Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Lhotečtí znovu prověřili nervy fanoušků

Kostelecká Lhota v neděli vyjížděla do nedalekého Vamberka, aby prověřila kvality místní rezervy. Hned od začátku utkání bylo jasně vidět, kdo bude držet taktovku, ale i přes velké množství šancí Lhoty byl mač až do závěrečného hvizdu napjatý jak guma od tepláků.

Vamberk "B" - Kostelecká Lhota 1:2

Lhota ve značně ochuzené sestavě (zranění Andrýs, Oberreiter, Andrle a nemocný Z.Myšák) začali utkání velice aktivně. Do několika slibných situací se dostali Jakubec a Hojný, ale jejich pokusy končily pár centimetrů vedle branky. Vamberečtí se nedokázali během první půle dostat do žádné vážnější šance, nicméně ani lhoteckým se nepodařilo dotlačit míč do sítě. První půle tak skončila bez branek.
Jenže po změně stran se začali dít věci. Lhoteckým se stále nedařilo jakoukoliv šanci dotáhnout až do úspěšného konce, a tak začali vystrkovat růžky i vamberečtí. Několik jejich pokusů ovšem s jistotou lapil gólman Hejčl. Až po čtvrthodince druhé půle se okolo domácího beka prosmýkl Dan Faltys podél brankové čáry a ukázkově naservíroval Davidu Rešlovi, který mezi nohama překonal vambereckého gólmana - 1:0. Jenže po prvním vstřeleném gólu lhotečtí neožili, ba naopak začali nervóznět, jejich hra byla uspěchaná a příliš časté ztráty ji dostali pod tlak domácích. I přes veškeré problémy si lhotečtí svoji branku uhájili a několik minut před koncem, po dorážce střídajícího Petra Kašpara, zvýšila své vedení na 2:0. To ovšem nebylo vše, po průniku vambereckého útočníka fauloval ve vápně Jarda Pavlíček. Z nařízeného pokutového kopu korigoval na konečných 2:1 Pavel Potužník. Závěr utkání už si lhotečtí pohlídali, a tak i třetí utkání v řadě skončilo ziskem tří bodů.
Fakta z utkání:

Branky: 55. David Rešl - 0:1, 85. Petr Kašpar - 0:2, 89. Pavel Potužník - 1:2. Rozhodčí: Nedvídek Miroslav. Diváci: 70.

Sestava Lhoty: Hejčl - Plocek, Pavlíček, Jelínek, M. Faltys - Hojný, Rešl, D. Faltys, Potoček (82. Macháček) - Jakubec (84. M. Myšák), Václavík (80. Kašpar).

Hodnocení: "Lhotečtí neproměňovali svoje šance, a tak se zbytečně dostali do nervozity a začali se mezi sebou hádat. Jejich defenziva nebyla srovnaná jak bylo třeba a dali tak šanci vambereckým zaútočit. Naštěstí vše dobře dopadlo a výsledek jen potvrdil celý vývoj zápasu, který byl jednoznačně na kopačkách Lhoty. Další tři body jsou nesmírně cenné a doufáme, že za týden přibudou další, po souboji s Černíkovicemi B."