Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Tři body zajistili sváteční střelci Luboš Andrle a Patrik Bažo

Za každou cenu vyhrát a odpoutat se ze dna tabulky. To byl hlavní cíl Lhoty v jejím čtvrtém domácím zápase, ve kterém přivítala Černíkovice B. Cíl byl splněn, avšak vítězství se rodilo ve velkých bolestech. Hosté na nás vlétli a i když neproměnili tisíci procentní gólovku z úvodu střetnutí, ujali se poté vedení. To Lhota vymazala do poločasu, přímý kop Hrubého dorážel Luboš Andrle. Ve druhé půli to bylo dobývání černíkovického bloku. Utkání nakonec rozhodl parádní ránou z 30 metrů Patrik Bažo. Lhota porazila Černíkovice 2:1 a o bod je přeskočila v tabulce po podzimní části.
Kost. Lhota - Černíkovice B 2:1

S nováčkem soutěže jsme se utkali v létě v pohárovém zápase, tehdy jsme mu nasázeli 5:0. Jenže to jsme ještě byli ve formě a soupeř tehdy přijel oslaben. Nyní si na mistrovský zápas vzal několik hráčů z A týmu, popř. z jeho širšího kádru a bylo to znát.

Hosté hned v úvodu ukázali, že si na ně musíme dát pozor. Konkrétně se za naši obranu probil Tomáš Sejkora a když na něho po kličce Hejčlovi zívala odkrytá branka, jeho spoluhráči už zvedali ruce nad hlavu. Ale Sejkora k údivu všech nasměroval míč pouze do tyče. Lhota nevzala varování vážně, příliš se hrnula kupředu a na zadní vrátka nemyslela. A tak se zhruba v 15. minutě vydal po levé straně Martin Stodůlka, obešel naše dva bránící hráče a střelou na přední tyč překonal bezmocného Pavla Hejčla - 0:1. I když jsme po tomto gólu vzali otěže zápasu do svých rukou, hosté dále z brejků hrozili. Především tedy po levé straně Stodůlkou, jehož pobídky zakončoval Handa. Naštěstí jsme další šance hostů ustáli a do poločasu vyrovnali. Víťa Hrubý poslal skákavou střelu z přímého kopu, hostující gólman ji neudržel a Luboš Andrle pohotově doklepl míč do sítě - 1:1. Po této brance jsme byli výrazně lepší, avšak další góly nepřišly. Nejblíže ke skórování měl David Rešl, ale v krkolomné pozici na zadní tyči hlavou míč neusměrnil do sítě. Kromě toho ještě dvě situace zaváněly penaltou, ani v jednom případě ji však rozhodčí nepískal.

Po změně stran byl k vidění fotbal jako v poslední čtvrthodince první půle. Lhota bušila do plných, hosté se občas dostali do zajímavého brejku, ale ani jedno mužstvo dlouho nedokázalo strhnout vedení na svoji stranu. Nejblíže k tomu měl v 55. minutě Michal Faltys, ale z malého vápna trefil pouze padajícího gólmana. S ubývajícími minutami se na kopačky domácích začala vkrádat nervozita. Kýžený gól ne a ne přijít. Marně jsme se dožadovali již třetí penalty v zápase, když střídajícího Petra Macháčka nakopl obránce Černíkovic tak, že to bylo slyšet přes celé hřiště. A když nedal po průniku Petra Jakubce a jeho přihrávce do téměř odkryté brány Michal Faltys, vypadalo to na dělbu bodů. Naštěstí se povedlo v 75. minutě levému obránci Patriku Bažovi něco, co ofenzivním hráčům za celý zápas ne. Malého brankáře Černíkovic Jedlinského (měří tak max. 165 cm) pumelicí z dálky pod břevno zkrátka přeloboval - 2:1. Lhota však místo zklidnění situace zalezla do ulity a čekala, zda soupeř náhodou nebude chtít vyrovnat. A v 80. minutě se mu to málem povedlo. Nebýt Michala Faltyse, který odvracel z brankové čáry, pohroma mohla být na světě. Do konce zápasu se pak již nic významného nestalo, snad vyjma rány Macháčka do břevna, a tak Lhota po tuhém boji nakonec vydolovala tři veledůležité body, které ji zajistí klidnější přezimování. Nebylo by špatné porazit v předehrávce Petrovice, abychom se v zimě nemuseli zbytečně bát o holý život v OP II. třídy.

Fakta z utkání

Branky: 15. min. Martin Stodůlka - 0:1, 30. min. Luboš Andrle - 1:1, 75. min. Patrik Bažo - 2:1.
Rozhodčí: Martin Provazník - Rudolf Moravec, Michael Neubecker.
Delegát: Milan Kudláček.
ŽK: 1:1 (za Lhotu Jakubec). ČK: 0:0. Poločas: 1:1. Diváci: 30.

Sestava Lhoty: Hejčl - Hrubý, Pavlíček (80. Linek), Andrle, Bažo - M. Faltys, Rešl, D. Faltys (65. Macháček), Andrys - Jakubec, Dostál (46. Filip).