Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Lhotecký zmar pokračuje, nestačili jsme ani na Javornici

Lhota padla ve středeční dohrávce i v Javornici. Propadá se tak v tabulce mezi nejhorší týmy soutěže. A něco ze statistiky: čekání na výhru se protáhlo již na 11 kol. Naposledy jsme zvítězili 7. října proti Přepychám. Sedm měsíců nebyl z naší kabiny slyšet vítězný pokřik.
Javornice - K. Lhota 3:2

Na javornickém poli, nikoliv fotbalovém hřišti (protože ten plac co mají v Javornici se fotbalovým hřištěm nazvat nedá) jsme se fotbalově trápili, naše kombinační hra nešla praktikovat a na dlouhé nákopy prostě hrát neumíme. Dlouho to vypadalo, že si z Javornice odvezeme alespoň bod, ale domácí nás v závěru přetlačili a zvítězili 3:2.

První půli jsme hráli po větru, takže jsme měli určitou výhodu. Dokázali jsme ji ale pramálo využít. Jako první měl nejblíže ke skórování Michal Faltys, který dostal libovou přihrávku na malé vápno, ale naložil s ní prachbídně - ani netrefil branku. Domácí nás za to ztrestali, i když pravda, první gól jsme si vstřelili sami. Jirka Plocek chtěl tak vehementně odvrátit míč z brankové čáry, až ho napálil do šibenice - 1:0. Odpověděli jsme záhy, Petr Jakubec jednou unikl ofsajdové pasti a svůj samostatný nájezd vyřešil kličkou brankáři - 1:1. Díky větru jsme dále měli jakous takous optickou převahu, ale nevytěžili jsme z ní zhola nic. Naopak soupeř ještě do poločasu udeřil. Dlouhý balon snášející se do našeho vápna chtěl chytit Venda Malý, náš gólman, který zaskakoval za Pavla Hejčla. Ale míč byl pro něho horkým bramborem, vypadl mu a dotírající Jan Podzemný měl snadnou úlohu - doťuknout jej do prázdné branky - 2:1. Poločas tedy skončil jednobrankovým náskokem domácího týmu.

Druhou půli se vítr uklidnil, a tak jsme nehráli proti větru, jako soupeř v první pětačtyřicetiminutovce. Měli jsme šance, jak vyrovnat, hlavně Michal Faltys mohl v klidu gólmana přelobovat, ale místo toho mu jen poslal pozdrav do rukavic. Vyrovnat se nám nakonec podařilo po hezké fotbalové akci. David Rešl přehrál střed hřiště, vybídl ke skórování Jardu Filipa a ten z levé strany velkého vápna překonal domácího brankáře - 2:2. Od této chvíle měly oba týmy šance ke strhnutí výsledku na svoji stranu. Povedlo se to domácím, kteří využili našeho nedůrazu ve vápně a po rohu hlavou skórovali - konkrétně Martin Hejlek - 3:2. To se psala zhruba 75. minuta a ve zbývajícím čase se nám již nepodařilo najít odpověď. Prohráli jsme se soupeřem, jehož hra je založená na důrazu a umění vnutit soupeři svoji nakopávanou.

Fakta ze zápasu:

Branky: 25. min. Jiří Plocek vlastní - 1:0, 30. min. Petr Jakubec - 1:1, 40. min. Jan Podzemný - 2:1, 65. min. Jaroslav Filip - 2:2, 75. min. Martin Hejlek 3:2.
Rozhodčí: Oldřich Zuzík - Jan Lukeš, Filip Chadima. (všichni z ústeckého okesu)
ŽK: 2:2. ČK: 0:0. Poločas: 2:1. Diváci: 100.

Sestava Lhoty: Malý - Andrle, Hrubý, Oberreiter, Andrys (46. Filip) - Plocek, Rešl, D. Faltys (46. Potužník), M. Faltys - Jakubec, Bažo.

Hodnocení zápasu: "V zápase s Javornicí bylo jasně vidět, jak málo stačí soupeři, aby nás porazil. V první řadě nám schází důraz ve vlastním vápně, s absencí Přémy Jelínka jsme se doposud nedokázali vypořádat. Proto stále dostáváme laciné branky a i když dvě vstřelíme, je z toho buď plichta, nebo prohra. Na jaře jsme neodehráli zápas, kdy bychom neinkasovali po rohu či standardní situaci. Vepředu máme kolikrát šancí na 4-5 branek, ale taky nedáme. Lehla na nás deka, kterou zatím nejsme schopni ze sebe setřást. V Javornici na nás s odpuštěním stačilo mužstvo, jehož hráči "kam jsou natočeni, tam kopou merunu".