Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Miloš Andrys proměnil dvě penalty a vystřílel Lhotě 3 body

Se štikou jarní části OP II. třídy Javornicí (získala na jaře již 15 bodů) se Lhota na vítězství pořádně nadřela. Po prvním poločase prohrávala, ve druhé části si však vynutila tlak a díky dvěma proměněným penaltám skóre otočila ve svůj prospěch. Hrdinou utkání se stal Miloš Andrys, který oba pokutové kopy zvládl přetavit v góly. Nutno podotknout, že označení "hráč zápasu" by si zasloužil i Lukáš Lohniský, který nás mnohokrát podržel.
K. Lhota - Javornice 2:1

Lhotečtí do zápasu nenastoupili úplně dle svých plánů, ba naopak. Hra plná nepřesností vyhovovala soupeři, který nás dojížděl a z našich chyb profitoval. Po jedné takové chybě ve středu pole v cca. 15. minutě se dostal k míči Martin Šrefl a se štěstím nadvakrát překonal našeho brankáře - 0:1. Lhota polita touto sprchou dlouho hledala odpověď, ale před odchodem do kabin se jí žádnou takovou najít nepodařilo. Z mnoha přímých kopů a rohů jsme jen občas vytvořili závar před hostující brankou. Sem tam vypadl javornickému gólmanovi míč z ruky, ale ani toho jsme nedokázali využít. A tak ač v druhé pasáži první půle jsme prakticky soupeře nepustili za polovinu, odcházeli jsme do kabin s jednogólovou ztrátou.
Po obrátce jsme klasicky chvíli hledali herní tvář, takže byla lepší Javornice. Měla i šance na zvýšení vedení, ale ty buď prováhala, nebo je pochytal Lohňa. Zhruba v 60. minutě jsme se však dostali ke slovu, když Jirku Plocka hostující obránce ve vápně doslova skopl a pískala se penalta. Tu proměnil Milda Andrys do protipohybu gólmana a bylo vyrovnáno - 1:1. Rázem jsme ožili, ale na další gól jsme se řádně nadřeli. Nakonec jsme ale vytouženou branku vstřelili, když Martin Václavík prokázal dobrou orientaci ve vápně, obtáčel se okolo beka a ten ho podrazil. Opět pokutový kop a opět Milda Andrys v roli exekutora. Tentokrát trošku se štěstím, ale přeci vsítil branku - 2:1. I tak jsme se ale báli o výsledek, neboť hosté šlapali do poslední vteřiny. Nakonec to mohlo dopadnout dělbou bodů, ale také jsme mohli i pojistit výsledek. Miloš Andrys toužil po hattricku, z předstopera se často vysouval vpřed, ale jeho nadějný pokus v závěrečných minutách gólman zlikvidoval. Domácí tvrz jsme však tentokrát dobít nenechali a připsali jsme si po dvou méně povedených zápasech tři body do tabulky. Stále tak stíháme na pátém místě Labuť. A právě tam zajíždíme za týden.

Fakta ze zápasu:

Branky: 15. min. Martin Šrefl - 0:1, 60. min. Miloš Andrys (z pen.) - 1:1, 75. min. Miloš Andrys (z pen.) - 2:1.
Rozhodčí: Martin Budina - Miroslav Šejna, Miroslav Bohm.
ŽK: 2:4. (za Lhotu Chaloupka a Jiří Plocek) ČK: 0:0. Poločas: 0:1. Diváci: 90.

Sestava Lhoty: Lohniský - Andrle, Hrubý, Andrys, M. Faltys - Jiří Plocek, Rešl, D. Faltys, Kijonka (46. Chaloupka) - Jakubec (89. Janeček), Václavík (75. Pápay).

Postřeh a reakce na diskusi v diskusním fóru: "Myslím, že je dobře, když svaz na toto utkání poslal dobré sudí z jiného okresu, kteří ani jeden tým neznají a nemají tak k němu sympatie či antipatie. Zvláště hlavní rozhodčí nasadil od začátku zápasu přísný metr, nenechal si do svého rozhodování mluvit a správně trestal fauly i nesportovní chování kartami. Zápas se mu tak nevymkl a dohrál se důstojně, i když skóre bylo na vlas stejné jako na podzim v Javornici. K penaltám musí každý rozumný člověk říct, že byly. První "cvaknutí" bylo slyšet na desítky metrů, druhý faul byl též evidentní. A pokud pan rozhodčí udělal nějakou chybičku, rozhodně ne schválně. Ta slova o uplaceném rozhodčím, která se objevila v diskusi, jsou naprosto zcestná. Proč by si Lhota kupovala nějaký zápas, když prakticky "o nic nehraje"?