Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

S Vamberkem jsme prohráli nejtěsnějším rozdílem 0:1

Hlavní adept na postup do B třídy sice nepředvedl ve Lhotě nějaký úžasný výkon. Ale stálým tlakem v 1. poločase si nakonec "šatňákem" vybudoval jednogólové vedení a to si už ve druhé půli proti deseti lhoteckým s jistotou pohlídal. Lhota prohrála potřetí v řadě, avšak se silnými soupeři ze špice tabulky a hlavně vždy v nekompletní sestavě. Zranění a tresty za vyloučení nás tak odsunuly z boje o podzimního mistra.
K. Lhota - Vamberk 0:1

Rešl, Andrle, Jelínek, Chaloupka, Oberreiter, Hejhal a ve 20. minutě odstoupivší Pavlíček. Takový je výčet zraněných a potrestaných hráčů, kteří nemohli zasáhnout do prestižního zápasu s vambereckým Baníkem. Bylo nad slunce jasné, že proti zkušenému týmu hostí bude mít Lhota těžkou šichtu. A vše se ukázalo v prvním poločase. Vamberk byl směrem dopředu velmi nebezpečný a jedině díky nepřesnosti v koncovce a gólmanskému umění Lukáše Lohniského dlouho nemohl vstřelit branku. Až v nastavení první pětačtyřicetiminutovky se k odraženému míči dostal Hamerský a ránou k pravé tyči poslal hosty do vedení - 0:1. Ihned po tomto gólu odpískal sudí Provazník poločas.
Do druhé půle vstoupili lhotečtí hráči o poznání aktivněji a snažili se vyrovnat gólový účet. Ale v 60. minutě byl po ostrém zákroku vyloučen Libor Málek a srazil naděje domácích na minimum. Přesto jsme i v deseti podnikali výpady do soupeřovy obrany. Ale naše snaha tak nějak vždy končila u velkého vápna. Ani vamberečtí nedokázali "kulatý nesmysl" dotlačit do branky, a tak zápas skončil nejtěsnějším možným vítězstvím hostů.

Fakta z utkání:

Branka: 45. minuta David Hamerský.
Rozhodčí: Martin Provazník - Miroslav Jedlinský, Jiří Fišer.
ŽK: 4:3. (za Lhotu D. Faltys, Málek, Plocek, Andrys) ČK: 1:0 (60. minuta Libor Málek). Poločas: 0:1. Diváci: 100.

Sestavy: Lhota: Lohniský - M. Faltys, Pavlíček (20. Málek), D. Faltys (46. Vondráček), Andrys - Filip, Plocek, Hrubý, Jakubec - Kijonka, Václavík.

Vamberk (základní sestava): Ferebauer - Malý, Dostál, Kuhn, Pavelka - Kotyza, Potužník, Chochola, Flekr - Páral, Hamerský.

Hodnocení zápasu: "Jak již bylo výše psáno, prestižní duel ovlivnila hlavně neúčast některých lhoteckých hráčů. Už jen kdyby hrál David Rešl, mohlo vypadat vše jinak. Nicméně nastoupivší hráči nechali na hřišti maximum a dá se říct, že byli dobrým sokem Vamberku. Vždyť ten ve své kompletní sestavě v poslední době poráží každého rozdílem 3 a více gólů. Je jen škoda, že duel byl místy zbytečně vyhecovaný. Ale na druhou stranu emoce k fotbalu patří. Lhota musí výhledově zlepšit střeleckou produkci, jinak nemůže v boji o přední pozice uspět. Vždyť v posledních třech zápasech se trefila pouze jednou. Čili to, co zdobilo svěřence trenérů Hampla a Martince po celou sezonu, v jejím závěru nějak pokulhává. Snad přijde náprava v předehrávce jarního kola se Solnicí, po níž se definitivně uzavře fotbalový podzim 2011."