Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Místo povinného vítězství upachtěná remíza

Po domácím fiasku s Petrovicemi zajížděla Lhota do Rokytnice. Tedy na půdu soupeře, který na jaře nezískal ani bod a je vážným kandidátem na sestup do III. třídy. Předpokládalo se, že Lhotečtí získají tři body a upevní si šestou příčku v tabulce. Jenže místo toho přišlo trápení a nakonec pouze bod za remízu 1:1. Lhota zazdila minimálně 5 stoprocentních šancí, ale na to se fotbal nehraje.
Rokytnice - Lhota 1:1

Jedinou polehčující okolností na nedobrém výsledku z Orlických hor je to, že Lhota opět nastoupila v silně okleštěné sestavě a s několika lehce zraněnými, kteří zkrátka nastoupit museli. Jen namátkou - vyloučení Josef Plocek a Oberreiter, stále zranění Václavík, Pavlíček...Do toho nastoupil s bolavým tříslem Andrys, Filip musel odstoupit v 10. minutě. To je ztráta fotbalové kvality, která se podepsala na konečném výsledku. Nicméně pravdou také je, že hráči, kteří nastoupili, měli rozhodnout o výsledku daleko dřív. A ne hrát na 1:0 a doufat, že se nic nestane. Tak tedy po pořádku.

V Rokytnici jsme začali lépe jak soupeř, kombinovali jsme celkem slušně a z toho rezultovalo několik standardních situací a rohů. Nic se však nedařilo přetavit v branku, naopak po jednom brejku domácích jsme děkovali Lohňovi, který chytil jasný gól. Šance jsme pak měli my, jako první Jirka Plocek, který si krásně zpracoval centr od Jakubce, ale dal těsně vedle. Domácí s postupem času museli občas zastavovat naše akce nedovolenými zákroky a to se jim jednou vymstilo. Petr Jakubec byl sražen na hranici šestnáctky, míč si postavil šutér Víťa Hrubý a střelou doprostřed branky překvapil gólmana domácích - 0:1. I po tomto gólu byla Lhota mírně lepším celkem, ale žádná její akce neskončila kýženým druhým gólem. A tak první poločas vyzněl herně i výsledkově pro Lhotu.
Jenže bohužel jak již bývá ve Lhotě zvykem, ve druhé půli se necháme tlačit. Od soupeřů kvalitativně lepších, ale bohužel i od těch horších. Rokytnice ze sebe ve druhém poločase vydala maximum, přeskupením řad zlepšila hru a byla lepší. I když pravda, ty šance, které se nám z brejkových situací naskytly, by daly v případě lepšího řešení tak na 5 gólů. Jen namátkou - Tomáš Chaloupka sám na brankáře, trefil ho. Martin Kijonka ve velkém vápně sám před gólmanem - neobstřelil jej. Petr Jakubec z dorážky trefil gólmana, který ležel na zemi u tyče. A dalších pološancí nepočítaně. A tak se trestalo na druhé straně. Prvním varovným signálem byl gól, který naštěstí padl z ofsajdu. Jenže z varování se Lhotečtí nepoučili, a tak Ruslan Dynda vyrovnal na konečných 1:1. To bylo zhruba 15 minut před koncem, bohužel na zvrat jsme nenašli potřebné síly. A tak bod z Rokytnice je odrazem naší slabší tréninkové morálky a příliš úzkého kádru. Zkrátka ve druhé půli jsme odpadli. Co s námi v takovém případě udělá fyzicky nadupaná Javornice, to se ukáže v příštím kole. Doufejme, že se z tohoto nezdaru rychle otřepeme a Javornici doma porazíme. Nebo opět potvrdíme naši roli Jánošíků, kdy jsme schopni obrat lepší týmy, ale horším rozdáváme o 106?