Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Radost z vítězství v Javornici kalí vážné zranění domácího Krunčíka

Věděli jsme dlouho dopředu, že zápas v Javornici nebude o fotbale, ale o bojovnosti a agresivitě. Na javornickém hřišti to vlastně ani jinak nešlo. Domácí hráče neustále hnalo k obrovskému nasazení fanatické publikum, které se také snížilo k urážkám lhoteckých hráčů a především hlavního rozhodčího. Výsledkem celé poblázněné atmosféry je vážné zranění domácího Tomáše Krunčíka. Bohužel, fotbal v sobotu zastínilo poškozené zdraví.
Javornice - K. Lhota 1:2

Kdybychom měli psát o fotbalových akcích, které lahodily oku, stačily by nám tři řádky. Přesně tolik padlo v Javornici gólů a dá se říct, že všechny byly pohledné. Co se ale dělo ve zbývajících okamžicích snad ani nestojí za zaznamenání. Takže jak padaly branky? Úvodní nápor domácích jsme přežili a v 10. minutě otevřeli skóre. Michal Faltys si dvakrát vyměnil míč s Petrem Jakubcem a do prázdné branky skóroval. Na 0:2 zvýšil o pět minut později opět Michal Faltys, který se proháčkoval až k brankové čáře a když mu gólman Mucha nepochopitelně utekl z branky, zasunul míč do sítě. Domácí ale vzápětí snížili, kolmici Kamila Širokého využil rychlonožka Jan Podzemný - 1:2. Tak skončil první poločas, ve kterém jsme navíc přišli o zraněného autora obou branek. Jeho výron kotníku po špatném došlapu byl tak silný, že jej musel nahradit Martin Kijonka.
O vývoji utkání ve druhé půli není nutno psát. Tomáši Krunčíkovi přejeme brzké uzdravení a návrat na fotbalové trávníky. A divákům z Javornice vzkazujeme, že v takto bláznivé atmosféře hráči snadno podléhají emocím a výsledkem toho jsou pak nesmyslné zákroky z obou stran.

Fakta z utkání

Branky: 10. min. Michal Faltys - 0:1, 15. min. Michal Faltys - 0:2, 20. min. Jan Podzemný - 1:2.

Rozhodčí: Martin Provazník.

ČK: 1:1 (90. ? - 90. Přemysl Jelínek). Diváci: 100. Poločas: 1:2.

Sestava Lhoty: Lohniský - Z. Myšák, D. Faltys, Jelínek, Andrys - Plocek, Hrubý, Rešl, Filip - M. Faltys (35. Kijonka), Jakubec.

Hodnocení zápasu: "Spíše než hodnotit zápas v Javornici se musíme zaměřit na to, jak pokračovat dál. Přéma Jelínek bude mít stopku od DCK, Michal Faltys je zraněn minimálně na 14 dní, další menší šrámy mají snad všichni hráči. Doufejme, že na zápas s Labutí se dáme do kupy a s pomocí hráčů rezervy si užijeme bezstarostný kombinační fotbal. To, co se hrálo v Javornici, mělo s fotbalem pramálo společného. Jediné pozitivum tak po tomto kole je, že jsme udrželi druhou příčku v tabulce a na vedoucí Dobrušku ztrácíme stále jen jeden bod."

Otázka k zamyšlení: "Je to zhruba 3 a půl roku, co se utkaly rezervy týmů z Kostelecké Lhoty a Javornice. A zápas dopadl podobně tragicky jako tento. Náš současný předseda Luboš Faltys v roli hráče opustil hřiště s několikanásobnou zlomeninou holení a lýtkové kosti. Rekonvalescence mu tenkrát zabrala dlouhé měsíce. Možná podobně na tom bude nyní Tomáš Krunčík. Na OFS by měli zauvažovat, jestli zápasy Lhoty s Javornicí radši neanulovat či nerozhodovat losem. Dvě vážná zranění během 3 let jsou opravdu moc a jenom zhoršují vztah mezi těmito kluby. Snad se na jaře odehrají vzájemné zápasy bez následků. Nebo že by varianta s anulováním těchto mačů nebyla až takovým nesmyslem?"