Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Před kamerou TV Nova jsme v Křivicích těsně prohráli

Po volném víkendu zajížděla Lhota ke svému dalšímu zápasu na venkovní hřiště, tentokráte do Křivic. Domácí pojali zápas prestižně, pro diváky uspořádali posvícení a servírovali tradiční kachničku se zelím. A co víc, pozvali také TV Nova. Lhotečtí se kamer nezalekli a i když přicestovali v jedenácti, první poločas byli lepší. Po změně stran však převzali otěže zápasu domácí a šmudlou po rohu, navíc zřejmě z ofsajdu, rozhodli o svém těsném vítězství. Lhota se na adekvátní odpověď nezmohla, a tak se dál propadá tabulkou ke dnu.
Křivice - Kost. Lhota 1:0

Lhotečtí vycestovali na svůj v pořadí již šestý venkovní zápas s torzem mužstva. Chyběli vyloučený Andrys, nemocní Hrubý, nejlepší střelec týmu Chaloupka, Jirsa, Oberreiter a slavící Andrle či jinak se bavící Dostál. Přesto jsme na soupeře vlétli a v úvodu byli jasně lepší. První šanci měl po kolmici Dana Faltyse Petr Jakubec, ale mířil těsně vedle. Následně to byl opět aktivní Jakubec, který si zpracoval centr a pálil opět těsně vedle. A do třetice Jakubcova střela, tentokráte skončila na tyči. Za 15 minut jsme mohli vést 3:0 a užívat si fotbal. Místo toho jsme jen litovali promarněných šancí a dál bušili do domácích. Ti vystrčili růžky sporadicky, většinou dlouhým nákopem obránců na rychlé útočníky. Zhruba od 30. minuty se hra vyrovnala a i křivičtí měli vyloženou šanci. Jejich hlavička však skončila na břevně.
Po změně stran se za vydatné podpory fanoušků domácí přeci jen dostali na naši polovinu a nenechali nás hrát to, co jsme předváděli prvních 45 minut. Najednou jsme byli bezzubí, nedali si dvě tři přihrávky a víceméně čekali na pohromu. Ta přišla v 65. minutě, kdy Křivice zahrály rohový kop, přetažený míč vrátily do nebezpečného prostoru a na hraně ofsajdu pohybující se Jícha zblízka doklepl míč do lhotecké svatyně. Marné byly naše protesty. Křivice se pak od této chvíle opět zatáhly do obranné ulity a čekaly, co předvedeme my. V podstatě jedinou pořádnou šancí na ohrožení jejich branky byl přímý kop z hranice vápna po faulu na Michala Faltyse. Ten ale Petr Jakubec namířil nad branku. Další pološance zůstaly nevyužity, do koncovky jsme nešli příliš důrazně, a tak jsme z celkem slušně odehraného zápasu odešli opět poraženi.
I když jsme ztratili bod, na zápasu určitě najdeme pozitiva. Do sestavy se vrátil Jarda Pavlíček, který dokázal obranu skvěle dirigovat a i svými zkušenostmi byl pro tým platný. Po měsíci se ve středu pole představil uzdravený Martin Kijonka, který se neustále nabízel do kombinace a spoustu míčů vybojoval.
Negativem ovšem je, že i přes vypracované šance nejsme schopni vstřelit gól. Jakmile chybí na hřišti šutéři Chaloupka s Andrysem, není kdo by rozvlnil síť. Snad se příští týden sejdeme ve větším počtu a v současné době excelentně hrající Žďár doma potrápíme. Sbírku 7 bodů by to chtělo rozšířit, abychom nemuseli bojovat o holý život.