Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

V pohárovém derby jsme na Kostelec byli krátcí

Derby Kostelce se Lhotou přilákalo do ochozů městského stadionu bezmála 200 diváků, kteří se těšili na vyrovnaný a vyhecovaný duel. Ale domácí nás v úvodu přejeli jak pendolino lokálku a brzy vedli 3:0. Ani poté nijak neubrali v nastoleném tempu a výsledkem byl poločasový debakl Lhoty 6:1. O přestávce Kostelec stáhl své klíčové hráče, příležitost dostali další a Lhota najednou byla lepší. Snížila brzy na 6:3, ale na dostřel se domácím nedostala. Kostelec tak prestižní derby vyhrál, máme mu co vracet v mistrovské soutěži.
Kostelec B - K. Lhota 6:3

Domácí prožili snový začátek zápasu, když už ve 2. minutě fauloval v šestnáctce Patrik Bažo Romana Mitanu a sám postižený nařízenou penaltu s přehledem proměnil - 1:0. O pár minutek později využil Kostelec rozhozené lhotecké obrany a byl to znovu Mitana, který se střelecky prosadil - 2:0. A než si lhotečtí hráči stačili uvědomit, že je zle, přišla třetí pohroma. Lukáš Plocek vymetl šibenici a Pavel Hejčl musel lovit potřetí - 3:0. Kostelečtí pak i nadále určovali rytmus zápasu, jejich dirigent Tomáš Tichý - jindy opora A týmu - si na hřišti dělal, co chtěl a někteří jeho spoluhráči se k němu přidali. Výsledkem toho pak bylo časté přetížení lhotecké obrany a další góly v naší síti. Na 4:0 zvyšoval Roman Mitana, který tak dovršil hattrick. Na 5:0 potom krásnou střelou o břevno Milan Bulavcsjak a na 6:0 Jan Vilímek střelou zpoza šestnáctky po nedůrazném odkopu lhotecké obrany. Do poločasu jsme vstřelili čestný gól i my, když si Miloš Andrys doslova vymodlil penaltu a pak ji sám proměnil.

Po změně stran se změnil i obraz hry. Domácí kouč Plašil nechal odpočívat Hovorku, Svatoše a hlavně Tichého a to byl přílišný zásah do kostelecké jedenáctky. Lhota nic nebalila a po pravé straně sehrála hezkou akci, na jejíž konci byl Jakubcův dloubáček na Andrysovu hlavu a gól na 6:2. Do 60. minuty jsme snížili na 6:3, kdy byl k vidění druhý hattrick v zápase - Milda Andrys proměnil bombou doprostřed branky penaltu nařízenou za faul na Martina Kijonku. Další góly jsme však již nepřidali, pouze jsme jednou orazítkovali břevno a jednou vychytal gólovou hlavičku Davida Rešla Lukáš Lohniský. Za druhý poločas mužstvo zaslouží pochvalu, na ten první bude lepší rychle zapomenout.

Fakta z utkání

Branky: 2. min. Roman Mitana z pen. - 1:0, 5. min. Roman Mitana - 2:0, 10. min. Lukáš Plocek - 3:0, 25. min. Roman Mitana - 4:0, 30. min. Milan Bulavcsjak - 5:0, 35. min. - Jan Vilímek - 6:0, 40. min. Miloš Andrys z pen. - 6:1, 50. min. Miloš Andrys - 6:2, 60. min. Miloš Andrys z pen. 6:3.
Rozhodčí: Milan Jindáček - Petr Vojka, Petr Reichl.
ŽK: 3:1. ČK: 0:0. Poločas: 6:1. Diváci: 150.

Sestava Lhoty: Hejčl - Andrle, Oberreiter (46. Filip), D. Faltys, Bažo (46. Chaloupka) - Jakubec, Kijonka (70. Pavlíček), Rešl, J. Plocek - Andrys, M. Faltys.

Sestava Kostelce: Lohniský - Svatoš (46. Krejčí), Hovorka (46. Křehký), Tichý (46. M. Mitana), Málek - Langr, M. Kozel, L. Plocek (60. Doubek), Bulavcsjak - R. Mitana, Vilímek.