Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Nevídanou přestřelku Lhoty s Rokytnicí vyšperkoval hattrickem David Rešl

"Tak tohle jsme ve Lhotě už dlouho nezažili", mohli si říkat domácí fanoušci, když opouštěli po zápase s Rokytnicí stadion. Jedenáct branek, skóre v poměru 7:4 pro Lhotu, hattrick Davida Rešla, dvě parádní bomby Luboše Hojného a neskutečné množství dalších brankových příležitostí na obou stranách - nejen takový byl nedělní podvečer "Na penaltě". Paráda, nádhera, super. Kéž by takových fotbalových zápasů bylo víc a víc.

KOSTELECKÁ LHOTA - ROKYTNICE 7:4

Přestože se lhotečtí fotbalisté na zápas s protivníkem z Orlických hor doslova sešli v 11 lidech (pro nemoc či zranění nemohli nastoupit Pavlíček, Jelínek, Andrys, Václavík, Kašpar, Oberreiter a Hejčl), nasázeli sedm branek, což se jim během čtyř let působení v okresním přeboru ještě nepovedlo. A dost možná zase dlouho nepovede.

Ve Lhotě se po delší době sešla velmi dobrá divácká kulisa, a tak jakoby si hráči obou mužstev řekli, že sehrají zápas "pro oko fanouška" a malinko zapomenou na defenzivu. Prvních patnáct minut se hrál vyrovnaný fotbal, téměř ve středu hracího pole a nic nenasvědčovalo tomu, že nakonec padne v zápase 11 branek. Jenže ve 20. minutě předvedla Lhota fotbalovou parádu a lá Barca, když se Plocek, Hojný a Jakubec zapojili do akce na jeden dotek, posledně jmenovaný předložil Davidu Rešlovi a ten krásnou křižnou ranou rozpoutal brankostroj - 1:0. Lhota zasadila další ránu omráčenému soupeři za dalších pět minut, když Luboš Hojný napřáhl z 20 metrů a skákavou střelou překvapil Muchu v bráně hostí - 2:0. Lhotečtí hráči byli na koni a neustále povzbuzováni svými fanoušky se hnali za třetím gólem. Ten také brzy přišel. Dan Faltys se dostal k odraženému míči, obešel Kánského, levačkou nacentroval a David Rešl parádní hlavičkou skóroval - 3:0. To byla pro hosty krutá čtvrthodinka. Nicméně Rokytnice nic nevzdávala a občas nás velmi nepříjemně ohrozila. Naštěstí bez gólového efektu, a tak se střílelo prozatím do brány hostí. Na 4:0 zvyšoval Tomáš Chaloupka, který s ledovým klidem proměnil svůj 40ti metrový únik středem hřiště. Hosté se do poločasu přece jen chytli pomyslného stébla, když naši nedůslednost v obraně využil František Valášek - 4:1. Diváci viděli za 45 minut pět krásných branek a to zdaleka netušili, že druhá půle bude ještě o jeden gól bohatší.

Nejprve dostal příležitost dovršit hattrick David Rešl, který po faulu na Petra Jakubce zahrával pokutový kop. Ten sice neproměnil, ale brankářem vyražený balon napálil nekompromisně pod víko - 5:1. Rokytnice však kousala i za tohoto stavu a během pěti minut dokázala snížit na 5:3. O branky hostů se v této fázi hry postarali Lukáš Hůlka a Petr Kánský. Že však zůstanou tři body doma vzápětí potvrdil Luboš Hojný, který svoji životní ránou málem protrhnul síť za soupeřovým gólmanem - 6:3. Definitivní pojistku pak přidal chladnokrevný Petr Jakubec, který patřil v neděli k nejlepším na hřišti a určitě si gól zasloužil - 7:3. Trenéři si pak dovolili nasadit do hry i kmenové hráče béčka Libora Málka a Luboše Faltyse, jenž si poprvé v životě alespoň několik minut zahrál s oběma svými syny za lhotecký "A" tým. Konečnou podobu výsledku dali hosté, když se Štěpánek nádherně uvolnil ve vápně a z otočky trefil odkrytý kout branky - 7:4. Divoké jízdě v podání obou týmů diváci tleskali ve stoje. Lhotečtí hráči snad poprvé v historii klubu uspořádali pozápasovou děkovačku se svými příznivci a konečně taky světu ukázali, že umí střílet branky. Vždyť přestože okupujeme solidní šesté místo v tabulce, patříme mezi nejhůře střílející týmy. Tedy patřili jsme.

Fakta z utkání:

Branky: 20. minuta David Rešl - 1:0. 25. minuta Luboš Hojný - 2:0. 30. minuta David Rešl - 3:0. 35. minuta Tomáš Chalupka - 4:0, 40. minuta František Valášek - 4:1, 55. minuta David Rešl - 5:1, 60. minuta Lukáš Hůlka - 5:2, 63. minuta Petr Kánský - 5:3, 70. minuta Luboš Hojný - 6:3, 75. minuta Petr Jakubec - 7:3, 80. minuta Roman Štěpánek - 7:4. Rozhodčí: Jiří Fišer - František Bednář ml., František Bednář st. Diváci: 110. Poločas: 4:1.

Sestava Lhoty: Janeček - Z. Myšák, Andrle, D. Faltys, M. Faltys - Plocek, Hojný (85. L. Faltys), Rešl, Potoček (75. Málek) - Jakubec, Chaloupka.

Hodnocení redakce: "Myslím, že výsledek mluví za vše. Parádní zápas pro všechny účastníky, možná kromě brankářů. Nutno pochválit i soupeře, který nic nezabalil a snažil se zvláště ve druhé půli s nepříznivým vývojem zápasu něco udělat. Jenže Lhota momentálně hraje v pohodě a někteří její hráči předvádí opravdu životní výkony. Doufejme, že za týden budeme důstojným soupeřem Dobrušky, která je velmi zdatným soupeřem a její postavení v tabulce na druhém místě o lecčem vypovídá."