Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Lhotecká fotbalová mizérie na pokračování

Jako Jánošíci působí fotbalisté Lhoty v Okresním přeboru. Bodově bohatším mužstvům jsou schopni brát, ale chuďasům rozdávají o stošest. Minulý týden se na náš účet napakoval do té doby neškodný Rychnov "B", nyní nás porazilo Dobré. Triviální chyby v rozehrávce a nemohoucnost v koncovce zapříčinily, že Lhota v nedělním chladném podvečeru prohrála potřetí za sebou a začíná klesat na samé dno tabulky.

K. Lhota "A" - Dobré "A" 1:2

Bez několika zraněných či jinak indisponovaných hráčů základní sestavy vstoupila Lhota do utkání zle nedobře. Běžela sotva 5. minuta a hosté se ujali vedení. Velikou chybu při naší rozehrávce využil Zdeněk Arnošt - 0:1. Inkasovaný gól jakoby Lhotu položil a do poločasové přestávky hrála bez zájmu a patřičné bojovnosti. Za zmínku stojí pouze šance Toma Žežuleho, který ale svoji příležitost prováhal a odmítl tak vyrovnání. Naopak ještě do kabin jsme inkasovali podruhé, když další špatnou rozehrávku v okolí naší šestnáctky vystihl kanonýr večera Zdeněk Arnošt a nádhernou střelou do šibenice zvýšil na 0:2.

Poločasová přestávka Lhotě prospěla, druhá pětačtyřicetiminutovka se odehrála až na malé výjimky na polovině Dobrého. Lhota ale z platonického tlaku vytěžila pouze sérii rohových kopů a standardních situací, které povětšinou k ničemu nevedly. Až čtvrt hodinky před koncem vykřesal jiskřičku naděje Tomáš Chaloupka, který se zorientoval na malém vápně a snížil na 1:2. Poslední křečovitý nápor však Dobré v pohodě ustálo a ze Lhoty si tak odvezlo cenné tři body. Bohužel musíme konstatovat, že zaslouženě.

Fakta z utkání:

Branky: 5. minuta Zdeněk Arnošt - 0:1, 43. minuta Zdeněk Arnošt - 0:2, 75. minuta Tomáš Chaloupka - 1:2. Rozhodčí: Feichtinger - Leimer, Dostálek. ŽK: 2:1. Diváci: 100.

Sestava Lhoty: Hejčl - Andrle, Oberreiter, Faltys D., Faltys M. - Hojný, Macháček (60. Hrubý), Václavík, Jakubec (46. Jelínek) - Žežule, Chaloupka.

Hodnocení: "Spadli jsme asi na samé dno. Prohrát dvakrát za sebou s relativně slabými týmy není dobré. Navíc předváděná hra byla místy k nekoukání. Chyběla i bojovnost, která by v případě, že se nedaří fotbalově, měla být automatismem. Někteří hráči nemají k fotbalu dobrý přístup a na jejich výkonech to je znát. Je potřeba sebrat zbytky sil a do konce sezony ještě nějaké body vyválčit. I když nás nečekají zrovna lehcí soupeři."