Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

První body sezony - Lhota porazila Žďár 3:1

V dusném nedělním odpoledni Lhotečtí přivítali na svém pažitu jedenáctku ze Žďáru. Po prohraném utkání v Solnici bylo zapotřebí s hratelným soupeřem bodovat. To se také podařilo, domácím nechybělo zaujetí pro hru, což se nakonec podepsalo na výsledku.
Kostelecká Lhota - Žďár nad Orlicí 3:1

Lhotečtí převzali otěže zápasu hned od úvodního hvizdu. Po krásné kombinaci Martina Kijonky a Dana Faltyse se druhý jmenovaný trefil levačkou přesně k tyči - 1:0. To se psala třetí minuta utkání. Poté se hra trochu uklidnila, Lhota se snažila kombinovat a držela míč spíše na svých kopačkách. Několik slibných průniků vymyslel Petr Jakubec, ale jeho nabídky nikdo nevyužil. Do šance se dostal i David Rešl, když napálil míč z half voleje po dlouhém křižném pasu Petra Oberreitera. Jeho rána však minula branku. Hosté si za celý první poločas žádnou vážnější šanci nevypracovali, a tak se odcházelo do kabin za nejtěsnějšího vedení domácích.
Po změně stran začali ovšem kousat i hosté. Ku štěstí lhoteckých nedokázali míč propasírovat za záda Lukáše Lohniského. Za mírného tlaku Žďáru se lhotecké obraně podařilo vyslat na další z mnoha výletů Petra Jakubce, který si šikovně poradil s gólmanem hostí - 2:0. Jenže ani to žďárské hráče nedostalo do kolen, využili nekonsolidovanou lhoteckou obranu, když míč propadl napříč malým vápnem a po odražení už nebylo obtížné jej dopravit na místo určení - 2:1. Do konce zápasu zbývala asi čtvrthodinka a hra se začala kouskovat. Dostalo se i na hádky, to po několika ostrých zákrocích na obou stranách, kdy jinak solidně řídící rozhodčí Špaček, pozapomněl zúčastněné "ožlutit". Lhotečtí se mohli uklidnit až v samotném závěru, kdy po průniku Petra Jakubce do prázdné brány zpečetil konečný výsledek svým premiérovým gólem za A tým Jarda Filip - 3:1

Fakta ze zápasu:

Branky: 3. minuta Dan Faltys - 1:0, 70. minuta Petr Jakubec - 2:0, 75. minuta Marek Baše - 2:1, 89. minuta Jarda Filip - 3:1. Rozhodčí: Špaček - Dostálek, Valášek. Diváci: 80. Poločas: 1:0.

Sestava Lhoty: Lohniský - Andrle, Pavlíček (75. Filip), Jelínek, Oberreiter - Plocek, Rešl, D. Faltys (87. Hrubý), Andrys (60. M. Faltys), Kijonka (46. Chaloupka), Jakubec.

Hodnocení redakce: "Výkon lhoteckých byl v prvním poločase, na rozdíl od předchozího kola v Solnici, "koukatelný" i pro diváka. V poločase druhém jsme se nechali zatlačit soupeřem na vlastní půli, ale nechyběla bojovnost a chuť vyhrát, což se nakonec ukázalo jako důležitý faktor pro zisk tří bodů. Doufejme, že stejné zaujetí pro hru budeme mít i za týden (28.8.) v Doudlebách a znovu se nám podaří zvítězit. Na vás už je jen přijít fandit."