Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Solnice Lhotě naložila jako v prvním kole - 1:4

"Ještě, že už je konec podzimu," říkali si lhotečtí fotbalisté po zápase se Solnicí. Ačkoliv Lhota v "prvním jarním" zápase brzy vedla a soupeře přehrávala, hostům se ještě do poločasu podařilo skóre otočit. A v závěru utkání pak dvěma darovanými góly navýšili Solničtí svoji výhru na 1:4. Lhota prohrála počtvrté za sebou, a tak dlouhá zimní přestávka přichází v pravý čas.
Kost. Lhota - Solnice 1:4

Do zápasu Lhota vlétla jako uragán a již v 10. minutě vedla 1:0. Branku vstřelil Petr Jakubec, který si pohrál s hostujícími obránci a podél gólmana zavěsil. Ještě zhruba deset minut poté Lhota určovala taktovku a vypracovala si další slibné příležitosti. Pak ale z ničeho nic udeřila Solnice a bylo srovnáno. Centr Schoda doklepával sám na malém vápně Zima - 1:1. Lhotu tento gól evidentně poznamenal a naopak hostům jakoby narostla křídla. Domácí se trápili s přechodem přes střed hřiště a po jedné takové ztrátě inkasovali podruhé. Z pravé strany přilétl centr na hlavu Schoda a ten potvrdil pověst nejlepšího střelce soutěže - 1:2. Takovým výsledkem skončil první poločas.
Ve druhé půli Lhota marně hledala recept na dobře bránící Solnici. Šancí měla poskrovnu a když už se dostala do vápna a několikrát to zavánělo penaltou, sudí Serbousek jen s úsměvem na tváři vždy rozpažil. Ten se postupem času stával hlavním aktérem utkání a díky jeho benevolenci se na hřišti začalo jiskřit. Hosté to karetně ustáli, domácí šli v 70. minutě do deseti. To musel předčasně do sprch Oberreiter, který nasbíral během pár minut dvě žluté. V deseti lidech pak Lhota neměla nárok na srovnání. Naopak dvakrát inkasovala. Nejprve jsme chybnou rozehrávkou nabídli gól na zlatém podnosu Schodovi a ten jím nepohrdl - 1:3. A takřka vzápětí využil nedůslednosti v naší rozhozené obraně střídající Kosek a stanovil definitivní výsledek utkání na 1:4.

Fakta z utkání:

Branky: 10. Petr Jakubec - 1:0, 20. Radek Zima - 1:1. 30. Zdeněk Schod - 1:2, 75. Zdeněk Schod - 1:3, 85. Ondřej Kosek - 1:4.
Rozhodčí: Petr Serbousek - Ladislav Špaček, Miroslav Dostálek.
ŽK: 2:3 (Petr Oberreiter, Jiří Plocek - Jiří Kubec, Tomáš Kubec, Tomáš Rýznar) ČK: 1:0 (70. Petr Oberreiter). Poločas: 1:2. Diváci: 80.

Sestava Lhoty: Lohniský - M. Faltys, Hrubý, D. Faltys, Oberreiter - Plocek, Andrys, Rešl, Filip - Kijonka (75. Vondráček), Jakubec.

Hodnocení zápasu: "Lhota nastoupila v totálně okleštěné sestavě, navíc Lukáš Lohniský musel chytat s horečkou. I přesto se zápas vyvíjel nadějně a rozhodně by si asi během prvních minut nikdo nevsadil, že Solnice nakonec vyhraje o 3 góly. Leč stalo se. Se Solnicí máme letos tristní bilanci, dvakrát 1:4. Ale vždy poněkud krutých. Tento zápas byl herně naprosto vyrovnaný, rozhodla větší efektivita a také neschopnost Lhoty ubránit banální fotbalové situace. Obrana v posledních zápasech nastupovala pokaždé v jiném složení a to se téměř vždy projevilo. Avšak i přes špatný finiš máme po podzimu skvělých 24 bodů a držíme se v závěsu za špicí tabulky. Všichni hráči zaslouží poděkování za výkony a za reprezentaci lhoteckého fotbalu. Doufejme, že jaro bude neméně úspěšné a že si třeba ještě o nějaký ten stupínek v tabulce polepšíme a zapíšeme se tak zlatým písmem do kroniky lhotecké kopané."