Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

V Petrovicích jsme z 2:0 dokázali v deseti vyrovnat

Do nové sezony jsme vstupovali zápasem v Petrovicích, kde se nám v posledních letech moc nedařilo. A ani tentokrát se nám nepovedlo petrovické porazit. Sice jsme si vypracovali daleko více šancí než soupeř, ale s jejich proměňováním jsme měli v nedělním podvečeru problém. Nakonec musíme být spokojeni s bodem, protože soupeř se po vyloučení Petra Dostála ujal dvoubrankového vedení a vše směřovalo k jeho výhře. Proti ale byli Jirka Plocek a David Rešl, kteří v závěrečné desetiminutovce ztrestali domácí tým za pasivitu a vyrovnali na konečných 2:2.
Petrovice - K. Lhota 2:2

V tradičně bouřlivém petrovickém prostředí jsme začali navýsost dobře a již ve druhé minutě mohli jít do vedení. Po pravé straně sehráli pěknou akci Víťa Hrubý s Petrem Jakubcem a následný centr směřoval přesně na Jirku Plocka. Ten ale z bezprostřední blízkosti minul. Následně mohl otevřít skóre Petr Jakubec, jehož vyslal na zteč Milda Andrys, ale Petrova polovysoká střela gólmana Baťhu nezaskočila. Po těchto šancích se hra vyrovnala a chvíli nebylo na co koukat. Ve 20. minutě se poprvé osmělili i domácí, Rumpíkův pokus z hranice penalty šel však těsně vedle. My kontrovali opět povedenou akcí z pravé strany, ale Jakubcova pobídka na malé vápno nakonec nenašla adresáta. Od 30. minuty až po konec první půle se pak hrála holomajzna na obě strany. Za zaznamenání tak stojí pouze nucené střídání Víti Hrubého, který si poranil stehenní sval a musel být nahrazen Lubošem Andrlem. Poločas tedy skončil bez branek.

To po změně stran se teprve začaly dít věci! Nejprve "zaujal" Petr Dostál, nová tvář v naší sestavě, který oplácel Repšovi faul a byl za to po zásluze vyloučen. I v deseti jsme se statečně snažili dobývat soupeřovu svatyni, ale marně. Naopak to byli hráči Ajaxu, kteří jako první otevřeli skóre. Po naší levé straně si narazil se spoluhráčem míč Petr Pavelka a dostal prostor k průniku až do velkého vápna, kde s ledovým klidem překonal bezmocného Pavla Hejčla - 1:0. Naši trenéři se pak uchýlili ke střídání a změně pozic, ale než jsme se stačili rozkoukat, padl nám do sítě druhý gól. Dlouhý balon z hloubi pole přelétl oba naše stopery a Rumpík mohl pádit sám na Hejčla. I on zachoval chladnou hlavu a podél Pavla poslal míč do sítě - 2:0. Slušně rozehraný zápas se najednou během 5 minut zdál být ztracen. Lhotečtí sklopili hlavy a smiřovali se s porážkou. Domácí toho však nijak nevyužili a naopak nechali hrát nás. Jiskřičku naděje vykřesal 12 minut před koncem Jirka Plocek, který si nádherně navedl míč na střelu a trefil přesně k pravé tyči - 1:2. O chvíli později zaváhal petrovický brankář v rozehrávce, míč se dostal k Danu Faltysovi, který hned našel nabíhajícího bratra Michala. Ten ale v klíčovém okamžiku pouze trefil nohu gólmana Baťhy. Svěřenci Edy Cíny cítili, že je zle, ale nebyli z to s tím něco udělat. Další šanci na vyrovnání jsme měli po průniku Davida Rešla a následné zpětné nahrávce na Michala Faltyse. Ten zamířil k pravé tyči, ale Baťha vyrazil na roh. Z něho se pak Lhotě podařilo vyrovnat. Lehký centr do šestnáctky Baťha podcenil, míč vyrazil pouze k Davidu Rešlovi a ten se zorientoval jako zkušený mazák. Gólmana kličkou vykoupal a tři beky stojící na brankové čáře prostřelil - 2:2. Lhotecké mužstvo ukázalo charakter, zdánlivě prohraný zápas dokázalo alespoň zremizovat. Vzhledem k vývoji zápasu je pro nás bod cenný, ale ruku na srdce, při lepší produktivitě jsme mohli z Petrovic přivézt body tři. Snad se nám to povede za týden na hřišti nováčka z Rokytnice.

Fakta z utkání

Branky: 60. min. Petr Pavelka - 1:0. 65. min. Miroslav Rumpík - 2:0, 78. min. Jiří Plocek - 2:1, 85. min. David Rešl - 2:2.
Rozhodčí: Milan Jindáček - Pavel Vích, Rudolf Moravec.
ŽK: ?:?. ČK: 0:1 (50. Petr Dostál). Poločas: 0:0. Diváci: 120.

Sestava Lhoty: Hejčl - Hrubý (35. Andrle), Oberreiter, D. Faltys, Bažo - Jakubec, Rešl, Andrys (60. Filip), Plocek - Dostál, Kijonka (46. M. Faltys)