Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

V prokletém mači Lhota podlehla Častolovicím

Již před začátkem zápasu bylo zřejmé, že Častolovice, které dosud neprohrály, jsou pravděpodobnějším adeptem na výhru. Aby toho nebylo málo, lhotečtí postrádali hned 7 hráčů ze svých řad. Nikoho tedy žrejmě pohled na konečný poměr branek nezaskočil. Jenže lhoteckým po tomto utkání přibyly vrásky na čele spíše kvůli zranění gólmana Hejčla, než kvůli nevalnému výsledku.

Častolovice - Kostelecká Lhota 3:0

Lhotečtí, přestože ve velice osekané sestavě, nepřijeli do Častolovic prohrát. Pokyny trenérů zněly jasně, bránit až od půlky a vycházet ze zajištěné obrany. To se nám také prvních 40 minut dařilo a častolovičtí nijak vážně neohrozili naši svatyni. Za zmínku stojí snad jen lob, kterému gólman Hejčl zabránil rukou mimo pokutové území, za což obdržel žlutou kartu. Jenže potom přišla tragédie v podobě zranění lhoteckého brankáře. To když si po rohovém kopu vyskočil pro vysoký míč, který sice stačil vyboxovat, avšak po dopadu ne zem nevydrželo jeho pravé koleno. Do branky se tedy musel postavit Pavel Janeček. Vzápětí posoudil rozhodčí čistý zákrok Jelínka jako faul. Zatímco se lhotečtí hráči dohadovali o správnosti verdiktu, domácí rychle rozehráli a v rozhozené obraně pro ně nebyl problém skórovat - 1:0. Za tohoto stavu se také odešlo do kabin.
Jenže ani ve druhém poločase častolovičtí nepřekypovali aktivitou. Veškerou jejich snahu směrem dopředu lhotecká obranná řada bez problémů pokryla. Hrál se fotbal ve stoje, uprostřed hřiště, a diváci zřejmě nebyli příliš nadšeni. Mezitím došlo k dalším dvěma zraněním. Kvůli poraněnému kolenu Chaloupky musela Lhota dohrát 20 minut o deseti, neboť na lavičce náhradníků již nikdo nebyl. Toho využili domácí čtvrthodinku před koncem, když střelu z dálky nešťastně tečoval Jelínek a na změnu směru už Janeček nemohl reagovat - 2:0. Poté už byla lhotecká obrana odevzdaná a bylo vidět, že chtějí pouze dohrát nešťastný mač. Poslední hřebík do rakve zatloukli častolovičtí 7 minut před koncem téměř do prázdné branky - 3:0.
Fakta z utkání:

Branky: 40. minuta Mráz - 1:0, 75. minuta Slanina - 2:0, 83. minuta Kalousek - 3:0. Rozhodčí: Nedvídek. Diváci: 70. Poločas: 1:0.

Sestava Lhoty: Hejčl (40. Janeček) - Z. Myšák, Václavík, Jelínek, Faltys M. - Plocek (60. Macháček), Hojný, Rešl, Potoček - Chaloupka, Šrám (40. Pavlíček).

Hodnocení: "Lhotečtí nepodali s lepšími Častolovicemi špatný výkon. Jak by to dopadlo, nebýt zrenění Pavla Hejčla a účasti zraněných hráčů můžeme jenom spekulovat. Nebýt dvou smolných branek, výsledek by více vystihoval průběh celého utkání. O to teď ale nejde. Lhota bude mít pořádné starosti s tím, koho postaví v následujících kolech do brány, neboť zranění Hejčla bude dlouhodobějšího charakteru. Tímto Pavlovi přejeme brzké uzdravení a věříme, že nám co nejdřív bude opět jistotou za zády."