Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Pohárové derby vyhrála Lhota, vítěznou trefu zaznamenal debutant Hejhal

Vstup do podzimní sezony se Lhotě vyvedl. V pohárovém derby v Kostelci zvítězila 3:2 a především v prvním poločase předváděla celkem líbivý fotbal. Po změně stran však jakoby lhoteckým došla šťáva a domácí se dvakrát dotáhli na rozdíl jediné branky. Premiéru v našem dresu si odbyli gólman Lukáš Lohniský a útočník Martin Hejhal, který dokonce vstřelil vítěznou třetí branku.
Kostelec n. Orl. "B" - Kostelecká Lhota 2:3

Na skvostném pažitu Stadionu mládeže v Kostelci a před téměř dvěma stovkami fanoušků začali lhotečtí pěkně od podlahy a v prvních minutách téměř nepůjčili domácím míč. Přesto i na lhoteckých kopačkách se tu a tam objevila nějaká nepřesnost, a tak diváci čekali na vydařenou akci až do 20. minuty. Lhota vykombinovala pravou stranu hřiště, Dan Faltys vysunul do brejku Petra Jakubce, ten unikl ofsajdové pasti i všem domácím bekům a poprvé rozvlnil síť za Matouškem - 0:1. Hosté se tímto gólem ještě více uklidnili a zanedlouho svoji převahu vyjádřili druhou brankou. Miloš Andrys poslal svůj přímý volný kop z boku velkého vápna na přední tyč a překvapil kosteleckého brankáře i stopera Bolehovského, který si míč srazil do branky - 0:2. Svěřenci Džézy Hampla byli na koni a další parádu předvedl agilní Petr Jakubec, který nasadil Bolehovskému "housle" a následně nastřelil tyč. Domácí se až na pár ojedinělých protiútoků k nějaké vážné šanci nedostali, a tak se do kabin odcházelo za dvoubrankového vedení hostujícího celku.

Po obrátce se však obrátil i obraz hry. Kostelečtí se nevzdali, začali šlapat naplno a snížení na rozdíl jediné branky na sebe nenechalo dlouho čekat. Jakub Šrámek se prosadil individuálně a s lehkou tečí naší obrany zavěsil - 1:2. Domácí pak vysunuli libero Lukáše Bolehovského do útoku a tím ještě více hrozili v okolí naší svatyně. Jejich akcie však zmrazil Martin Hejhal, který využil parádní individuální akce Jirky Plocka a zblízka prostřelil Matouška mezi nohy - 1:3. Kostelečtí přesto nesložili zbraně, několik minut před koncem hezky zakombinovali a Lukáš Bolehovský umístěnou střelou do šibenice vykřesal jiskřičku naděje - 2:3. Do konce zápasu se pak již nic vážného nestalo, Lhota svoje vedení uhájila a postoupila tak do třetího kola Poháru OFS, ve kterém se představí ve středu 17. srpna na hřišti Rokytnice.

Fakta z utkání:

Branky: 20. minuta Petr Jakubec - 0:1, 30. minuta Miloš Andrys - 0:2, 60. minuta Jakub Šrámek - 1:2, 75. minuta Martin Hejhal - 1:3, 80. minuta Lukáš Bolehovský - 2:3. Rozhodčí: Miroslav Moravec - Kohoutek, Knapek. Diváci: 180. Poločas: 0:2
Sestava Lhoty: Lohniský - Plocek, Pavlíček, Jelínek, Andrys (70. Hejhal) - Kijonka (60. Janeček), D. Faltys, Rešl, Oberreiter (46. Chaloupka) - M. Faltys, Jakubec.

Hodnocení redakce: "Na parádním "placu" jsme si zahráli hlavně v prvním poločase dobrý fotbal. Po změně stran a po změnách v sestavě se již naše koncepce poněkud rozpadala a výsledkem byl upachtěný výkon, který však stačil na vítězství. Je faktem, že Kostelec měl ve svém středu 4,5 fotbalistů, kteří jsou v širším kádru "áčka" a nebyl tak klasickým týmem z "pralesní ligy". Proto je naše vítězství cenné a určitě povzbudí hráče před startem mistrovské soutěže. Úspěšný zápas sehráli debutanti v našem dresu, přejme jim i nadále hlavně radost z fotbalu."