2, 80. minuta Dan Faltys z penalty 3:3. Rozhodčí: Miroslav Jedlinský. Diváci: 30. Poločas: 2:0.

Sestava Lhoty: Oberreiter - Plocek, Pavlíček (46. Andrle), Jelínek (46. D. Faltys), Andrys - Hojný, Rešl, Macháček (46. Kašpar), Potoček - M. Faltys, Jakubec.