Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Potupná prohra s posledním Rychnovem

Lhota si měla po porážce s Častolovicemi spravit chuť na hřišti rychnovské juniorky. Ta se před zápasem krčila bez jediného získaného bodu na posledním místě tabulky. Jenže lhotečtí utkání nezvládli a co víc, z Rychnova odjeli s pořádným rancem. Umělá tráva, navíc skrápěná vytrvalým deštěm, nám dělala obrovské problémy. K tomu se přidaly hrubé individuální chyby, nemohoucnost v útočné fázi a šikovnost a hlavně rychlost domácích borců Lukáše Brandejse a Jana Vrány - kmenových hráčů rychnovského "A" mužstva. A tak není divu, že utkání skončilo debaklem hostí.

Rychnov "B" - K. Lhota 5:2

Lhotečtí nevstoupili do zápasu zle a byli to oni, kdo měl první velkou příležitost. Jenže Martin Václavík po přihrávce Davida Rešla pálil z 10 metrů pouze do gólmana. Po této akci však přebrali otěže do svých rukou domácí a několikrát nám zatopili pod kotlem. Nebezpečné měli hlavně standardní situace. Po jednom takovém rohu se zmocnil míče Pirkl, a přestože si před gólovou střelou posunul míč rukou, sudí branku uznal - 1:0. Lhota ale odpověděla bleskurychle. Tomáš Žežule svým důrazem obešel dva obránce Rychnova a se štěstím přízemní střelou zavěsil - 1:1. Hra se následně vyrovnala a ruchu před oběma brankami ubylo. Po půlhodině hry ovšem domácí měli opět výhodu standardní situace a z ní také vstřelili druhou branku - ve vápně se nejlépe orientoval Jan Vrána - 2:1. Lhotečtí svoji odpověď našli záhy. Střelu Davida Rešla neudržel brankář Morong a dobíhající Dan Faltys uklidil míč do branky - 2:2. Tímto skóre také skončil první poločas.

Do druhého dějství vstoupila Lhota děsivě a během deseti minut rázem prohrávala o dvě branky. Nejprve si vybral slabší chvilku gólman Hejčl, který nezkrotil malou domů a střídající Jakub Brandejs měl snadnou pozici - 3:2. Chvilku nato jsme špatně rozehráli, dostali do úzkých Jardu Pavlíčka a domácí se řítili sami do otevřené obrany. Přečíslení dokonale zužitkoval Lukáš Brandejs a pojistil vedení rychnovských - 4:2. Aby toho nebylo málo, Lukáš Brandejs přidal v 70. minutě utěšenou střelou k pravé tyči pátý hřebík do lhotecké rakve - 5:2. Z tak rychlého K.O. se Lhota již nevzpamatovala a posledních dvacet minut zápasu se dohrávalo víceméně z povinnosti.

Fakta z utkání:

Branky: 10. Jan Pirkl - 1:0, 12. Tomáš Žežule 1:1, 30. Jan Vrána - 2:1, 35. Daniel Faltys 2:2, 47. Jakub Brandejs - 3:2, 55. Lukáš Brandejs - 4:2, 70. Lukáš Brandejs - 5:2. Rozhodčí: Miroslav Moravec - Kohoutek, Kos. Diváci: 33.

Sestava Lhoty: Hejčl - Myšák Z., Pavlíček, Oberreiter, Andrle - Hojný (60. Faltys M.), Faltys D., Václavík (46. Potoček), Rešl - Žežule (60. Chaloupka), Jakubec.

Hodnocení: "Odehráli jsme absolutně nejhorší zápas dosavadní sezony. Za 90 minut hry jsme kromě dvou vstřelených branek nevyprodukovali nebezpečnou útočnou akci. Proti domácím nám scházel větší pohyb a především důraz při obranných situacích. Při přechodu do útoku jsme ztráceli hodně míčů, v obraně jsme vlastními chybami darovali soupeři dvě, možná tři branky. První poločas ještě snesl měřítko, ten druhý, po odchodu zraněného režiséra hry Václavíka, by bylo lepší nesehrát. Tam jsme Rychnovu darovali tři body na zlatém podnose. Zápas v Rychnově musíme rychle hodit za hlavu a příští kolo porazit doma Dobré. Jinak začne být aktuálním tématem BOJ O ZÁCHRANU."