Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Neoblíbeného soupeře z Petrovic jsme konečně porazili

V loňské sezoně jsme s Petrovicemi sehráli dva nevyvedené zápasy a v obou jsme shodně prohráli 0:1. Tentokrát se nám podařilo petrovický defenzivní val dvakrát překonat a zcela zaslouženě si připisujeme další tři body do tabulky. Nastřílet jsme mohli ještě o několik branek více, ale hostující gólman Baťha spoustu našich dalších šancí vychytal. Za zmínku určitě stojí, že se v naší bráně po roce a půl opět objevil Pavel Hejčl - a rovnou vychytal nulu!
Kost. Lhota - Petrovice 2:0

Za ideálního fotbalového počasí a na tradičně dobře připraveném trávníku se v prvním poločase zcela nepochopitelně ani jednomu z týmů nechtělo hrát. Většinou jsme drželi míč na svých kopačkách, ale pouze na vlastní polovině či ve velké vzdálenosti od branky. Diváci, kterých se opět sešlo okolo stovky, div že v první půli neusínali. Jedinou opravdu solidní šanci na vstřelení branky měl Miloš Andrys, který z přímého kopu protáhl Baťhu v hostující brance. Jinak se nebylo na co koukat a oba týmy tak odcházely na poločasovou poradu za bezbrankového stavu.
Po změně stran to chvíli vypadalo na podobný scénář, ale pak Lhota nakopla vrtule. Týmu evidentně prospělo posunutí Pavla Potužníka do útoku a najednou se z ničeho nic začal na hosty valit jeden nebezpečný útok za druhým. Nejprve to zkoušel dvakrát Pavel Potužník z hranice velkého vápna, ale gólman hostí byl vždy připraven. Do dalších šancí se dostal i Petr Jakubec, ale bohužel neměl seštelovaná mířidla. První gól jsme vstřelili asi v 65. minutě, když se do vápna dral Pavel Potužník, byl sražen a hlavní sudí na signál pomezního odpískal pokutový kop. I když se hosté na rozhodčího zlobili a dlouho se nehrálo, nebylo jim to nic platné. MILDA ANDRYS opět zachoval chladnou hlavu a poslal nás do vedení - 1:0. Od té chvíle z nás spadla veškerá nervozita a k vidění byla opět stará dobrá Lhota - útočně naladěná a především dobře kombinující. Diváci si pak mohli konečně vychutnat dobrý fotbal a třešničkou na dortu byla ukázková fotbalová akce Pavla Potužníka, který dával do druhé vlny na JARDU FILIPA a ten nekompromisně levačkou potvrdil naše vítězství - 2:0. Petrovice se na žádnou odpověď nezmohly a tentokrát působily oproti loňsku poněkud bezradně. Lhota si připsala do tabulky 3 body, vystoupala na 4. příčku a může jet za týden do Albrechtic překvapit podobně jako v loňském ročníku, kde vyhrála v nádherném zápase 5:3.

Fakta z utkání

Branky: 65. min. Miloš Andrys (z penalty) - 1:0, 80. min. - Jaroslav Filip - 2:0.
Rozhodčí: z ústeckého okresu.
ŽK: 2:2. ČK: 0:0. Diváci: 105. Poločas: 0:0.

Sestava Lhoty: Hejčl - Jiří Plocek (52. D. Faltys), Pavlíček (70. Jirsa), Andrle, M. Faltys - Josef Plocek, Rešl, Potužník, Andrys (80. Bažo) - Jakubec, Václavík (60. Filip).