Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Lhota ve Žďáru dvakrát vedla, přesto přiváží pouze bod

Lhotečtí měli celkem vydařený nástup do jara, když se ve 20. minutě ujali vedení zásluhou Petra Jakubce. Do poločasu však stačil Žďár vyrovnat výstavní ránou Petra Nedomanského. Po změně stran jsme i díky příznivému větru domácí zatlačili a strhli opět vedení na svou stranu. Jenže deset minut před koncem chybovala obranná řada Lhoty a byl z toho vyrovnávací gól kanonýra Bílka. Celkové resumé tedy zní: Žďár - Lhota 2:2. Podbrobnosti po rozkliknutí.
Žďár - K. Lhota 2:2

V typické aprílové plískanici jsme nastoupili k prvnímu jarnímu zápasu na půdě Žďáru. Tabulkově jsme byli pasováni do role mírného favorita, rozdíl mezi námi a domácími byl po podzimu 8 bodů. Samotné utkání však bylo zcela vyrovnané, jak se říká, "každý chvilku tahal pilku". Kromě vstřelených branek si oba týmy vypracovaly po dvou vyložených šancích, takže konečné účtování je zřejmě spravedlivým vyústěním devadesátiminutového dění na hřišti.

V prvním poločase jsme hráli proti větru, přesto jsme nezačali špatně. Až tedy na nedorozumění mezi Milošem Andrysem a Danem Faltysem, z něhož mohl těžit Jan Bílek. Svoje sólo na Lohňu však zakončil lajdácky. Poté jsme několika ošemetnými situacemi okolo vápna zahrozili i my a dá se říct, že chvilkovým neustálým tlakem jsme soupeřovu obranu rozhodili natolik, že nám povolila poprvé skórovat. Autorem naší první jarní branky byl Petr Jakubec, který mířil levačkou přesně pod víko (i když po zápase přiznal, že chtěl zavěsit na druhou tyč po zemi :-) Následně jsme ale lehce zvolnili tempo, nechali hrát domácí a to se nám také vymstilo. Po jedné standardní situaci jsme neodvrátili míč do bezpečí, naopak jsme "našli" na vápně zcela nekrytého Nedomanského. Ten měl spoustu času si střelu připravit a výsledkem byla ligová šibenice - 1:1. Přesto jsme do kabin mohli odcházet za příznivějšího stavu. Dan Faltys s Davidem Rešlem vykombinovali střed hřiště, David našel nalevo zcela volného Jardu Filipa, jenž se ale zakončení zalekl a z 10 metrů vůbec netrefil branku. Domácí měli taktéž jednu gólovku, ale hlavičku Moravce po standardní situaci skvěle vytěsnil na roh Lukáš Lohniský. Poločasová porada se tedy konala za nerozhodného stavu 1:1.
Do druhého poločasu udělali trenéři Lhoty dvě změny. Místo Jardy Filipa dostal příležitost novic Josef Plocek, na místo Martina Kijonky nastoupil Tomáš Chaloupka. A byl to právě Chaloupka, kdo se uvedl stylově. Na pravé straně hřiště totiž předvedl parádní individuální akci Martin Václavík, předložil míč na malé vápno a tam jej Tomáš pohotově uklidil do sítě - 1:2. A když řekneme, že za prvních 15 minut druhé půle jsme soupeře takřka nepustili na vlastní polovinu, musíme také uznat, že po vstřeleném gólu nás zase naopak přehrával Žďár a vyrovnání si tak vlastně asi zasloužil. I když mu předcházely ještě dvě lhotecké šance, které kdyby skončily gólem...Leč neskončily. Nejprve si David Rešl pohrál s obranou domácích podobně jako to dělá barcelonský Messi, ale bohužel při zakončení mířil o chloupek vedle. A pak měl ideální možnost z přímého kopu Dan Faltys, ale domácí gólman mu jeho střelu vyrazil. A zhruba v 80. minutě přišla pohroma pro Lhotu. Dlouhý balon za obranu si našel Jan Bílek, obešel padajícího Lukáše Lohniského a do prázdné branky stanovil konečné skóre na 2:2. A nakonec můžeme být rádi, že toto skóre bylo konečné, neboť Lohňa v závěru předvedl fantastický reflexivní zákrok proti střele domácího útočníka.

Fakta ze zápasu:

Branky: 20. min. Petr Jakubec - 0:1, 30. minuta Petr Nedomanský - 1:1, 60. min. Tomáš Chaloupka - 1:2, 80. min. Jan Bílek - 2:2.
Rozhodčí: Miroslav Moravec - Miroslav Jedlinský, Jiří Muller.
ŽK: 2:1 (za Lhotu Jiří Plocek), ČK: 0:0. Diváci: 60.

Sestava Lhoty: Lohniský - M. Faltys, Andrle, D. Faltys, Andrys - Jiří Plocek, Rešl, Václavík (70. Pápay), Filip (46. Josef Plocek) - Kijonka (46. Chaloupka), Jakubec.

Hodnocení zápasu: "Jak to trefně shrnul po zápase předseda oddílu Luboš Faltys: "Na první jarní zápas to celkem šlo. Viděl jsem lepší zápasy od našeho týmu, ale i horší. Nakonec plusový bod z venku se počítá." A já přidávám pouze to, že příští týden to snad dopadne o trochu lépe a beznadějně poslední Doudleby doma porazíme. Uvidíme, zda s Martinem Václavíkem  v sestavě, neboť si natáhnul stehenní sval. A nutno říct, že jeho absence v posledních dvaceti minutách hry byla velmi viditelná. Společně s Lukášem Lohniským to byli zřejmě naši dva nejlepší hráči na place."