Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Lhotě nestačilo ani poločasové vedení a v Petrovicích prohrála 2:1

Lhotecká jarní výsledková mizérie měla pokračování i v Petrovicích. Přestože jsme v poločase vedli 1:0 a hráli celkem líbivý fotbal, odešli jsme po 90 minutách poraženi. Opět jsme si nepohlídali standardní situaci soupeře, díky níž vyrovnal na 1:1 a následně nás dorazil životní střelou domácí útočník Fišer. Za nás se trefil již v 10. minutě kanonýr Pavel Potužník, který má na jaře střeleckou formu. Bohužel jako jediný ze lhoteckého týmu...
Petrovice - K. Lhota 2:1

Na vzorně připraveném petrovickém pažitu jsme od úvodních minut byli lepší a zcela jsme nechali zapomenout na 4 dny staré nepovedené utkání s Rovní. V útoku tentokrát dostali šanci zkušení Martin Václavík a Pavel Potužník a jejich přítomnost na hřišti byla znát. Míč létal z nohy na nohu, domácí chvílemi nevěděli, co se s nimi děje. A tak není divu, že již v 10. minutě Lhota zaslouženě vedla. Pavel Potužník se dostal k odraženému míči a s přehledem jej napálil do sítě - 0:1. Soupeře jsme i nadále mačkali, o chvíli později trefil Petr Jakubec tyč! Velká škoda, kdybychom vedli o dvě branky, asi by zápas následně vypadal jinak. Zhruba od 25. minuty však přebral iniciativu soupeř a měl šanci na vyrovnání. Fišerovu přízemní ránu však Pavel Hejčl fantastickým zákrokem vyškrábl na roh. I my jsme mohli vsítit další branku, Martin Václavík však levačkou pouze vyprášil Baťhovy rukavice. Do kabin se tak šlo za příjemného vedení 1:0.

Ve druhé půli jsme dle rad trenérů měli zvýšit na vyšší brankový rozdíl a utkání mohlo být rozhodnuto. Jenže se stal pravý opak. Petrovice zahrávaly standardku ze 40 metrů, svíce dopadla až za naši obranu, tam si míč převzal Pacholík a hráč jeho formátu v této situaci ví, kam s kulatým nesmyslem - vyrovnáno 1:1. Lhotě jakoby se najednou zbořil fotbalový svět a místo pokusu o zvrat přišla další chyba v obraně. Výsledkem celého nedorozumění byla rána Fišera z 20 metrů, kterou autor nemohl umístit lépe - 2:1. V 60. minutě bylo najednou vše jinak, domácí byli na koni, Lhota se opět trápila. Trenéři pak změnili rozestavení, vysunuli Mildu Andryse do útoku, ale ani to nezabralo. Pár ošemetných situací jsme měli, ale bohužel nic z toho nepřetavili v gól. Závěr zápasu si už pak dle svého zrežíroval věčně trapně smějící se rozhodčí Serbousek, a tak jsme opět z Petrovic odjeli poraženi a ukřivděni. Pokolikáté již?

Fakta z utkání

Branky: 10. min. Pavel Potužník - 0:1, 55. min. Miroslav Pacholík - 1:1, 60. min. Jan Fišer - 2:1.
Rozhodčí: Petr Serbousek - Miroslav Jedlinský, Ladislav Špaček mladší.
ŽK: 4:2. ČK: 0:0. Poločas: 0:1. Diváci: 70.

Sestava Lhoty: Hejčl - M. Faltys, Hrubý, Oberreiter, Andrys - Jakubec, Rešl, D. Faltys (75. Filip), Plocek - Václavík (60. Bažo), Potužník.

Hodnocení zápasu: "Nástup do utkání jsme měli parádní, konečně jsme po dlouhých týdnech předvedli svoji hru, kterou jsme kdysi oslňovali celý okres. Bohužel jsme z toho nevytěžili více jak jednu branku. Po změně stran jsme opět nepohlídali standardní situaci a vyrovnáním na 1:1 jsme úplně ztratili půdu pod nohama. No a když jsme prohrávali, věděli jsme, že domácí udělají všechno pro to, aby vytoužené tři body urvali. Co jiného říct k tomu, když se nám rozhodčí Serbousek směje do ksichtu se slovy: "Já Potužníka znám, přece na něj nebudu pískat penaltu za takový zákrok." Mimochodem tu penaltu přiznali i někteří soudní "Petrovičáci". Nemluvě o tom, že v první půli už měla být písknuta jedna na Petra Jakubce. Takže ze dvou jsme nekopali ani jednu...Ale to už je petrovický folklór."