Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Nový ročník OP začala Lhota výpraskem v Solnici

Kde jsme končili minulý soutěžní ročník, tam jsme také zahajovali ten nový, 2011/2012. Na hřišti v Solnici jsme v polovině června po vynikajícím výkonu ve druhém poločase vybojovali remízu 3:3, když jsme doháněli třígólové manko. I tentokrát to vypadalo na přetahovanou a střelecké hody. Leč bohužel, odpověď jsme našli pouze na úvodní branku domácích. Poté jsme inkasovali ještě třikrát a i když konečné účtování 4:1 je pro nás možná kruté, ukázalo nám, že tento ročník OP II. třídy bude nesmírně těžký.
Solnice - K. Lhota 4:1

Na krásném pažitu v Solnici se od úvodních minut na nic nečekalo a úvodní branka střetnutí padla již v 5. minutě. To neudržel gólman Lohniský povedenou ránu domácího záložníka a dorážející Zima z nulového úhlu zavěsil - 1:0. Odpovědět se nám podařilo téměř okamžitě, když Oberreiter poslal nádherný křižný balon za obranu, tam si naběhl David Rešl, ideálně si míč zpracoval a nadvakrát jej propasíroval za Endlera - 1:1. Od této chvíle se na pár minut zdálo, že přebíráme otěže zápasu. Opak byl ale pravdou. Pomezní sudí Hradský jaksi nezaznamenal, že Schod stojí asi ve dvoumetrovém ofsajdu, nechal ho pokračovat v akci a ten prostřelil Lohniského - 2:1. To běžela cca. 20. minuta. Poté se začalo na hřišti jiskřit, domácí si nebrali servítky a několikrát zvedli kosy. Zvláště obvykle nebezpečný Petr Jakubec na toto doplatil a nechal si hru znechutit. Přesto jsme mohli i na druhý gól Solnice nalézt odpověď. Andrys vysunul Oberreitera, ten se krásně uvolnil až na hranici penalty, ale svůj projektil namířil pouze do připraveného Endlera. Pořádnou facku jsme však dostali těsně před odchodem do kabin. Dan Faltys ztratil zbytečně míč, domácí proklouzli středem hřiště, uvolnili Tomáše Kubce a ten ranou pod víko nedal našemu gólmanovi šanci - 3:1.
Z této sprchy jsme se nedokázali otřepat a po změně stran jsme ani branku soupeře pořádně neohrozili. Naší největší šancí alespoň na snížení skóre byla střela Luboše Andrleho z 80. minuty, která orazítkovala břevno. Jinak se ve druhé půli nic moc neudálo, domácí hráli přesně to, co potřebovali. Kouskovali hru, polehávali, více mluvili s rozhodčím než se soustředili na fotbal. A tak se o vzruch postaral až Jiří Kubec, který si fotbal spletl s boxem a po ráně pěstí Jirkovi Plockovi musel předčasně do sprch. Jediný gól druhé půle padl až v samém závěru, kdy Zdeněk Schod proměnil pokutový kop. 4:1.

Fakta ze zápasu:

Branky: 5. minuta Zima Radek - 1:0, 10. minuta Rešl David - 1:1, 20. minuta Schod Zdeněk - 2:1, 44. minuta Kubec Tomáš - 3:1, 90. minuta Schod Zdeněk (z penalty) - 4:1. Rozhodčí: Provazník - Fišer, Hradský. ČK: 1:0 (Kubec Jiří). Diváci: 100. Poločas: 3:1.

Sestava Lhoty: Lohniský - M. Faltys, Pavlíček, Jelínek, Oberreiter (46. Andrle) - Plocek, Rešl, D. Faltys, Andrys (55. Kijonka) - Chaloupka (60. Hejhal), Jakubec.

Hodnocení redakce: "Zřejmě jsme se nechali otrávit záludnou hrou domácího celku, kde několik hráčů aspirovalo na vyloučení a nakonec alespoň jeden z nich červenou kartu dostal. Nicméně to nás neomlouvá ze slabého výkonu, který jsme na hřišti předvedli. S takovým "zápalem pro hru" bychom v okresním přeboru neměli co dělat. Přijdou i těžší soupeři, než je Solnice. Nicméně teď nás čeká doma přijatelný Žďár a s tím bychom měli dokázat hrát vyrovnanou partii a bodovat."